Autori Tema: Peshore pa ekuiliber  (Lexuar 3224 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë NexT

  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 63
  • Popullariteti: 0
  • RespecT
Peshore pa ekuiliber
« Me: Dhjetor 18, 2013, 02:21:36 PD »
Te imagjinojm nje peshore jo te ekuilibrume. Nqs vendosim nje objekt ne krahun e djathte peshon 5kg. Po i njejti objekt ne krahun e majt peshon 9kg. Sa peshon objekti realisht?

Nje bote me shume realitete ku vetem realiteti jon eshte i vertet.

Jashtë Linjë drilongjoka1

  • i/e sapoardhur
  • *
  • Postime: 1
  • Popullariteti: 0
  • No Nastradini? No Party!
Peshore pa ekuiliber
« Pergjigju #1 Me: Janar 30, 2015, 11:34:20 MD »
4kg