Autori Tema: Tekstet e kengeve te mia te preferuara.  (Lexuar 6224 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Me: Prill 20, 2011, 04:27:14 MD »
Capital T- U Bo Von


   


Ndarja kurr su kon opcion,
ti hala nuk pe kupton,
Ti hala sun pe pranon,
qe veq per mu menon,
Edhe Stilat qe mi bon,
edhe loja qe i lun,
Boll mas teje e kom ngu,
Te ti trendafilet m'shkun!

Boll veten e kom munu ,
se ty tkom dasht shum,
Gjithqka ka perfundu,
tash mo sun em gjon kerkun,
Ti ski dit mem vlersu ,
vetja teper tka pelqy,
E tash qe sjom mo me ty
qa kii hup e ki kuptu .!

Reff (2x):
U bo von ...
tash o von.. tash o von...
ti se din sa von u bo per ty
tash o von...tash o von ..
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty .

Na kena mujt mu kon
çifti ma i mir n'qytet,
Edhe shoqet tkan thon
se si un me gjet so leht,
E di qe ti ke menu,
qe kii mem pas gjth ktu,
Koha shpejt ka kalu ,
senet krejt kan ndryshu .!

Boll veten e kom munu ,
se ty tkom dasht shum,
Gjithqka ka perfundu,
tash mo sun em gjon kerkun,
Ti ski dit mem vlersu ,
vetja teper tka pelqy,
E tash sjom ma me ty
qa kii hup e ki kuptu .!

Reff (2x):
U bo von ...
tash o von.. tash o von...
ti se din sa von u bo per ty
tash o von...tash o von ..
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty .


Ka kalu goxha koh
ka kalu Goxha koh
Un per ty krejt i kom bo
ka kalu goxha koh
kshtu që fajin leht prano o'ou ou'o ou`o
ka kalu goxha koh o'ou ou'o ou`o
ka kalu goxha koh o'ou ou'o ou`o
ka kalu goxha koh ...!!

Reff (2x):
U bo von ...
tash o von.. tash o von...
ti se din sa von u bo per ty
tash o von...tash o von ..
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty
ty , ty , ty , ty , ty , tyyy !
ti se din sa von u bo per ty .
« Redaktimi i Fundit: Prill 20, 2011, 04:29:17 MD nga ak-47 »
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #1 Me: Prill 20, 2011, 04:30:29 MD »
Eni Koçi & Capital-T - Diva

Eni Koci..
Erdhi Diva Diva Diva
Diva Diva Diva

Capital T..
Sonte krejt po dojm me kcy n'hava (2x)

Eni Koci..
Vetëm lodh më kot kush do që dëgjon
Muzikën më të mir e kërkon s'kupton
E kem edhe një her von kjo dit te bjer
Jom un dhe vetem un
STOP
Degjom edhe kete her

Capital T..
God damn
Njerz um um gjejn
Fillimisht n'Prishtine e masnej n'Tirane mu gjejn
Je fresh je edhe clean
Bo qa dush hiq mos ta nin
Nisja me kcy si me kon e pa kryy
Sonte je mu krejt le ta din

Eni Koci
Hey.. ye yeehh

Capital T..2x
Sonte krejt po dojm me kcy n'hava
Ke ardh me pi e me dosta mu paaa
Sonte probleme per neve nuk kaaa
Kshtu qe po du tu kcy mju pa


Eni Koci..
E di e di e di ti më do
One two step sonte mos ndalo
erdhi diva diva diva.. diva diva diva
Sot jam diva diva diva.. diva diva diva
Une jam diva diva diva
Shhtt mos flisni diva diva diva..therisini

Capital T..
Stand up
Qoni durt nalt kur t'na shini n'qytet e 'e 'e ejj
Une po vi per qdo diele apet ej
çka po fol ti po e mohon
Je diva me siLikon
Si kur sje ka pranon
çdo dit ma shum deshton

Eni Koci..
Hey.. ye ye yehh yehh
oooh

Capital T..
Qo qo qo qo qo qo

Sonte krejt po dojm me kcy n'hava
Ke ardh me pi e me dosta mu paaa
Sonte probleme per neve nuk kaaa
Kshtu qe po du tu kcy mju pa (2x)
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #2 Me: Prill 20, 2011, 04:32:36 MD »
Stine & Greta Koci - Kush Te Foli Keq Per MuSTINE:
Don't stop baby,don't stop
S.T.I.N.E

