Autori Tema: KENGE DASMASH....  (Lexuar 16945 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
KENGE DASMASH....
« Me: Nëntor 27, 2008, 05:52:21 MD »
MERITA HALILI -KOLAZH POPULLOR


MIRMROMA.MIRMROMA I ZOTI SHPISE
A KE BUKE A KE BUKE ME NA DHONE?
SA KA DETI ,SA KA DETI UJE E RONE...

O E LUT NANA BIJEN
RRI EDHE SI VJET
JO BRE NANO SMUND TE RRI
I MUSHA 2O VJET

O E LUT VLLAU MOTREN
RRI EDHE SIVJET
JO BRE VLLAO SMUND TE RRI
I MUSHA 20 VJEC

RRUSHI I KUQ I BUKUR O
DIL SE PO TE THERRESIN O
THUJI O TE ME PRESIN O
SA TE HULLIM VELLON OO

JALLA MOR BILBYLO
QE PO KNO NE TIRONE
O MKA MAR MOLLI

VEC PER ZONIN TAT

JALLA MOR BILBYLO
QE PO KNO NE KOSOVE
O MKA MARRE MOLLI
VEC ME TY ME FOL,,,,
.
« Redaktimi i Fundit: Nëntor 27, 2008, 06:02:37 MD nga anisa »
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
KENGE DASMASH....
« Pergjigju #1 Me: Nëntor 27, 2008, 05:57:13 MD »
VAZHDON PRAP....

NUSJA RE MOJ NUSJA RE
TE SHKOJNE LOTET REKE RREKE
JA MOR DHONDOR MI MFSHI VET
ME SHOMIN E XHEPIT EEE

TI MOJ NUSE E KUJT NA JE
O JOM E NONES DHE E BABES EEE

SA BUKUR NA KA DALE NUSJA
MARSHALLAH,MARSHALLAH
E BUKUR PER BUKURIE
MARSHALLAH,MARSHALLAH

E KAM SYNIN RRUSH T ZIE
MARSHALLAH,MARSHALLAH
E KAM GOJEN SI KUTIE
MARSHALLAH,MARSHALLAH.....
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
KENGE DASMASH....
« Pergjigju #2 Me: Dhjetor 01, 2008, 07:01:56 MD »
hajde marshallah-artiola toska....

une s'te mora nuse me duvake
por me zemer hajde
aman per marake
per marak oj shpirt
hajde me dashnie
e une pa ty moj zemer
aman smund te rrie...

e hajde hajde nuse marshallaeee
e te ka djali aman hajde me sevdaee
e syni nuses aman hajde rrushi i ziee
te mori djali aman hajde me dashnie

hidhet vallja hajde dore per dore
po kerkceka hajde nusja me dasmore
bashke me dhondrin edhe me shoqninee
tna trrashigohen hajde aman ky cift i rie

e hajde hajde ,hajde marshallaeee
te ka djali hajde aman me sevdaeee
e shtati i goces hajde aman si selvieee
te mori djali aman o me dashurie....
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
KENGE DASMASH....
« Pergjigju #3 Me: Mars 17, 2010, 12:13:29 MD »
Kenge dasme jugu...

Bukurine kush ta ka fale
edhe te vdes ste le pa marre
perseritje...

Lum si nena qe te ka
te ka bere moj per sevda
perseritje...

Lere nenen dhe babane
ne nje ane motren vellane
shoqeri edhe mjeshtri jane mbledhur te gjithe per ty
shikoi lotet neper sy
sdo gjejne tjeter jo si ty
nate e fundit ne kete shpi
fat i bardhe te prifte moj bije....Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
KENGE DASMASH....
« Pergjigju #4 Me: Mars 17, 2010, 12:38:27 MD »
Sot je bere nuse moj
me fustan te bardhe
ke dale ne valle moj
dhe me lot po qane...
perseritje...

Me je bere ti porsi hena moj
qe del atje lart ne male
sa e bukur paske dale moj
cudite te gjithe dynjane...
perseritje...

Te vjen keq per nenen moj edhe per babane
nuk i mban dot lotet moj kur shikon vellane...
perseritje...

Me je bere ti porsi hena moj
qe del atje lart ne male
sa e bukur paske dale moj
cudite te gjithe dynjane...
perseritje...

Shume e vogel ishe moj
mu bere manare
te mori bandilli moj
te mori per fare...
perseritje...

Me je bere ti porsi hena moj
qe del atje lart ne male
sa e bukur paske dale moj
cudite te gjithe dynjane...
perseritje...« Redaktimi i Fundit: Mars 17, 2010, 12:41:01 MD nga Buona »

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
KENGE DASMASH....
« Pergjigju #5 Me: Mars 17, 2010, 01:01:15 MD »
Hopa hopa me ngadale...

Nuse moj ti naze madhe
jo mos qaj se nuk ke halle
ky gezim kjo dasem e madhe
hopa hopa me ngadale...
perseritje...

Hopa hopa me ngadale
kush ti bleu ato sandale
ky bandilli sec mi bleu me sandale me genjeu...
perseritje...


Nuse moj ti naze madhe
jo mos qaj se nuk ke halle
ky gezim kjo dasem e madhe
hopa hopa dil ne valle...
perseritje...


Hopa hopa me ngadale
kush ti bleu ato sandale
ky bandilli sec mi bleu me sandale me genjeu...
perseritje...

Nuse te bejme marshallah
jo mos qaj moj per sevda
hajde nuse dil ne valle...
perseritje...

Hopa hopa me ngadale
kush ti bleu ato sandale
ky bandilli sec mi bleu me sandale me genjeu...
perseritje...