Autori Tema: Kush pelqen "ELITA 5"?  (Lexuar 3529 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ena

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 2
 • Popullariteti: 0
Kush pelqen "ELITA 5"?
« Me: Dhjetor 19, 2007, 02:54:02 MD »
KUSH PELQEN "elita 5" dergoni tekstet e kengeve qe dini...flm
« Redaktimi i Fundit: Shkurt 15, 2009, 08:55:40 MD nga edlira »

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #1 Me: Dhjetor 19, 2007, 06:55:48 MD »
UNE E DI SE KU TE DHEMB 
 
Per mua kur mendon ti,
 veten e mashtron.
 Se nuk jam loder,
 qe vec per qejf e deshiron.
 Vetem per vete per askend tjeter,
 ti sjeton. Tregome te lutem,
 kjo loje ku perfundon.                 
ref:
 Ste kuvendon te me largohesh,
 tme afrohesh ske guxim.
 Une e di se ku te dhemb,
 mire e di se cfare te mundon,
 Dije mire qe pervec meje,
 ska doktor ty qe te sheron.           
 Pa ditur se cbejme,
 ne i vrasim endrrat.
 Gjumi kur vjen
 na gjen duke kenduar.
 Thone qe dashuria,
 te ben te cmendesh.
 Prej kohesh kete ti,
 pse se ke kuptuar.                 
ref:
 Une e di se ku te dhemb,
 mire e di se cfare te mundon.
 Dije mire se pervec meje.
 Ska doktor ty qe te sheron.
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 19, 2007, 09:38:08 MD nga angel_girl »

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #2 Me: Dhjetor 21, 2007, 09:15:38 MD »
Elita 5  

Dashuria e pare
Dashuria e par?
Ishte nj? mbr?mje kur ne mbet?m vet?m,
ti af?r meje si asnj?her? m? par?,
prej at?her? gjith?ka un? p?r ty ndjeva,
prita momentin ne t? jemi bashk? ...
D?shiroj q? t?a kuptosh, se p?r ty un? kam nevoj?,
tani bashk? q? u takuam, nuk di se ?ka t? t?tregoj,
dua t? zgjohem bashk? me ty. Kur m?ngjesi t? agoj?,
?ndrr?n time t? p?rflakur bashk? t?a p?rjetojm? ...

Ti ve? pret, asgj? nuk flet,
shpirtin t?a rr?mben stuhia,
t? rrjedh loti, t? rrjedh gjaku,
ve? nj?her? shkon vajz?ria! ...

Dashuria

Hmmmm yeah yeah yeahhhhhhhhh

Cfare mendon moj ti vogelushe
pa ty jeta s'do te ishte
jo shemti e mrekullueshme
enderr kaq e paarritshme
gabohesh nese shpreson
se ti nga jeta di
kesaj kohe te ndyre
qe e vrasim te dy

Dashuria ?sht? di?ka tjet?r
nj? ?nd?rr sa bota e vjet?r

Mos kujto se une Vogelushe
ate dite kur ti te mos jesh
do te heq dore une nga jeta
dhe te shtrihem e te vdes

Ne genjejme veten
lozim perkohesisht
kurse jeta me ne
luan vazhdimisht.

Dashuria ?sht? di?ka tjet?r
nj? ?nd?rr sa bota e vjet?r

A nuk eshte keshtu?!


A nuk ?sht? k?shtu
Syp?rgjumur ?do m?ngjes,
nga sht?pit? nx?n?sit dalin,
dy ? tre libra n??ant? prej zori,
se s?durohet profesori.
Fillon ora nis muhabeti,
dita shkon pa pik? lezeti,
pastaj vjen pushimi i gjat?,
si t?ja b?jm?, e kem nj? hall...

B?jm? plane,
si ta g?njejm? profesorin,
si t? ikim sot ne prej m?simit,
se s?mund t? durojm?,
dot nuk e kuptojm?,
koh?n humbim e asgj? s?fitojm?.