Si te duash baby do te lejm vetem
Nuk dua qe te perfundoj kte game
Ajo qe ke ti me mu
Ajo qe kam un e ty
Kemi ne te dy
Edhe pse ne gjdo situacion zemer
Une bej faj e ti gabon
Pse gjerat nderlikon jo
Ti nuk fal jo ti nuk toleron ehh
Veç ta dish ti ket sken
Sa te du une ty girl
Me shum se veten te them t'verteten
Me shum se veten t'them verteten girl
Veq ta dish ti girl
Sa te dua ty girl
Me shum se veten te them t'verteten
Me shum se veten t'them t'verteten girl

Kush te foli keq per mu
Zemer kush te foli keq per mu
Kush te foli keq per mu
Vetem zoti madh e di sa te du

GRETA:   
Sa mebezdis fakti zemer
Kur femrat te flasin ty
Nuk dua t'xhelozoj
Vetem dije se te ndjej, dije se t'mendoj
Edhe pse ne çdo situacion
Une bej faj e ti gabon aaaa
Pse gjerat nderlikon jo
Ti nuk fal jo ti nuk toleron
Veq ta dish ti boy
Sa te dua une ty boy
Me shum se veten te them t'verteten
Me shum se veten t'them t'verteten boy
Veq ta dish ti boy
Sa te dua une ty boy
Me shum se veten te them t'verteten
Me shum se veten t'them t'verteten boy

Kush te foli keq per mu
Zemer kush te foli keq per mu
Kush te foli keq per mu
Vetem zoti madh e di sa te du
Kush te foli keq per mu
Zemer kush te foli keq per mu
Kush te foli keq per mu
Vetem zoti madh e di sa te du

STINE:
veq ta dish ti ket sken
Sa te dua ty girl

GRETA:
Me shum se veten

SITNE & GRETA:
Te them t'verteten
Me shum se veten
Te them t'verteten ohhh
Veq ta dish ti boy
Sa te dua une ty boy
Me shum se veten te them t'verteten
Me shum se veten t'them t'verteten

Bashk:
Kush te foli keq per mu
Zemer kush te foli keq per mu
Kush te foli keq per mu
Vetem zoti madh e di sa te du

Stinee:
Babyy Babyy Babyyy

Greta:uhaaa uhaaaa
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #3 Me: Prill 20, 2011, 04:38:53 MD »
Stine - Kerce Me Mu BabyMe ndjekin syt e tu
ngado qe shkoj jan me mu
Une vazhdoj te te du
Ket te fsheht s'ta kam tregu
Kjo nat vere na bashkon
E gjith rinia sot feston
Vetem une dhe ti nuk dihet ku jemi baby
Do me vish a s'do me vish
Te lutem baby mos ma prish
Gjith te mirat ti dhuroj
Vetem kte nat me ty ta kaloj
Le te gjitmone ky
Kercim i shoqeris
Le te jet gjithmone kercimi i dashuris

Dridhe trupin baby
Kerce me mu baby
Ma super sexy, noo le t'na ken zili
Dridhe trupin baby
Kerce me mu baby
Oo ma lady, lady yeah sa shkojm ne te dy

Ndoshta vetem nje kercim
Mund t'a ndryshonte gjendjen shpirtin tim
Me muzik dhe ne vazhdim
Tani as se kurr eshte momenti baby
Eksplozon ti
Ke nje paraqitje super sexy baby
Kerce me mu o shprit o xhan
Dashuria jote une jam
Do me vish a s'do me vish
Te lutem baby mos ma prish
Gjith te mirat ti dhuroj
Vetem kte nat me ty ta kaloj
Le te jet timoni dyte
Kercim i shoqeris
Le te jet i pari kercim i dashuris yeye
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #4 Me: Prill 20, 2011, 04:41:10 MD »
Te Dua Si Femije   Stine


Ne shpirt e mbaj nje breng
se ne shpirt te mbaj une ty
Ne zemren time jo nuk ka me vend
Sepse vendi eshte per ty
Mos u largo mos ik mos ik
Jam une qe te dua gjo dite gjdo dite
Te lutem me beso te lutem mos me turturo
Mos u largooo
Mos u largo mos ik mos ik
S'dua te humbas kam frik kam frik
Te lutem me beso te lutem mos me turturo
Mos mu largooo

