Autori Tema: Ishulli katror  (Lexuar 3141 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë NexT

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 63
 • Popullariteti: 0
 • RespecT
Ishulli katror
« Me: Mars 21, 2013, 04:26:14 MD »
Nje ishull i vogel me form katrore ndodhet ne midisin e nje pishine katrore dhe te mbushur me uje.
Per te kaluar nga pishina deri tek ishulli pa u lagur diferenca eshte prej 2 metrave nga te gjitha anet.
Ne dispozicion kemi 2 derrasa me gjatesi me pak se 2 metra secila.
Pra si eshte e mundur te kalohet ne ishullin e vogel pa u lagur dhe duke perdorur derrasat ne dispozicion?

Nje bote me shume realitete ku vetem realiteti jon eshte i vertet.

Jashtë Linjë ak-47

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6960
 • Popullariteti: 128
 • I have free spirit
  • Forumi KUQ E ZI
Ishulli katror
« Pergjigju #1 Me: Shtator 10, 2015, 06:08:17 MD »
apo ja kam futur kot  [tongue3] [uhmm]
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.