Se koha ?sht? ve? p?r aventur?,
se u lodh?m duke m?suar
nj? histori q? ishte dikur,
maj? hund?s na jan? grumbulluar,
k?shillat dhe morali i kot?,
me heronjt? e imponuar!?...

Bie zilja nx?n?sit dalin,
grupe ? grupe duke qeshur
gjith? problemet i harrojn?,
nisen t? pushtojn? qytetin.

K?shtu dit?t rresht kalojn?,
gjeneratat z?vend?sohen,
por nj?soj ne do t?k?ndojm?,
se problemet nuk ndryshojn?.


Si Merlyn Monro

K?ndojn? p?r ty
Se je ?ngj?ll
Mendojn? se je
Qenia m? e ?mb?l.
Pse t? p?lqen
T? p?rkulet bota,
kur ti nuk vlen
as sa fjal?t e kota.

Si Merlin Monro
T? duket ty vetvetja
Merlin Monro
Ooo ...
Merlin Monro
Je larg nga e v?rteta
Merlin Monro
Ooo ...

Mos krahaso
Yll vetveten,
nu je princesh?
por je shtrig? e vjet?r.

Vajzat si ty,
aspak s?i dua
si therr? n? sy
jan? ato p?r mua.


Romeo dhe Xhulieta

G?njen historia
Gjithmon? ve? g?njen,
Romeon e Xhuliet?n
Heronj kur i nxjerr...
Romeo kur vdiq,
Xhulieta s?vrau veten,
por u nis gjith? qejf
q? t?a gjej? nj? tjet?r...

Koha ?sht? teat?r,
njer?zit jan? aktor?,
Zoti cakton rolet,
dreqi regjisor?...

M? n? fund jam lodhur
Nga kjo bot? e vjet?r,
ku p?rve? g?njeshtr?s,
asgj? nuk ka tjet?r.

Vet?m err?sira,
bot?n e sundon,
kush mendon ndryshe,
veten e mashtron!...


Sajzeza

Sajzezo o mos sajzezo,!
O si na e dogje mahall?n, o!
Nuk e dogja se jam delije, o!
E dogji qe qaj djal? me alltije, o!

Nuk e dogja un? se jam qibare, o!
E dogji qe qaj djali me cigare, o!

Sajzezo o moj si flutur, o!
Hajde ma jep fjal?n moj e bukur,o!

Fjal?n sun ta jap djalo, fjal?n sun ta jap,
Jam shum? e re djalo, prit t? rritem pak!

Iluzioni

Kot? rrug?ve ec?n
Nuk e di ku shkon?
E till? ?sht? jeta
Nj? iluzion.
Ju q? sot jet?n
Leht? e ?ndrroni
Mendohuni mir?
Kur t? dashuroni.

D?gjon muzik? me ?ndje
Gjaku t? valon
E takon nj? vajz?
Dhe e dashuron.

Dhe kur dashurin?
Ta gjejsh e k?rkon
Ti kot mos u lodh
?sht? iluzion.

Ja pra gjith?ka
N? k?t? jet?
?sht? thjesht?
Nj? iluzion

Kalon shum? koh?
Kur ti kupton
Se vajza ty
T? tradh?ton.

Me ?ndrra t? bukura
Shpresat i gjallon
Por krejt kot i ke
?sht? iluzion.


Fol , vet?m fol

N?p?r kafene
Dot ? gjejsh pa frik?
?aj e tym duhani
Dhe boll politik?.
Jemi b?r? t? gjith?
mjesht?r t? fjalimit
do t?i nxjerrim vesh?t
jasht? p?rdorimit.

Me fjal? ne gjejm?
Zgjidhje ideale
??shtjen do ta b?jm?
Internacionale.

Fol, fol vet?m fol
T? gjith? b?rtasin
Askush s?d?gjon.

Nga ankthet e r?m?
Po vdesim ngadal?
Gjith?ka q? na duhet
?sht? shnd?rruar n? fjal?