Pa dashur pa kuptuar fillova te te dua si femi
Vetem vdekja, vetem vdekja nuk me ndante me nga ty baby
Jo nuk e kam veshtir
Ta tregoj dashurin qe kam per ty
E veshtir eshte te kuptoj
Ku jan premtimet qe dhe ti

Kur une filloj nga qielli baby ti je mrekulli
Je gjeja me e bukur qe thyen gjdo fantazi
Vetem nje shikim ne sy gjith te fshetat mi lexon
Gjdo situat delikate me buzqeshje e kalon
Ti fillon e m'ledhaton
Mi afron buzet e embla edhe doren ma shtrengon
Nga faqja jote e bute rreshket e pik loti
baby ty te ka fal zoti kur kalon rruges rregullohet edhe moti
Ti e di qe te dua me gjith shpirt
Por une nuk e di ne do me kthehesh nje dit
Ne do me kthehesh nje dite
Nese nje dit do ta besoj
Nese je ti ajo vertet qe une kerkoj, meritoj
Une te them t'vertet une mendoj per ty
Te te them verteten shpirt une jetoj per ty
Per ate zot as vet une nuk e di
Si pa dashur pa kuptuar fillova te te dua si femi

Pa dashur pa kuptuar fillova te te dua si femi
Vetem vdekja, vetem vdekja nuk me ndante me nga ty baby

Te dua moj me gjith shpirt
Te dua moj me gjith shpirt
Te dua me gjith shpirt
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #5 Me: Prill 20, 2011, 04:41:51 MD »
Flori- Dedikuar nenes(Erdha, erdha, haaha. Po ky???)
Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime.
(The mission, HOPA)
Un jom yll, jom talent. Jom i urte jom i trent. Jom i vogel jom i keq. Jom i mire inteligjent. Asnjona si ty skish me pas at rendesi. Asnjina si nonat tona, ska ndjeshmeri. Un e di, ti e di. Sa paske perparsi. Sado tjesh i rritur, per nonen gjtithmon do ngelesh fmij.(Bravo) Non ika, solle jeten, te vrteten. Po ngelen po e shkrujn ne leter. Te vjeter, te rij. Ska moshe as gjini. Ska ligje as parti qe barku nones nuk e ka pas shtepi.

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)

Shum kohe, rreziqe ne jet i kam kalu. Shum kan thon "Te du" dhe me kan deshperu. Shume here kam mbet me te vetmen dashuri. Qe me mban ne jete prej, kur isha fmij. Njeriu ndonjehere gabon dhe harron. Asnji droge nuk te sheron si nona kur te don se: Vec ajo e ndjen se kur jam keq e kur jam mire. Se: Vec ajo e ndjen kur kam deshire e nuk kam deshire. Ajo nuk me tradhton, ajo cdo mur rrezon. Cdo gje qe me ngatrron vec nena ime me largon.

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)

(-Po po e di shume mire qe sot. Dimrin. Po nuk do pi mer nuk do pi. Nuk do pi. T'fala pac. Ciao. Na lodhen. -Kush mer vlla t'lodhi??? -Qin kshilla, mos ktu. Ftoht, dimri. -Kush me kush, me ca fole n'telefon?? -Keni t'fala nga plaka. -Eeeee... Po t'fala pac boi plakes. -Kshu si erdhe ti neve.. - Na treme re. Nejse nejse teksti eshte ky:

Ref: Te lutem me perqafo, si femije ti me ledhato. Dua zemren ta ndjej, nena imeee. Ti je forca me e madhe qe kam, jam me ty edhe kur ste kam praaan. Vetem nuk do jem, nena iiiiiime. (2x)
( Aaaaa???..... Shum bukur)
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #6 Me: Prill 20, 2011, 04:42:22 MD »
Tingulli 3nt ft Flori- Ani ani synGetti :
Shum si kadale Fillon
Gjithmon diqka që tngacmon
Gjithmon diqka që tmashtron
Nuk e din kush po gabon
Zemër ky sen asht shum ron
Por Sex-i edhe Ex-i pom don
Nuk eshte gjithqka te Sexi
Por gjithqka te Sexi mbaron
Syn mos thuj qe se di
Krejt punen n'dor ti e ki
Me dal nuk o si me hi
Po m'reflekton si DASHNI
Nuk osht qe une spo du
Nuk o qe zdon ti me mu
M'don kur e bon ti me mu ..Ani syn ..(ani syn)

Reff : (Flori 2x)
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta niin ..

