Autori Tema: Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht  (Lexuar 6612 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Me: Maj 06, 2008, 10:00:17 MD »
Nje faqe interesante per perkthime ne gjuhen angleze eshte:

 www.AnglishtShqip.com


Nese ndonjehere nuk dini kuptimin e ndonje fjale ose e keni harruar mjafton qe te shkoni aty.
Me duket se fjalori eshte goxha i sakte, dihet  qe cdogje mund te permiresohet.

Fjalor Anglisht Shqip

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #1 Me: Maj 06, 2008, 10:12:30 MD »
flm nastradin
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #2 Me: Maj 11, 2008, 12:21:17 PD »
Mua me duhet nje fjalor Shqip-Suedisht ose Italisht-Suedisht ose Anglisht-Suedishit.

Me pak fjale me duhet te di disa fjale Suedisht, se kam neper duar nje muhabet extra  :D
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #3 Me: Maj 11, 2008, 08:45:02 MD »
Mua me duhet nje fjalor Shqip-Suedisht ose Italisht-Suedisht ose Anglisht-Suedishit.

Me pak fjale me duhet te di disa fjale Suedisht, se kam neper duar nje muhabet extra  :D

Mos do edhe arabisht? ;)

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #4 Me: Maj 20, 2008, 11:24:51 PD »
Mua me duhet nje fjalor Shqip-Suedisht ose Italisht-Suedisht ose Anglisht-Suedishit.

Me pak fjale me duhet te di disa fjale Suedisht, se kam neper duar nje muhabet extra  :D

Mos do edhe arabisht? ;)

Jo jo s'njoh arabe  :D
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #5 Me: Maj 22, 2008, 06:36:04 MD »
 :)

Jashtë Linjë Plaku

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 258
 • Popullariteti: 1
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #6 Me: Maj 27, 2008, 04:34:08 MD »
Mire perkthente me sa pash  ;)

Jashtë Linjë driton

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 1
 • Popullariteti: 0
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #7 Me: Shtator 13, 2008, 12:43:51 PD »
Mua me duhet nje fjalor Shqip-Suedisht

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #8 Me: Janar 17, 2010, 01:06:15 MD »

Mua me duhet nje fjalor Shqip-Suedisht

Perdor fjalorin e google mendoj se eshte me i miri.  http://translate.google.com/
Zgjedh ti gjuhet qe te duhen.
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë albdona

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 2
 • Popullariteti: 0
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #9 Me: Gusht 09, 2010, 10:32:01 PD »
Mua me duhet nje fjalor Shqip-Suedisht ose Italisht-Suedisht ose Anglisht-Suedishit.

Me pak fjale me duhet te di disa fjale Suedisht, se kam neper duar nje muhabet extra  :D

Mos do edhe arabisht? ;)
hej  sjam a di bre  me marr   hiq  se  di  qysh  duhet hehehe  nes e me  ndimon  dikush hehe s e jam i  ri ne ket  faqe  hajde   kaloni  mir  flm per  mir  kuptiim

Jashtë Linjë aimilius

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 7
 • Popullariteti: 0
Fjalor Anglisht-Shqip dhe Shqip-Anglisht
« Pergjigju #10 Me: Shkurt 12, 2018, 08:44:47 MD »
Fjalori me i mire me shqiptime eshte ketu anglisht.shqipopedia.org