Autori Tema: Nje Ide .  (Lexuar 5989 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Nje Ide .
« Me: Janar 01, 2008, 05:04:59 MD »
Pershendetje dhe Gezuar vitin e ri 2008.

Kam ne mendim te hapim nje kategori tjeter, me titull : " Shkencat Ekzakte " ( mund te jete edhe ndryshe).
Ketu do te fusim " Matematiken " dhe " Fiziken" ( megjithese  kjo e fundit s'jam i bindur qe eshte shkence ekzakte, ndoshta duhet nderuar titulli kategorise). 

Gjithashtu gjeja qe me pelqen me shume eshte qe brenda ksaj Kategorie te hapim nje teme:

" Lojra dhe Probleme " - e cila do te permbaj lojra matematike dhe fizike dhe probleme, per te cilat duhet vrare pak truri per pergjigje. ( Jo lojra chit chati pra, por dicka serjoze).

Gjithashtu edhe nje rubrike:
" Kuriozite " - Kuriozitet e shkences jan vertete pa funde, mendoj se do te ishte dicka e dobishme per te gjithe.

Pres mendimet, korigjimet dhe sygjerimet tuaja.
 

« Redaktimi i Fundit: Janar 05, 2008, 10:55:50 MD nga Nastradini »
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
Nje Ide .
« Pergjigju #1 Me: Janar 01, 2008, 06:21:03 MD »
Luxor! Ke vendosur te na rudhosesh nje cike trurin, me sa duket! Haha! Shpresoj qe ajo,"nje ide" te behet nje"kategori" me titullin "Shkenca jo Opinione" Dhe nga te lind dyshimi ty, qe fizika s'eshte shkence ekzakte? Me ke bere kurioze tani! 

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Nje Ide .
« Pergjigju #2 Me: Janar 01, 2008, 10:24:17 MD »
Luxor! Ke vendosur te na rudhosesh nje cike trurin, me sa duket! Haha! Shpresoj qe ajo,"nje ide" te behet nje"kategori" me titullin "Shkenca jo Opinione" Dhe nga te lind dyshimi ty, qe fizika s'eshte shkence ekzakte? Me ke bere kurioze tani! 

Fizika nuk eshte si matematike qe vlen kudo ne ?fardo sistem referimi. Shume ligje te fizikes nuk jan ekzakt por varen nga vendi ku gjendesh dhe sistemi referimit. Po bej nje shembull: 3 nga ligjet themelor te fizikes qe jan ligjet e Newtonit i hodhi poshte Einstein duke vertetuar qe nuk jan te verteta nese i aplikon mbi objekte qe levizin me shpejtesine e drites. Pra fizikantet jan tipa praktik, shohin qe dicka funksionon dhe e japin per te vertete jo gjithmone i vertetojne gjerat si? bejne matematikanet.

Matematika eshte e vlefshme kudo ne ?fardo situate.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë mondiana

 • Shpresa vdes e parafundit...
 • Nastradini Team
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 5634
 • Popullariteti: 12
Nje Ide .
« Pergjigju #3 Me: Janar 01, 2008, 11:12:10 MD »
Faleminderit, Luxor! :-*

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Nje Ide .
« Pergjigju #4 Me: Janar 04, 2008, 11:05:12 MD »
Dakort jam. realizoheni idene. Por a ka ndonje qe njeh problema dhe lojra per ti postuar?  :-\
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
Nje Ide .
« Pergjigju #5 Me: Janar 05, 2008, 04:11:47 MD »
Do te vendosen keto dite. Probleme dhe kuriozitet ka shume  ;) .