Agoni :
Pse nuk po m'shan sikur dje
(Qysh sot m`fal)
Fjalen e fundit Zemër t'paren e the
(Tash kadaL)
Kqyre kush kujna o ka i vyn un e ti smujna me kon 2
Thirrem kur mujna mu bo 3 biri edhe shoqet sa ti ki
Cilen dush dit, cilen do dat
Kena mu i*, kena mu knaq
Ki mu çudit sa ka me zgat
Ki mem Feel-it mem Lyp çdo jave
Prap me perserit sene t'njejta sboj qdo dit
Sakt me ty sikur en beat .
Prap e ndrroj nuk boj repeat.

Reff : (Flori 2x)
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta niin ..´

Flori :
A t'kujtohet kur ti m'thoje (m'thoje)
Boje be se veç mu m'doje (m'doje)
Jeten tende sistemoje ti tani
aaa - ashtu si çdo Ti .

Reff : (Flori 2x)
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta nin ..Ani - ani syn .ani ani syn
Mos ta niin ..´!
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #7 Me: Prill 20, 2011, 04:43:25 MD »
Capital-T Make A Wish

All right... let's go...
Seers in the back

Yeah.. Yeah... well all right
(well all right, well all right)
Is anybody feelin' me out there? Is it?
I just wanna see your lights up...
cause I'm doin' it big
this bounce for you... ohh shit...

Have a baby by me, baby be a millionare
write a check before the baby comes
who the fuck cares!
I'm strangerous,
Imma die tryin' to spend this K,
self side till i win this babe.


TI VEC KALLXOM QA POT MUNGON
NE KOLEKSION SE CAPO TI PLOTESON
CFARE PI DON SA KUSHTON QA PO MENON
MU SUM INTERESON

E DI QE TY TE PELQEN MU VESH LUKS EDHE
PSE KI QEF ME KON DIVA
SA HERE SHFAQESH NE PUBLIK I SHOH PAK HOWDY
KI QEF ME KONTROLLU CDO BUTIK
KI QEF ME BO KOMBINIM FANTASTIK VEQ QA PO DON VEQ UNE E DI TJERT
NUK BON ME NI VEQ NI TELEFON UNE VI SI MEKON ME POROSI...

NESE TI JE VET SINGLE LADY QA PO PRET
YOU WANNA GRAB MY NECK
TALK SEXY LIKE THAT
TI KI QEF ME ZHDRYP EN FLOW E ME KCY ME MU
RREGULLA NUMEER NJO(1)QE TI DUHET ME PLOTESU SHUM DUHESH ME NGU PER MEKON ME MU PER ME KON MA BU DUHET PAK KOH ME KALU SJE TU E KUPTU SE KOHA SHPEJT KALON
VEQ PE KQYRI OREN E TI JE KA MENON
EDHE 2-3 MINUTA OFERTA SKADON NI SMS UM ERDH NE TELEFON!
BABY!

Have a baby by me, baby be a millionare
write a check before the baby comes
who the fuck cares!
I'm strangerous,
Imma die tryin' to spend this K,
self side till i win this babe.

TI VEC KALLXOM QA POT MUNGON
NE KOLEKSION SE CAPO TI PLOTESON
CFARE PI DON SA KUSHTON QA PO MENON
MU SUM INTERESON


E DI SE SHTIR O TY DIKUSH NE QYTET MET TERHEK SE TI QASI TIPI JE VET
LYP DIQKA QE NUK TE JAP KTHEHESH PRAP
E QKA TE MUINESH KAP SE UNE SBI TE NJETI
DON PAK CAPITAL-T EDHE DON PAK RAHATI EDHE DON KEJT QA SI KI VEQ PER MU KII QEF ME NI
NESE TI JE VET SINGLE LADY QA PO PRET
YOU WANNA GRAB MY NECK
TALK SEXY LIKE THAT

E DI QE NIHESH MIR KUR JE ME MU SE BI QA TE THU E DIN SE NESE TE DU TI KI ME KAN THE NUMBER ONE(1)SPAT SHEHER SE TI JE MA E MIRA NAJHER JE XEHER GIRL JE E RON ME KARAKTER JE FEMEN SI KTYNE HER VEC BONU PAK MA FEE NESE DON ME KON SUPER SE ME DIT BOJ SE QA PO THOM KA MI PELQY E DI QE NIHESH MIR SA HERE QE FOLI PER TY SE....

Have a baby by me, baby be a millionare
write a check before the baby comes
who the fuck cares!
I'm strangerous,
Imma die tryin' to spend this K,
self side till i win this babe.