Jemi b?r? t? gjith?
mjesht?r t? fjalimit
do t?i nxjerrim vesh?t
jasht? p?rdorimit.


Shiu vetem ty te lag

Ne mes nates erdhe
enderrat mi prishe ti
per mua ishe e vdekur
e humbur ne gjithesi.

Me ler te qete te lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njehere thyhet
nuk ngjitet serisht.

Degjoje pikellimin
qe shpirtin ma copeton
qe bie bashke me shiun
syte mi mjegullon

(Refreni)
Ti s'vjen
koha eshte ndaluar
une qaj per ty
le te qajne per ne

Ne qiellin e harruar
ku rrije, me nuk rri
kujtimi yt i zbehur
tretet neper shi.

(Refreni)


Harroje vetmine

Nese sonte ndihesh vetem
dhe ke frike te shohesh endrra
shuaj driten ndize zemren
do te me gjesh mua brenda

(Refreni)
Dhe lindi kenga dashurine
qe kurre per ty s'do kete mbarim
kjo kenge perjete
ngelet kujtim

Me ty asgje nuk do te ndroj
le te me falin boten mua
cdo vajze tjeter qe e takoj
ben me teper te te dua.

(Refreni)


Te pres

Ne vendtakimin tone
te pres si gjithmone
por ti me the
mos me prit atje

Perseri te pres
i jap vetes shprese
pasi jam copetuar
jemi per tu takuar

(Refreni)
E di se do te vish
e di se s'mund te rrish
e di se gabon
pse ashtu mendon.

Kaloi kohe e gjate
u be ora nate
tani eshte vone
s'erdhe si gjithmone

Mendoj i vetmuar
ndoshta je penduar
me tutje po pres
i jap vetes shprese

(Refreni)


Al Kapone

?'me shikon ashtu
si ndonje skifter
qe zogjet e vegjel
nen kthetra i merr

Je teper xheloze
per te qene e mire
pra me ler te qete
kur jam duke pire
kur jam duke pire.

(Refreni)
Ti s'mund ta pushtosh
kaq shpejt zemren time
si konkuistadori
ameriken latine,
ta kam vjedhun zemren
une ty me revole
pak si shpesh me thua
se jammmmmmmmmm
AL KAPONE !

Me dukesh si bleta
qe me ushqen me mjalte
e pastaj me djeg
me ferken e zjarrte

Keshillat e mia
vashe mos i harro
prandaj korrigjohu
e mos me zemero.

(Refreni)


Dua T? Vdes

Dua t? vdes?
gjersa jam i ri,
ndoshta kur do t? d?gjosh
do t? qash? dhe ti!
Ndoshta kur do t? d?gjosh
do t? qash? dhe ti!

(Ref)
Por dije se kam vdek?
dhe zemra mu b? hi
dhe s'mendoj m? p?r ty.


Ndoshta do t'g?zohesh
se nga un? do t'lirohesh
Ndoshta do t? qash?
se nga un? do t? ndahesh
Ndoshta do t? qash?
se nga un? do t? ndahesh.

Te mjaftojne ena?  ;)
 
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 21, 2007, 09:18:31 MD nga Pleshti »
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë Rocket Queen

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 50
 • Popullariteti: -2
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #3 Me: Gusht 28, 2008, 12:19:07 MD »
Normal qe po, nji nder grupet e para qe sollen frymen e Rockut ne shqiperi  8)
Te pres esht e preferuara ime

Jashtë Linjë AZZURRA

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2511
 • Popullariteti: 14
 • Life Goes On.....
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #4 Me: Dhjetor 11, 2008, 02:21:51 MD »
FALEMINDERIT

  Pikon loti në mesnatë,
se ti ike për t'mos u kthyer,
pamjen tende të vertetë,
e tregon pasqyrë e thyer...

Nuk të thashë largohu,
as kthehu, as harromë,
se për cdo fjalë në jetën tonë,
ishte vonë...

