Autori Tema: Lepujt dhe fazanët.  (Lexuar 1944 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Lepujt dhe fazanët.
« Me: Korrik 04, 2012, 11:09:24 PD »
Në një kafaz ndodheshin lepuj dhe fazanë. Gjithsej ishin 35 kokë dhe 94 këmbë. Sa lepuj dhe sa fazanë kishte në kafaz??

Jashtë Linjë E MetalPlayer

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 2
 • What goes around...comes around!
Lepujt dhe fazanët.
« Pergjigju #1 Me: Korrik 06, 2012, 09:21:34 MD »
12 lepuj; 23 fazane  :)

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Lepujt dhe fazanët.
« Pergjigju #2 Me: Korrik 30, 2012, 03:50:08 MD »