TI VEC KALLXOM QA POT MUNGON
NE KOLEKSION SE CAPO TI PLOTESON
CFARE PI DON SA KUSHTON QA PO MENON
MU SUM INTERESON
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #8 Me: Prill 20, 2011, 04:43:57 MD »
Capital-t - Supersweet

Refren:
Supersweet, mënyra qysh je ka rrin
You're my supersweet, edhe pija qe pe pin (pin)
Supersweet, krejt ka ti kur po hinë
You're my supersweet, bashkë mujna me kon shume in (in)

Supersweet, menyra qysh je ka kcen
You're my supersweet, sa her që je ka vjen (vjen)
Supersweet, wuuua sa shume po m'pëlqen
You're my supersweet, tjerat përmas p'i len (len)


Supersweet, share, you’re my supersweet baby
shume e mire share, you’re my supersweet lady
je fresh, je edhe clean, ti je ma e mira n’bin
Çfarë je ti krejt e din, qaty ku je ti krejt jon ka vin

Don me than je my favourite, cuz I like your flava’
My managed behaviour, I am into ya major
Je ma e mire anej, je ma e mire knej,
stilin e ke supersweet I am a fan all day,

Krejtve ju pelqen, gjestet qarta bon
Sa here qe ti vjen, kurgjo s’eshtë monoton
Nëse don me marr, merre, s’ki nevojë me marr,leje
Nëse don diçka, bleje lekt i ki prej meje

Refren:
Supersweet, mënyra qysh je ka rrin
You're my supersweet, edhe pija qe pe pin (pin)
Supersweet, krejt ka ti kur po hin
You're my supersweet, bashkë mujna me kon shume in (in)

Supersweet, mënyra qysh je ka kcen
You're my supersweet, sa herë që je ka vjen (vjen)
Supersweet, wuuua sa shume po m'pëlqen
You're my supersweet, tjerat përmas p'i len (len)


Sexy machine, je famous shqiptari
çka mujna me bo, krejt e dinë
Skandale nëpër Prishtinë
shume sexual, she was flexible
So damn hot and professional
Cash ain't a problem e di ku po me qon
Eksperienca me ty e di çka po don

Okay, qe pe blejna nji jaht n’ebay, (?)
hej DJ lësho muzikën knej
Shorty got low, this is what I waiting for
gotta lyrics ringset six seven back door

She was hypnotic me nji freakem tone,
she was boyakaaah, njëqind perqind e jone
Nasty girl, so hot damn, and e we were party into the a.m

Supersweet

You're my supersweet

Refren:
Supersweet, mënyra qysh je ka rrin
You're my supersweet, edhe pija qe pe pin (pin)
Supersweet, krejt ka ti kur po hin
You're my supersweet, bashk mujna me kon shume in (in)

Supersweet, mënyra qysh je ka kcen
You're my supersweet, sa herë që je ka vjen (vjen)
Supersweet, wua sa shume po m'pëlqen
You're my supersweet, tjerat përmas p'i len (len)
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #9 Me: Prill 20, 2011, 04:44:53 MD »
B-genius- maturant

Çdo Fillim e ka Fundin e Vet
Neve Sonte fundi po na pret
s'do t'na Bashkoj më shtatoriii
nuk do dalim Bashk me ne qytet
te ikim prej oreve se askush sna bertet
sdo te na shenoj më profesori
Sa e Thjesht të thuhet me fjal MATURANT

tash e shohim qka eshte MATURANT
se sonte vet ne jemi MATURANT
oouououou ne sy na shihet lot e gezim
sonte ndahemi ndjejm shum pikllim
4 vite shkuan nuk kan kthim.ououou


Reff..
maturant festoni se juu e meritoni
naten e fundit ju bashk ta kaloni
pini e vallzoni hiq ju mos pushoniii
pergjithmon o maturant ju ta kujtoni

(yeah yeah..)
Po munona me shpreh (yeah)
qka jom tu ndjeh..(yeah)
qikjo nat shum e shkurt(yeah) po't shtika n'dhe
pe kujtoj qka kalum, A thu ku kan me met ?
A kem mu paa naj her?..- A kem mu largu krejt?
A kem me pas naj ftes, po mbledhet klasa?!
per me qit flija! A kem me qa drrasa?
skem me ik mo prej orve qe na munojshin
skem me pas pun me profa qe na shenojshin
n`koridor skem me nejt "SIMPATIAT" mi pa
ato qe s'na folshin mo s'kena mi sha
zavendsi mo nuk vjen me na majt ligjerata
qe folke me vend po per neve ishin te gata
Shabani s'na qel deren edhe pse rrall naj ka qel
tash s'menojm kush na kalon e kush ka me na ngel
kto i takojn te kalumes tash duhet mu pershendet
sju harroj kurr n`jet n'zemren tem keni me met..(yeah)


