Autori Tema: Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.  (Lexuar 19275 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #30 Me: Dhjetor 05, 2009, 03:07:23 MD »
Well I am what,I am thank you.
Some people just don't understand.
Find yourself first,
and then your tool.
Find yourself first,
don't you be no fool.

Here comes a woman,
wrapped up in chains.
Messin' with that fool babe,
your life is pain.
If you want to be free,
come along with me.
Don't mess with the man,
he'll never understand.
I said find yourself first,
and then your talent.
Work hard in your mind,
so if you come alive,
you better prove to the man,
you're as strong as him.

Everybody come alive,
everybody love alive.
Everybody love alive,
everybody hear my message.

Jimi Hendrix
message to love

Jashtë Linjë Sirenetta

 • >> Ik anej , se ktu jom vet <<
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5986
 • Popullariteti: 316
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #31 Me: Dhjetor 05, 2009, 09:03:09 MD »
michele zarillo- 5 giorni


Cinque giorni che ti ho perso
quanto freddo in questa vita
ma tu
non mi hai cercato più
troppa gente che mi chiede
scava dentro la ferita
e in me
non cicatrizzi mai
faccio male anche a un amico
che ogni sera e' qui
gli ho giurato di ascoltarlo
ma tradisco lui e me
perché quando tu sei ferito non sai mai
oh mai
se conviene più guarire
o affondare giù
per sempre
amore mio come farò a rassegnarmi a vivere
e proprio io che ti amo ti sto implorando
aiutami a distruggerti
cinque giorni che ti ho perso
mille lacrime cadute
ed io
inchiodato a te
tutto e ancora più di tutto
per cercare di scappare
ho provato a disprezzarti
a tradirti a farmi male
perché quando tu stai annegando non sai mai
oh mai
se conviene farsi forza
o lasciarsi andare giù
nel mare
amore mio come farò a rassegnarmi a vivere
e proprio io che ti amo ti sto implorando
aiutami a distruggerti
se un giorno tornerò nei tuoi pensieri
mi dici tu chi ti perdonerà
di esserti dimenticata ieri
quando bastava stringersi di più
parlare un po'
e proprio io che ti amo ti sto implorando
aiutami a distruggerti.


Jashtë Linjë AMANDA 22

 • FOREVER TOGETHER
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 88
 • Popullariteti: 5
 • ALWAYS IN MY LITTLE HEART!
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #32 Me: Dhjetor 06, 2009, 02:12:38 MD »
Toni Braxton - Unbreak My Heart

Don't leave me in all this pain
Don't leave me out in the rain
Come back and bring back my smile
Come and take these tears away
I need your arms to hold me now
The nights are so unkind
Bring back those nights when I held you beside me

Un-break my heart
Say you'll love me again
Un-do this hurt you caused
When you walked out the door
And walked outta my life
Un-cry these tears
I cried so many nights
Un-break my heart, my heart

Take back that sad word good-bye
Bring back the joy to my life
Don't leave me here with these tears
Come and kiss this pain away
I can't forget the day you left
Time is so unkind
And life is so cruel without you here beside me
(repeat 1)

Ohh, oh
Don't leave me in all this pain
Don't leave me out in the rain
Bring back the nights when I held you beside me
(rpt 1)

Un-break my
Un-break my heart, oh baby
Come back and say you love me
Un-break my heart
Sweet darlin'
Without you I just can't go on
Can't go on
Mos Ndalo Duke Kerkuar Ate Qe Do Mund Te Perfundosh Duke Dashur Ate Qe e Gjen!


Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #33 Me: Dhjetor 06, 2009, 03:25:13 MD »
Entra en mi Vida
Buenas noches mucho gusto Eras un chico
más Después de 5 minutos Ya eras
alguien especial Sin hablarme, sin tocarme Algo
dentro se encendió En tus ojos se
hacía tarde Y me olvidaba del reloj.

Estos días a tu lado Me enseñaron
que en verdad No hay tiempo determinado Para
comenzar a amar Siento algo tan profundo Que no
tiene explicación No hay razón ni
lógica en mi corazón.

Entra en mi vida, te abro la puerta Se que en
tus brazos ya no habrán noches desiertas
Entra en mi vida, yo te lo ruego Te
comencé por extrañar, Pero
empecé a necesitarte de nuevo.


Buenas noches mucho gusto Ya no existe nadie
más Después de este tiempo juntos
No puedo volver atrás Tú me
hablaste, me tocaste Y te volviste mi
ilusión Quiero que seas dueño de mi
corazón.