Akrepat bashkohen - s'na takojnë askund,
më mirë një fund me dhimbje,
se nje dhimbje pa fund...

 

Faleminderit që më le,
sot mos qaj se ike dje,
e jo,
nesër kur nata n'udhkryq të zë,
mos u kthe - mos u kthe,
arsye s´ke...

Nata hënën prap e ndezë,
ti je n'terrin e ksaj bote,
n'rrugën tënde të pakthim,
ty të ndjek vec hija jote...

Nuk të thashë largohu,
as kthehu, as harromë,
se për cdo fjalë në jetën tonë,
ishte vonë...

Jashtë Linjë aquilae

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 4
 • Popullariteti: 0
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #5 Me: Shkurt 04, 2009, 09:46:02 MD »
mua elita 5 me plqen ka disa keng te bukura !! ne qoftese nuk ju besidis dikush mundet te me thoj titullat e kengeve  me te bukura te elites 5 ?????

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #6 Me: Shkurt 04, 2009, 09:47:38 MD »
Dhe mua me pelqejne
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #7 Me: Shkurt 04, 2009, 09:52:54 MD »
Edhe une i degjoj me endje :)
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë Bul

 • THE END
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3744
 • Popullariteti: 58
 • Ndodhit qe te lendojn jan edukative.
Kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #8 Me: Qershor 08, 2009, 05:30:30 MD »
Edhe sonte jetoj me plagen e vjeter
ndoshta dhimbja do pushoj
do't pushoj ne boten tjeter
dikur do ta dua dike
por asnjeher si dike dikur
at qe zoti sma dha
nga njerezit se kerkoj kure
do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten


E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter


Do te pres si heren e pare
un jam lot qe nga syte e tu jam ndare
nese vdes heshtja do te flas
kur shkoj dhe shikimet treten
dhe ne tek ti mbeten


E kerkoj nje shpirt qe ndarja e ka vra
dhe mundohem ti tregoj se cmendem
ne kete bote te verber cmendem
qe sjam dikush tjeter


kur shkoj me shpresen jetoj, kur shkoj...
E verteta nuk eshte cdo here e bukur, por etja per te PO .

Jashtë Linjë LindA...

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1354
 • Popullariteti: 60
 • E omel
Kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #9 Me: Gusht 03, 2009, 09:27:42 PD »
I adhuroj E5 [lovestruck]
Një femër e bukur i pëlqen syve ndërsa një femër me virtyte i pëlqen zemres. E para është diamant, e dyta është një THESAR!

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #10 Me: Janar 31, 2010, 06:59:21 MD »
FALEMINDERIT

  Pikon loti në mesnatë,
se ti ike për t'mos u kthyer,
pamjen tende të vertetë,
e tregon pasqyrë e thyer...

Nuk të thashë largohu,
as kthehu, as harromë,
se për cdo fjalë në jetën tonë,
ishte vonë...

Akrepat bashkohen - s'na takojnë askund,
më mirë një fund me dhimbje,
se nje dhimbje pa fund...

 

Faleminderit që më le,
sot mos qaj se ike dje,
e jo,
nesër kur nata n'udhkryq të zë,
mos u kthe - mos u kthe,
arsye s´ke...

Nata hënën prap e ndezë,
ti je n'terrin e ksaj bote,
n'rrugën tënde të pakthim,
ty të ndjek vec hija jote...

Nuk të thashë largohu,
as kthehu, as harromë,
se për cdo fjalë në jetën tonë,
ishte vonë...


shume me pelqen ky grup dhe nje nder kenget e preferuara eshte kjo
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë ABORDAZH

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7214
 • Popullariteti: 120
Kush pelqen "ELITA 5"?
« Pergjigju #11 Me: Shkurt 04, 2010, 04:37:01 MD »
kaseta e par qe kam blere ka qen e ketij grupiRinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerò alla mia volontà di seguirti.