Autori Tema: Deveja dhe mollet  (Lexuar 1635 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Connect

  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 49
  • Popullariteti: 2
Deveja dhe mollet
« Me: Dhjetor 12, 2011, 07:50:37 MD »
Nje deve duhet ti transportoj 3000 molla neper nje rruge ne shkretetire te gjate 1000 metra. Deva mund te mbaj vetem 1000 molla pernjehere. Deva e han nga nje molle per qdo meter qe udheton. Sa eshte numri maksimum i mollave qe do te arrije ne anen tjeter te shkretetires?

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

  • Carpe_Diem
  • Senator ne Nastradini.com
  • ******
  • Postime: 14009
  • Popullariteti: 109
  • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Deveja dhe mollet
« Pergjigju #1 Me: Dhjetor 16, 2011, 06:05:28 MD »
0 .