Reff.. (x3)

maturant festoni se juu e meritoni
naten e fundit ju bashk ta kaloni
pini e vallzoni hiq ju mos pushoniii
pergjithmon o maturant ju ta kujtoni
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë SHY GIRL

 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 12362
 • Popullariteti: 252
 • Being Shy is not weak . Being Shy is UNIQUE!
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #10 Me: Prill 20, 2011, 04:54:53 MD »
Close to you

I can't sleep at night
Im staring at the phone
Knowing you are not alone

You are right here by my side
Im trying just to hide
All the things i feel inside

I can sense the chemistry
When you're standing close to me
I feel like a ship
That's lost at sea

It's getting harder to ignore
It's not like anything before
I know is crazy baby
But i want more.

I wish i could be close to you
And feel your every move
Never meant to feel this way
Maybe U would come around one day...

 

Jashtë Linjë SHY GIRL

 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 12362
 • Popullariteti: 252
 • Being Shy is not weak . Being Shy is UNIQUE!
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #11 Me: Prill 20, 2011, 05:16:30 MD »
Shy

I can see how u are beautiful
Can u feel my eyes on u
I'm shy and turn my head away
Working late in diner Citylite
I see that u get home alright
Make sure that  cant see me
Hoping  will see me
Sometimes i'm wondering why
U look me and u blink your eye
U can't be acting like my Dana
I see u in Citylite diner serving
All those meals and then
I see reflection of me in your eye
Oh please

Talk to me
Show some pity
You touch me in many many ways
But im shy can't u see...

 

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #12 Me: Prill 22, 2011, 03:35:49 MD »
So Hot   Noizy & Eni Koçi

Ou, excuse me .. haha !
Jam e vetmja..(ya-yopyop Noizy)
jam e vetmja(talk to me baby girl)
jam e vetmja(ya-yopyop What's up)
jam e vetmja(hahaha..!)

(Eni)Jam e vetmja sa e sheh ti e don
(Noizy) Talk to me baby girl
(Eni)Jam e vetmja zemrën tënde pushton
(Noizy) The one and only in my life
(Eni)Unë e di se një shikim na bashkon
(Noizy) O,o you look so nice
(Eni)Jam e vetmja që e kërkon ..!

(Eni)Është thjeshtë një shikim që të verbon
(Noizy) Yeah, Got you thinking of me
(Eni)Stili që kam të bën të mendosh
(Noizy) Sa shum shkojmë ne të dy
(Eni)Filloi dhe mbaroi ky iluzion
(Noizy) Filloj edhe mbaroi
(Eni)Kjo që unë jam ty të mundon ..!

(Eni-Noizy)
Gjeje çfarë duhet (aha)
Gjeje çfarë thuhet (Ey)
Fshtirë që të luhet (right,wrong)
Beat-i po luhet (aha)
Nata nuk shuhet (aha)
Akoma të duhet, (ok, thats right) .

Noizy:
Wine for me lady, wine for me baby
the way you moving, u're so hot
Ya, wine for me lady, wine for me baby
is the way you do it, So Hot!

(Eni)Jam e vetmja sa e sheh ti e don
(Noizy) Talk to me baby girl
(Eni)Jam e vetmja zemrën tënde pushton
(Noizy) The one and only in my life
(Eni)Unë e di se një shikim na bashkon
(Noizy) O,o you look so nice
(Eni)Jam e vetmja që e kërkon ..!

God damn it zemër here we go again
1 në 1 milion dhe për mu shum ti vlen
ma e mira ndër tanë dhe ma s'shumti shkëlqen
dhe n'rast se njoni ka diçka per me thon?! Do ket problem!

Like winne for me baby, wine for me lady
s'ke krahasim kur je afër meje
Talk to me darlin', tjerët le t'plasin
krejt m'kan inat se kërkujna s'ja rasi .

Lord aleluja qysh na shkoj puna
dikur sm'kan dasht tash dhe venin jau zuna
më t'mirët perkrahi, eyes on the shorty
duket shum Fly on top of a massaratte .