Entra en mi vida, te abro la puerta Se que en
tus brazos ya no habrán noches desiertas
Entra en mi vida, yo te lo ruego Te
comencé por extrañar, Pero
empecé a necesitarte de nuevo.

Entra en mis horas, sálvame ahora Abre
tus brazos fuerte y déjame entrar

Entra en mi vida, te abro la puerta Se que en
tus brazos ya no habrán noches desiertas
Entra en mi vida, yo te lo ruego Te
comencé por extrañar, Pero
empecé a necesitarte de nuevo.

Te comencé por extrañar, Pero
empecé a necesitarte de nuevo...


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #34 Me: Dhjetor 06, 2009, 03:26:57 MD »
Je t'aime


D'accord, il existait d'autres façons de se quitter
Quelques éclats de verre auraient peut-être pu nous aider
Dans ce silence amer, j'ai décidé de pardonner
Les erreurs qu'on peut faire à trop s'aimer

D'accord la petite fille en moi souvent te réclamait
Presque comme une mère, tu me bordais, me protégeais
Je t'ai volé ce sang qu'on aurait pas dû partager
A bout de mots, de rêves je vais crier :
"Je t'aime, je t'aime"
Comme un fou comme un soldat
comme une star de cinéma
Je t'aime, je t'aime
Comme un loup, comme un roi
Comme un homme que je ne suis pas
Tu vois, je t'aime comme ça

D'accord je t'ai confié tous mes sourires, tous mes secrets
Même ceux, dont seul un frère est le gardien inavoué
Dans cette maison de pierre, Satan nous regardait danser
J'ai tant voulu la guerre de corps qui se faisaient la paix
Je t'aime, je t'aime
Comme un fou comme un soldat
Comme une star de cinéma
Je t'aime, je t'aime
Comme un loup, comme un roi
Comme un homme que je ne suis pas
Tu vois, je t'aime comme ça


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #35 Me: Dhjetor 06, 2009, 03:52:31 MD »
edona llalloshi - lemza

Kur ra zilja mezi prita
Profesori hyri n'msim
Per qudi si s'me ra pika
Kur ai thiri emrin tim

Un asnje fjale se kisha msuar
Mbreme n takim siha me te
Por nisi lemza e bekuar
Ne drrase te zeze shihja 2 sy
Ohohoho mos me mundo
Ohoo te lutemm moss
Ohohohoo...
Lalalalalalalalallalalalalalalalalalala

C'me kujton kaq shpesh or djale
Lemz or lemz më ler të qetë
Është turp i madh kur s'di një fjalë
Edhe lemza kisha mbet

M' ler moj lemzë se mbarova
Çdo mësim unë do mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

Por lermë moj lemzë se mbarova
Çdo mësim unë do mësoj
Po të jap fjalën po kalova
Në takim më shpesh do shkoj

Në takim më shpesh do shkoj
Në takim më shpesh do shkoj
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë AMANDA 22

 • FOREVER TOGETHER
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 88
 • Popullariteti: 5
 • ALWAYS IN MY LITTLE HEART!
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #36 Me: Dhjetor 07, 2009, 08:57:16 MD »
Ku mbeten gjith ato premtime
Ti ke nje pjes e jetes time
Ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

E nalna shpesh un thom ... a thu pse sbesove ...
pse pa dit t'verteten ... ike u largove ..
E pse dyshove kur gjith ... tpata nmen ...
a thu kush sot ...po e gzon venin tem ...
ku mbeten thanjet tua ..qe u ngulen nkoken time ...
ku meten fjalt e tua .. qee thojshe jeta ime ..
ngushllime pi njerzve ... pse kaq leht u ndat ...
tan u quditem .. qysh u deshtum tan e pat ..
ti ngat nuk je ... e di tjeter ke ...
ai a po t pyt .. qysh kalojshim ne ...
ta premtova zemren ... e at ty ta dhash ...
shpesh um thojke vetja hej kadal ma javash ...
un ty nuk tlash .. po ty tlan dyshimet ...
pse kaq shpejt .. u harrun ato perqafimet ...
premtimet qe ti dhash un .. ato i mbajta ...
un jam besnik e jo si ti qe me bone lajka ...

