Autori Tema: 3D në ekran 27 inçësh  (Lexuar 1257 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë BeLti

  • R0ck nROLL.
  • Moderator
  • Senator ne Nastradini.com
  • **
  • Postime: 11772
  • Popullariteti: 128
  • "FoL shumm,po s`thu senn"
    • Ardhmeria-Forum
3D në ekran 27 inçësh
« Me: Maj 22, 2010, 09:25:37 MD »
3D në ekran 27 inçësh

Në mesin e paralajmërimeve të shumta për panairin teknologjik Computex gjendet edhe aktualisht ekrani më i madh 3D me diagonale prej 27 inçësh.
Kompania Asus ka paralajmëruar disa ekrane interesante të cilët në mënyrë më detajuese t’i demonstrojë në panairin Computex i cili pritet të mbahet së shpejti.

Për adhuruesit e lojërave kompjuterike janë dedikuar ekrani 23-inçësh VG236H si dhe PG276 me diagonale prej 27 inçësh. Në të dyja rastet bëhet fjalë për ekrane tredimensionale me frekuencë prej 120 Hz dhe kohë të përgjigjes prej 2 milisekonda me rezolucion të plotë HD si dhe mbështetje për teknologjinë 3D Vision të Nvidias.