Thirrum buggati kush sun em kapi
targat jau lo smun na zen paparaci
Kush o gati flo so ANTI
prej krejt estradës unë jom ma i veçanti .

(Eni-Noizy)
Gjeje çfarë duhet (aha)
Gjeje çfarë thuhet (Ey)
Fshtirë që të luhet (right,wrong)
Beat-i po luhet (aha)
Nata nuk shuhet (aha)
Akoma të duhet, (ok, thats right) .

Noizy:
Wine for me lady, wine for me baby
the way you moving, u're so hot
Ya, wine for me lady, wine for me baby
is the way you do it, So Hot!

(Eni)Jam e vetmja sa e sheh ti e don
(Noizy) Talk to me baby girl
(Eni)Jam e vetmja zemrën tënde pushton
(Noizy) The one and only in my life
(Eni)Unë e di se një shikim na bashkon
(Noizy) O,o you look so nice
(Eni)Jam e vetmja që e kërkon ..!

Intro: 5x
SO HOT SO HOT - YOU NOT, YOU NOT !
I GOT I GOT, TO ROCK THE CLUB, CLUB !
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #13 Me: Prill 22, 2011, 03:39:13 MD »
Sbga  Të Jesh E Imja   

Ref.
1.   Te jesh e imja kete un dua
2.   Te jesh e imja ke lind ti per mua
3.   Te jesh e imja kete un dua
4.   Te jesh e imja ke lind vec per mua
5.   Te jesh e imja kete un dua
6.   Te jesh e imja zemer vetem per mua
7.   Te jem i joti kete un dua
8.   Jemi per njeri tjetrin ti je per mua

1.   Qe diten qe te pash brenda me ty un rash
2.   Doja t’propozoja u mendova edhe thash
3.   Mos esht pak si heret duhet me u njof e me tej
4.   E msova emrin tend e ke t’bukur sic je ok-ej
5.   U fiksova keq te ti jo sme ndalte asnjeri
6.   Mendoja vec per ty vec e imja t’ishe ti
7.   Edhe ti me shikoje te them tdrejten shut sic esht
8.   Te jesh e imja kjo çeshtje esht e çesht
9.   Ato buzt e tua kur ti flisje me shoqet e tua
10.   Kujt i mungoje tjeter zemer je vec per mua
11.   Kaluan disa koh e ja nisa me bo zjarr
12.   Propozoja me an tjerve per kte ti shpirt me fal
13.   Duhej vet te ndaloja e jo me hap fjal
14.   E di vet gabova sot a mund me te n’dal
15.   Ne fillim ti pranove vec per nje kafe
16.   U gezova shum shpirt dhe sjan hic llafe
17.   E prisja diten diten t’isha me ty
18.   Me von e anullove mu perloten kta syy

Ref.
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja ke lind ti per mua
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja ke lind vec per mua
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja zemer vetem per mua
Te jem i joti kete un dua
Jemi per njeri tjetrin ti je per mua

1.   Koha vec kalonte smundesha te harroja
2.   Vazhdova lojen time smund te ndaloja
3.   Si e si un pran vetes ty te afroja
4.   E bere shum t’veshtiren zemer kte se doja
5.   Gjith shoqeria ime t’foli per mu fjal t’bukra
6.   Ti jo s’pranove po ma the me fjal t’shkurtra
7.   Mos vall spo kupton qe un ty me tjeter ste ndroj
8.   Ti je engjlli jetes time dhe per ty po kendoj
9.   I thura keto fjal vec per vajzen qe dashuroj
10.   Dua te kem pran kete mendoj
11.   Kemi fol shum bashk jo drejt per drejt
12.   Me mesazhe ne facebook per mu ti je e shtrenjt
13.   Sme dhe fare shpresa ndoshta ti ske faj
14.   Por as un jo se meritoj qe per ty te qaj
15.   Pse e zgjat lojen kaq shum hajt me thuj
16.   Un sdu te bej per vete qe me ty te luj
17.   Dhe sa do vazhdosh duke then se me urren
18.   Por diçka e fort me thot se edhe ti mu me pelqen
19.   Ti moj zemer e vogel nuk ndaloj skam se si
20.   Ne do jemi bashk KB ne pafundsi

Ref.
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja ke lind ti per mua
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja ke lind vec per mua
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja zemer vetem per mua
Te jem i joti kete un dua
Jemi per njeri tjetrin ti je per mua