Ku mbeten gjith ato premtime
Ti ke nje pjes e jetes time
Ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

Edhe pse ndodhi te na kjo un ty du hala
syni lot pikon e zemra mu ka ca
ti se din se sum ki kuptu
ti je e vetmja vajz qe msove mu me dashuru
tash un sjom me ty e ti je e lir
gjuje 1 monedh ndet e menoje 1 deshir
mbylli syt e kthehet lumturia
po me ni djal tjeter e kujtime tmia
durimi yt per mu osht dashuria qe ki n'zemer
un tshikova si mbretresh e jo si femer
besimi jot ndaj meje ke jo i plot
shpesh mu hudhen fjalt qe shpesh i flet kjo bot

.. Dashuria osht gjaja qe ndodh ma se shumti ne ket bot
si te mashkujt ashtu edhe te femnat ..

ref;ku mbeten gjith ato premtime
ti ke nje pjes te jetes time
Ti fala gjith ato gabime
te durova se te kam desht

DMC-PREMTIMET
Mos Ndalo Duke Kerkuar Ate Qe Do Mund Te Perfundosh Duke Dashur Ate Qe e Gjen!


Jashtë Linjë AMANDA 22

 • FOREVER TOGETHER
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 88
 • Popullariteti: 5
 • ALWAYS IN MY LITTLE HEART!
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #37 Me: Dhjetor 07, 2009, 09:01:22 MD »
GENTJAN DEMA-NJE DITE DO QASH
GENTI
Kam kohe pa te shikuar, e zerin s’ta degjoj,
Dhe pse ti je larguar, un ende te kujtoj.
Mendoja se me doje, sa here me perqafoje,
E kur me lot ne sy, me puthje e me thoje
Se asnje cast te jetes, vetem nuk do me lije
Ne ferr e ne parajse, me mua do te rrije,
I mbaj mend fjalet e tua, e syte e tu te embel,
Por tani gjithcka, me duket si nje enderr.


REF
Nje dite do te qash, do te qash per dashurine
Do te qash nje dite, do te qash si çdo njeri.
Nje dite do te qash, nje dite do te qash dhe ti,
Do te qash nje dite, ashtu si une tani.


RONI
Me vjen keq me beso, tani po e kuptoj,
Qe ty te humba, sepse dashurine e bera loje,
E s’di me cfare te bej, se ne shihemi kaq rralle,
Me vjen keq, qe s’kam as guxim te them me fal.
Cfare s’do jepja, qe tani ti te ishe k’tu me mua,
Se dua dhe nje here ti perkedhel floket e tua,
Dua te t’kem prane, te shoh, ne krahe te mbaj
Te qesh, te puth e pastaj te qaj.GENTI
Kam kohe pa te takuar, e zerin s’ta degjoj,
Ndoshta me ke harruar, por un prap te kujtoj.
Premtimet tona humben, ne ditet e pa kthim
Dhe endrrat qe i thurem mbeten vec nje kujtim.


REF
Nje dite do te qash, do te qash per dashurine
Do te qash nje dite, do te qash si çdo njeri.
Nje dite do te qash, nje dite do te qash dhe ti,
Do te qash nje dite, ashtu si une tani.

GENTI
Nje dite do te qash. Nje dite do te qash dhe ti
Do te qash nje dite
Nje dite do te qash, nje dite do te qash dhe ti
Do te qash nje dite
Se ne te dy kurre s’do te jemi bashke.


REF
Nje dite do te qash, do te qash per dashurine
Do te qash nje dite, do te qash si çdo njeri.
Nje dite do te qash, nje dite do te qash dhe ti,
Do te qash nje dite, ashtu si une tani.
Ashtu si une tani…
Mos Ndalo Duke Kerkuar Ate Qe Do Mund Te Perfundosh Duke Dashur Ate Qe e Gjen!


Jashtë Linjë AMANDA 22

 • FOREVER TOGETHER
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 88
 • Popullariteti: 5
 • ALWAYS IN MY LITTLE HEART!
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #38 Me: Dhjetor 07, 2009, 09:05:45 MD »
SOLO QUEDATE EN SILENCIO

Te encuentro despierto me dices lo siento con una lagrima derramas.(ANAHI)
Me abrazas me hielo me pides un beso y yo me quedo sin respirar.(CHRISTIAN)
Solo espera un momento, solo dime no es cierto.(DULCE)
Solo quedate en silencio 5 minutos acariciame un momento ven junto a mi te dare el ultimo beso el mas profundo guardare mis sentimientos y me ire lejos de ti.(CHORUS)
De ti! oooh oh.(ANAHI)
Tengo tanto miedo y es que no comprendo que fue lo que yo he hecho mal.(CRISTIAN)
Me abrazas me hielo me pides un beso y yo me quedo sin respirar.(ANAHI)
Solo espera un momento.(DULCE)
Solo dime no es ciertooo.(ANAHI)
Solo quedate en silencio 5 minutos acariciame un momento ven junto a mi te dare el ultimo beso el mas profundo guardare mis sentimientos y me ire lejos de ti.(CHORUS)

DULCE Y CRISTIAN:
Dame tu mano devuelveme el aire di que me amas que no eres culpable por lo menos un momento dime que esto no es cierto.
Solo quedate en silencio... Acariciame un momento... Te dare el ultimo beso... Guardare mis sentimientos y me ire lejos de ti.(CHORUS)
Solo quedate en silencio 5 minutos acariciame un momento ven junto a mi te dare el ultimo beso el mas profundo guardare mis sentimientos y me ire lejos de ti.(CHORUS
Mos Ndalo Duke Kerkuar Ate Qe Do Mund Te Perfundosh Duke Dashur Ate Qe e Gjen!


