Autori Tema: Vrapimi  (Lexuar 3711 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Vrapimi
« Me: Maj 15, 2010, 10:34:03 PD »
Një njeri vrapon në një shteg të gjatë 1000 metra. Tri pjesët e para i kalon për 270 minuta,pjesa e katërt ka afër disa lisa dhe e kalon për 1 orë e gjysëm. Cilën pjes të pronës e kalon më shpejt.

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
Vrapimi
« Pergjigju #1 Me: Maj 15, 2010, 10:35:43 PD »
Një njeri vrapon në një shteg të gjatë 1000 metra. Tri pjesët e para i kalon për 270 minuta,pjesa e katërt ka afër disa lisa dhe e kalon për 1 orë e gjysëm. Cilën pjes të pronës e kalon më shpejt.

qyqja tuj fillu qe ne mengjes me kalkulatrice

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Vrapimi
« Pergjigju #2 Me: Maj 15, 2010, 10:48:33 PD »
do të qeshësh kur ta kuptosh përgjigjen.

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Vrapimi
« Pergjigju #3 Me: Maj 15, 2010, 10:57:10 PD »
1-- Ka shtegu lisa  [nailbitting]
2-- 270 min ben 1/4 apo 3/4 e rruges ?
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Vrapimi
« Pergjigju #4 Me: Maj 16, 2010, 11:31:26 PD »
3 pjeset e para ose 3/4  i kalon për 270 minuta (nuk ka lisa në këtë pjesë).   
Pjesa e fundit 4/4 i kalon për 1 or e gjysëm për shkak të disa lisave që gjenden në rrethin.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Vrapimi
« Pergjigju #5 Me: Maj 16, 2010, 11:32:49 PD »
connect mund te  vendosesh  ndonje problem te ri ?
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Vrapimi
« Pergjigju #6 Me: Maj 16, 2010, 02:40:46 MD »
Pjesen e dyte ne 90 min .

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Vrapimi
« Pergjigju #7 Me: Qershor 05, 2010, 12:12:36 MD »
Të gjitha pjseset i kalon për kohë të barabarta
Nëse pjestojmë 270:3=90  d.m.th tri pjesët e para, secilën bënë 90 minuta.
pjesa  e fundit është 1 orë e gjysëm : 60+30=90   .