Autori Tema: Dy numra  (Lexuar 2143 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Dy numra
« Me: Mars 02, 2010, 03:56:08 MD »
Nëse dihet shuma e dy numrave që është 90. dhe numër i parë është për 20 më i vogël se i dyti. Cilët duhen të jenë ata dy numra??

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Dy numra
« Pergjigju #1 Me: Mars 03, 2010, 05:40:15 MD »
35  dhe  55  8)

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Dy numra
« Pergjigju #2 Me: Mars 03, 2010, 05:51:40 MD »
 [bravo] [bravo] [bravo]

Jashtë Linjë Connect

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 49
 • Popullariteti: 2
Dy numra
« Pergjigju #3 Me: Mars 03, 2010, 07:34:36 MD »
E sakt.