Jashtë Linjë Sirenetta

 • >> Ik anej , se ktu jom vet <<
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5986
 • Popullariteti: 316
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #39 Me: Dhjetor 09, 2009, 03:49:56 PD »
James Blunt - Goodbye  [hello55] [sad1]


Did I disappoint you or let you down?
Should I be feeling guilty or let the judges frown?
'Cause I saw the end before we'd begun,
Yes I saw you were blinded and I knew I had won.
So I took what's mine by eternal right.
Took your soul out into the night.
It may be over but it won't stop there,
I am here for you if you'd only care.
You touched my heart you touched my soul.
You changed my life and all my goals.
And love is blind and that I knew when,
My heart was blinded by you.
I've kissed your lips and held your head.
Shared your dreams and shared your bed.
I know you well, I know your smell.
I've been addicted to you.

Goodbye my lover.
Goodbye my friend.
You have been the one.
You have been the one for me.

I am a dreamer but when I wake,
You can't break my spirit - it's my dreams you take.
And as you move on, remember me,
Remember us and all we used to be
I've seen you cry, I've seen you smile.
I've watched you sleeping for a while.
I'd be the father of your child.
I'd spend a lifetime with you.
I know your fears and you know mine.
We've had our doubts but now we're fine,
And I love you, I swear that's true.
I cannot live without you.

Goodbye my lover.
Goodbye my friend.
You have been the one.
You have been the one for me.

And I still hold your hand in mine.
In mine when I'm asleep.
And I will bear my soul in time,
When I'm kneeling at your feet.
Goodbye my lover.
Goodbye my friend.
You have been the one.
You have been the one for me.
I'm so hollow, baby, I'm so hollow.
I'm so, I'm so, I'm so hollow.

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #40 Me: Dhjetor 09, 2009, 03:57:36 PD »
Eli Fara - Sonate

Rruges I Trishtuar, Dikush Po Ecen,
Nje I Dashuruar Dhe Fare Vetem,
Dashurine Qe Humbi Duke Kerkuar
Si I Erdhi Fundi,
Iku Dhe E La

Vajzen Qe E Donte, Sa Donte Jeten
E Braktisi Sonte Dhe E La Vetem
Endrra Qe Perkuli, Sa Shpejt U Shua,
Erresires Fundi
Iku Dhe E La

Ndoshta Rri E Fshehur, Diku Ne Pyll,
Apo Rri E Ndezur, Atje Me Yjet
Dhe Pergjon Atje,
Djalin Qe Kerkon

Kushedi Ku Dehet, A Perqafohet,
Apo Do Te Kthehet Dhe Do Pendohet
Djali Ne Vetmi,
Vajzen E Kerkoj
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë Sirenetta

 • >> Ik anej , se ktu jom vet <<
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5986
 • Popullariteti: 316
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #41 Me: Dhjetor 18, 2009, 01:58:52 PD »
andrea bocelli - sarah brightman ... time to say goodbye

(Sarah) Quando sono sola
sogno all'orizzonte
e mancan le parole,
si lo so che non c'è luce
in una stanza quando manca il sole,
se non ci sei tu con me, con me.
Su le finestre
mostra a tutti il mio cuore
che hai accesso,
chiudi dentro me
la luce che
hai incontrato per strada.
Time to say goodbye
Paesi che non ho mai
veduto e vissuto con te,
adesso sì li vivrò.
Con te partirò
su navi per mari
che, io lo so,
no, no, non esistono più,
it's time to say goodbye.

(Andrea) Quando sei lontana
sogno all'orizzonte
e mancan le parole,
e io si lo so
che sei con me, con me,
tu mia luna tu sei qui con me,
mio sole tu sei qui con me,
con me, con me, con me.

Time to say goodbye.
Paesi che non ho mai
veduto e vissuto con te,
adesso sì li vivrò.
Con te partirò
su navi per mari
che, io lo so,
no, no, non esistono più,

(Both) con te io li rivivrò.
Con te partirò
su navi per mari
che, io lo so,
no, no, non esistono più,
con te io li rivivrò.
Con te partirò
Io con te.


Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #42 Me: Dhjetor 18, 2009, 04:12:00 MD »
Adrese pa emer - Rovena Stefa

Adrese pa emer
eshte vendi im o zemer
a s'te treguan ku gjendet mikja e vjeter
te shkrova nje leter me doren time
vetem qe je ti shkaku i vdekjes sime.Dashnia vdes nese zemra te pushon
Un ne shpirt jam qe jeten e flijon,
Urime o zemer per nusen e re
as pak mos u prek edhe pse kam vdek.


Ne telefon mos kerko numrin e vjeter, se un sjam më aty eshte dikush tjeter, harroje emrin qe s'ekziston më
se kush ka vdekur jo nuk s'eshte kthyer më
ref 2:
Dashnia vdes nese zemra te pushon
Un ne shpirt jam qe jeten e flijon,
Urime o zemer per nusen e re
as pak mos u prek edhe pse kam vdek.
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #43 Me: Janar 02, 2010, 12:42:25 MD »
Rruga e zemres

Rosela:)
uuuuuuu
Sa here e thyer
sa here e lodhur
sa here me friken se ku po gabon
tek vetja jote
je gjithçka qe kerkon

(Eliza:)
As koken ulur
as e perbuzur
kurre mos qendro
as kurre mos lejo
tek vetja jote
je gjithçka qe kerkon

(Bashkë:)
Ti beso...
ne fuqine e zemres tende
dhe mos harro
se per vete ti vendos
drejt vazhdo(drejt vazhdo)
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te dëshpëron

(Rosela:)
Nje rruge e humbur
nje e pamundur
kurre mos mendo
se eshte jeta per ty
mos u dorzo
ti ne vete mos dysho

(Eliza:)
Nje rruge e humbur nje e pamundur
mos thuaj kurre
se eshte jeta per ty
mos u dorzo ti
ne vete mos dysho

(Bashkë:)
Ti besoooooo
ne fuqine e zemres tende
dhe mos harro
per vete ti vendos
drejt vazhdo(drejt vazhdo)
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshpron

(Eliza:)
Mos u tremb nga asgje
qe ty jeta te sfidon

(Rosela:)
Ne zemren tende ti beso
ajo s'te mashtron

(Bashkë:)
haaahaaa haaaaaa
Dielli per ty rrezon
ku do qe je ku do qe shkon
dielli per ty rrezon
rrugen tende ta ndriçon

(Eliza:)
Rrugen e zemres tende
asnjehere mos e ndalo
(mos e ndalo)(mos e ndalo)

(Rosela:)
Rrugen e zemres tende asnjeher mos e ndalo
(mos e ndalo)(mos e lesho)

(Bashkë:)
Asnjehere mos e lesho...

ti beso ne fuqine e zemres tende
mos harro
se per vete ti vendos
drejt vazhdo(drejt vazhdo)
dhe atehere kur ti rrezohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshperon

(Rosela:)
ti beso ne fuqine e zemres tende...

(Eliza:)
Mos harro se per vete ti vendos...

(Bashkë:)
Drejt vazhdo
deri athere kur ti te dorzohesh
mos ndalo asnjehere
as kur jeta te deshperon
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Shkruani tekstin e nje kenge qe ju pelqen.
« Pergjigju #44 Me: Janar 11, 2010, 04:07:39 MD »
Greta Koci - Me fal Nene

Me thane, se je tretur o nene,ti
Larg, malli te vret aaa.
Mbyll syte, dhe tek porta e vjeter
Nata kur vjen, e vetme me pret

Sa larg, me ka cuar ky fat, nene
Sa vite pa ty aaa.
Ne shpirt, me ka mbetur kujtimi
Kur te shoh, ne nje fotografi


Dhe asnjehere nuk te thashe, me fal
Me fal nene, me fal ti
Me kujtohen syte plot me mall
Por nje dite nene do te vij
Zemren time dua ta jap
Se ate ma dhe ti
Nene, falem per ty ooo

Do t'vij, sapo te vije nata
Si yll do ndricoj aaa
Ti prek, ato floket e bardha
Nga pritja t'u zbardhen, debore

Sa larg, me ka cuar ky fat, nene
Sa vite pa ty aaa
Ne shpirt, me ka mbetur kujtimi
Kur te shoh, ne nje fotografi


Dhe asnjehere nuk te thashe, me fal
Me fal nene, me fal ti
Me kujtohen syte plot me mall
Por nje dite nene do te vij
Zemren time dua ta jap
Se ate ma dhe ti
Nene, falem per ty ooo
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!