1.   Ti jo ske faj meriton qetsin
2.   Nuk je e sigurt se te un do gjesh dashnin
3.   Prandaj dhe un te them te afrohemi me shum
4.   Te jem i joti kete du un
5.   Nese sme beson ta vertetoj zemra ime
6.   Po tmos te doja shikoja rrugen time
7.   Te ftoja njeher ja edhe dy her
8.   Me pas nuk te vija mbrapa sic bejn cunat perher
9.   Zemer un te dua shpresat kam te ti
10.   I jap shpresa vetes qe do jesh e imja te GR-ii
11.   Ti je e bukur si ty sbesoj se do gjej
12.   Dashuria ime par jo nuk tgenjej
13.   Un pres pergjigje pres dashurin qe kerkoj
14.   Do jesh e imja un kshu mendoj
15.   Kjo keng esht per ty per ty po e kendoj
16.   Eja ti te un pa ty un smund t’jetoj
17.   Jo s’mund tjetoj


Ref.
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja ke lind ti per mua
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja ke lind vec per mua
Te jesh e imja kete un dua
Te jesh e imja zemer vetem per mua
Te jem i joti kete un dua
Jemi per njeri tjetrin ti je per mua
*zemer shif yllin qe ndricon me shume
se ate jam duke pare edhe une*
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Tekstet e kengeve te mia te preferuara.
« Pergjigju #14 Me: Prill 22, 2011, 03:45:58 MD »
Se E Du At Shqipni   SbgaX-Person pjesa 1
•Ne nje kra kam mikrofon ne nje kra kam kallash
•X-Person me therrasin krejt çunat e SBGA-s
•Çuna pershendetje komplimente keni me thas
•Kam dashni kush ka per ne tjerve du me ja u rras

•Ref. Se e du at shqipni e i du shqipetart
•E du ket atdhe per çdo gje ne jena t’part
•Street Boys Gramsh Albania esht vec per Gramshiot
•Esht TBA per t’gjith shqiptart ne bot 2x

•   GR pjesa 2
•   Jemi krejt Gramshiot
•   SBGA-ej me dosta plot
•   Jemi krejt si vllazni
•   Nga nje tekje duke pi
•   Jemi t’gjith qe ja bejm bam
•   Mos u kruj se at mam ta ham
•   Dhe GR-i n’mikrofon
•   SBGA-ej po prezanton
•   Do kendoj per shqiptar
•   Per anarkista e per tradhtar
•   Do kendoj per shqiprin
•   Per shoqnin e inatçin
•   Do bej gjithçka gur pas guri
•   Do bej gjithçka t’me thoj truri
•   Dhe GR-i po te thot
•   Jeto gjithçka ne kte bot

•Ref. Se e du at shqipni e i du shqipetart
•E du ket atdhe per çdo gje ne jena t’part
•Street Boys Gramsh Albania esht vec per Gramshiot
•Esht TBA per t’gjith shqiptart ne bot 2x

X-Person pjesa 3
•Un e di ku do shkoj se kjo loj ku do m’çoj
•Thika n’trupin tim o t’ati do kaloj
♪Pershendes SBGA-ej shoqni e madhe ter ok
•Jeten time ta kendoj ta tregoj e ta defrej
•Po flas per jetet tona plot mundim e guxim
•Ka pengesa çaste t’bukura plot hidherim
•GR SBGA-ej ter ju pershendes
•Ter inactive kur na dgjojn i japim stres

•Ref. Se e du at shqipni e i du shqipetart
•E du ket atdhe per çdo gje ne jena t’part
•Street Boys Gramsh Albania esht vec per Gramshiot
•Esht TBA per t’gjith shqiptart ne bot 2x

•GR pjesa 4
•E dua shqiperin me shum se veten time
•Se kta jemi ne kjo esht shqiperia ime
•E mikrofonin n’dor e kam lodh sa i kam ber zbor
•Jam rreper Gramshiot asnjeher s’kenoj me zor
•Ktej SBGA-ej rregullat jan me ndryshe
•Duhet me qen Gramshiot qe ktu tit e hyshe
•Se e dua shqiperin e i dua shqipetart
•E dua ket atdhe per çdo gje ne jena t’part

•Ref. Se e du at shqipni e i du shqipetart
•E du ket atdhe per çdo gje ne jena t’part
•Street Boys Gramsh Albania esht vec per Gramshiot
•Esht TBA per t’gjith shqiptart ne bot 2x
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.