Forumi Nastradini

Shkenca, Natyra - Kuriozitete dhe Probleme => Teknologjia => Tema është filluar nga: LuXor ne Shkurt 12, 2013, 02:44:28 MD

Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: LuXor ne Shkurt 12, 2013, 02:44:28 MD

Hidhini nje sy ksaj:

The Official Ultra-Ever Dry Product Video - Superhydrophobic and oleophobic coating (http://www.youtube.com/watch?v=IPM8OR6W6WE#ws)
Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: Iness ne Shkurt 12, 2013, 06:50:46 MD
Te lyhemi kok e kembe me sprite ? :D
Shume interesante kjo shpikje, ka dobi.
Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: Xena ne Mars 04, 2013, 01:20:09 PD
Dobi?! Avash ti moj, gjithe ato kenge qe i jane kenduar shiut dhe romances qe percjell, do i fusim i sperkatje me sprite?! Pse kepuce jemi ne? Ncnc  [shocked1] Nuk me pelqen, vishni nga ato te mushamase :P
Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: Iness ne Prill 02, 2013, 10:08:01 MD
Dobi?! Avash ti moj, gjithe ato kenge qe i jane kenduar shiut dhe romances qe percjell, do i fusim i sperkatje me sprite?! Pse kepuce jemi ne? Ncnc  [shocked1] Nuk me pelqen, vishni nga ato te mushamase :P

Dobi jo per mbrojten nga shiu, por efektet e tjera. Prandaj e kam thene me homor"te lyhemi kok e kembe", pra kjo nuk funxionon per tu mbrojtur ne nga shiu. Ka opsione te tjera plot ku sjell efekt.
Edhe luxor besoj e ka vene per humor kete titull, vetem se ka harruar nje "lol" ne fund :D
Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: BOHAN ne Prill 07, 2013, 11:16:57 MD
Dobi?! Avash ti moj, gjithe ato kenge qe i jane kenduar shiut dhe romances qe percjell, do i fusim i sperkatje me sprite?! Pse kepuce jemi ne? Ncnc  [shocked1] Nuk me pelqen, vishni nga ato te mushamase :P
Apo s'krijohet nje efekt i lezetshem sere brenda mushamase  ;D
Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: Xena ne Prill 08, 2013, 10:57:46 MD
Iness: Luxor e ka ven te "shkenca" kte post ti thua "lol" :P

Bohan e paske veshur shpesh me duket  [grin1]
Titulli: Nese nuk doni te lageni kur bje shi....
Postuar nga: Erion71 ne Janar 30, 2014, 10:15:43 PD
Ku mund te shitet kjo lloj substance ?