Autori Tema: Probleme te thjeshta llogjike  (Lexuar 34836 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Probleme te thjeshta llogjike
« Me: Janar 10, 2008, 10:36:06 MD »
6 Monedhat

Eshte e mundur qe duke levizur vetem njeren nga monedhat me poshte, te  arrijme te kemi 2 linja me nga 4 monedha secila?
« Redaktimi i Fundit: Janar 10, 2008, 10:48:56 MD nga LuXor »
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #1 Me: Janar 10, 2008, 10:59:03 MD »
Presidentet

Ne nje pallat presidentor takohen 15 presidente nga 15 vende te ndryshme. Para se te ulen ne tavoline per te biseduar secili nga Presidentet i shtrengon doren ?do presidenti tjeter.

Sa shtrengime duarsh jan bere gjithesej?
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #2 Me: Janar 10, 2008, 11:14:51 MD »
Si jane ulur.

5 shoke ulen ne te njejtin stol.
Arbeni eshte ulur me afer Dorines, se sa Esmeralda ndaj Arbenit.
Daniela eshte midis Arbenit dhe Dorines , por s'eshte e thene qe te jet ngjitur me te dyve.
Esmeralda eshte ulur ne te djathten e Gencit, kurse Dorina nuk eshte ulur ngjitur Gencit.

Si jane ulur shoket nga e majta ne te djathte?
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #3 Me: Janar 10, 2008, 11:31:11 MD »
Martesa

Adami dhe Monika jane te martuar.
Shuma e moshave te tyre tani eshte 91.
Kur u martuan mosha e Monikes ishte sa 1/2 e moshes aktuale te Adamit.
Monika ka tani moshen qe Adami kishte kur u martuan.

1) Sa vje?e eshte secili prej tyre tani?
2) Sa vje?e ishte secili kur u martuan?
3) Sa vjete kan martuar?
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #4 Me: Shkurt 25, 2008, 07:27:02 MD »
Tre burra shkojn te kalojn naten ne nje hotel,recepcioneri u kerkon 30$ per nje dhome, keta i ndajn tresh dhe paguajn te tre nga 10$.Me vone behet pishman dhe i thot djalit qe punonte aty  tu kthej 5$ pra dhoma do ishte 25$.Djali duke shkuar ne dhome vendos te vjedhi 2$ dhe u jep atyre 3$Nga nje dollar secilit.

 Tani secili burr ka paguar $9.00 te rrije ne hotel  3 x $9.00 = $27.00. Djali  morri $2.00.
  $27.00 + $2.00 = $29.00 - Ku shkoi  $1.00?I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #5 Me: Shkurt 25, 2008, 07:53:27 MD »
 Babi i Agronit eshte 45.Ai eshte 15 vjet me i madh se dyfishi i moshes Agronit. Sa vjec eshte Agroni?Linda eshte sa dyfishi i moshes  Ledes. Pas tre vjetesh shuma e moshes tyre do te behet  42. Sa vjec eshte Linda?
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #6 Me: Nëntor 29, 2008, 12:36:45 PD »
Babi i Agronit eshte 45.Ai eshte 15 vjet me i madh se dyfishi i moshes Agronit. Sa vjec eshte Agroni?Linda eshte sa dyfishi i moshes  Ledes. Pas tre vjetesh shuma e moshes tyre do te behet  42. Sa vjec eshte Linda?


I  BIE  QE  BABAI - 45

AGRONI - 15
-----------------------------------------
LINDA  24

LEDA  12

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #7 Me: Nëntor 29, 2008, 05:23:44 PD »
Shume mire e keni zgjidh saktesisht por................ pergjigjet shkruhen diku tjeter ketu vec shtrohen si probleme  [hello55]
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë MESNATA

 • jo mi jo
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3393
 • Popullariteti: -21
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #8 Me: Nëntor 29, 2008, 05:54:52 MD »
LLOGJIKA ME MUNGON
amita eshte jeta.jeta eshte shkolla.shkolla ka goca.gocat jan seksi.seksi sjell siden.me mir mos e pi amiten

NE MESNATE  ERDHI AI NE SHTEPI
I LODHUR I NGYSUR
DHE ME TRAKTE NE GJI

Jashtë Linjë andiii

 • Suprem Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1457
 • Popullariteti: 5
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #9 Me: Dhjetor 02, 2008, 07:15:39 MD »
Presidentet

Ne nje pallat presidentor takohen 15 presidente nga 15 vende te ndryshme. Para se te ulen ne tavoline per te biseduar secili nga Presidentet i shtrengon doren ?do presidenti tjeter.

Sa shtrengime duarsh jan bere gjithesej?196 ose 210

Jashtë Linjë MESNATA

 • jo mi jo
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3393
 • Popullariteti: -21
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #10 Me: Dhjetor 05, 2008, 05:17:20 PD »
sa pa llogjike jane problemt llogjike
amita eshte jeta.jeta eshte shkolla.shkolla ka goca.gocat jan seksi.seksi sjell siden.me mir mos e pi amiten

NE MESNATE  ERDHI AI NE SHTEPI
I LODHUR I NGYSUR
DHE ME TRAKTE NE GJI

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #11 Me: Dhjetor 17, 2008, 06:28:16 MD »
Sa here mund te heqesh 5 nga 25?
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë MESNATA

 • jo mi jo
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3393
 • Popullariteti: -21
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #12 Me: Dhjetor 17, 2008, 08:03:35 MD »
Sa here mund te heqesh 5 nga 25?


sa here te duash...
amita eshte jeta.jeta eshte shkolla.shkolla ka goca.gocat jan seksi.seksi sjell siden.me mir mos e pi amiten

NE MESNATE  ERDHI AI NE SHTEPI
I LODHUR I NGYSUR
DHE ME TRAKTE NE GJI

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #13 Me: Dhjetor 17, 2008, 09:43:53 MD »
Sa here mund te heqesh 5 nga 25?


21 here
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Probleme te thjeshta llogjike
« Pergjigju #14 Me: Dhjetor 18, 2008, 09:33:42 PD »
Atehere pergjigja eshte kjo


Babai eshte 45
djali eshte 37 vjec e gjashte muaj

Sibora, 8 vjeç ka qene babai kur polli Agronin me? [teethsmile]