Jashtë Linjë Sweet_Memory

 • GoC TirOnCe 4ever
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1922
 • Popullariteti: 1
 • Too Beautifull To Die Too Wild To Live
Nje Ide .
« Pergjigju #6 Me: Janar 05, 2008, 10:00:57 MD »
Urime autorit te idese!!!
mungonte dicka e tille forumit
Them se do behem aktive  te kjo teme
JAM SHQIPTARE 
JAM KRENARE 


Jashtë Linjë SeCuRiTy

 • Time Restarted
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10487
 • Popullariteti: 40
 • PeQiNsi Omel
  • Radioshqip
Nje Ide .
« Pergjigju #7 Me: Prill 21, 2009, 06:04:21 MD »
Ide ime eshte: qe mos dilnim shume nga temat....kemi nje teme si puna biseda live pa teme.e aty te flisnim per cka te deshironim..e kam vene re qe neper tema ja plasim chit-chat. lol
..................Kush ma vodhi diturine !...................
Cdo gabim ka pendim por e kaluara nuk ka kthim!

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Nje Ide .
« Pergjigju #8 Me: Prill 22, 2009, 01:01:55 PD »
Ndoshta e kam lexuar vone kete titull nje ide po mungon dicka sipas meje po KIMIA ku eshte???Do preferoja te shtohej edhe ajo flm LuXor.

Kimine e ka kerkuar edhe nje tjeter por per fat te keq s'kemi asnje qe mer vesh nga kimia ketu. Keshtuqe pse ta hapim...?

Kimia eshte lende serjoze dhe ka nevoje per dituri, nuk mund ta kthejme ne chit chat edhe ate. Nese do te hyje ndonje kimist e hapim pse jo ;).


Me idene e security jam dakort, e kemi bere shume here ate muhabet.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë k58

 • MENDO TE DJESHMEN PER TE FILLUAR NJE TE NESERME
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3928
 • Popullariteti: 13
 • ME KEN SHKODRAN TE TANA I BAN
Nje Ide .
« Pergjigju #9 Me: Prill 22, 2009, 01:13:10 PD »
kimia kimia me germa me vija me gaz e me karbon ska dreq qe e mson as msusi qe e shpjegon hahahahaha e shihni sa e bukur
ME KEN SHKODRANE JE MA E MIRA E KSAJ ANE

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Nje Ide .
« Pergjigju #10 Me: Prill 22, 2009, 02:31:31 MD »
kimia kimia me germa me vija me gaz e me karbon ska dreq qe e mson as msusi qe e shpjegon :D

hahahahahaa hallall sherre ;rolf;

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Nje Ide .
« Pergjigju #11 Me: Prill 23, 2009, 01:49:19 PD »
kimia kimia me germa me vija me gaz e me karbon ska dreq qe e mson as msusi qe e shpjegon hahahahaha e shihni sa e bukur
sherre po as kimia as matematika ty mi goce, ca lende te pelqen?:D

Une per vehte kam bere diferencen ne kimi, me vjen keq qe nuk vazhdova per farmaci.


Une mendoj qe meqe Sibora eshte kompetente ne kete lende (dmth kimi) pse mos te hapet si rubrike dhe te jete ajo moderatore aty.:)

Jashtë Linjë k58

 • MENDO TE DJESHMEN PER TE FILLUAR NJE TE NESERME
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3928
 • Popullariteti: 13
 • ME KEN SHKODRAN TE TANA I BAN
Nje Ide .
« Pergjigju #12 Me: Prill 23, 2009, 01:54:07 PD »
ta thot lali cme pelqen mu fiskultura vdes per te per hater te prof  jo per gjo
ME KEN SHKODRANE JE MA E MIRA E KSAJ ANE

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Nje Ide .
« Pergjigju #13 Me: Prill 23, 2009, 01:55:59 PD »
ta thot lali cme pelqen mu fiskultura vdes per te per hater te prof  jo per gjo
Qenke e stervitur ti mi. ;D

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Nje Ide .
« Pergjigju #14 Me: Prill 23, 2009, 10:19:41 PD »
Un kam kohe qe kerkoj nje Seksion ku te perfshije Internetin...Teknologjine...Shkencen...Astronomine etj... etj... pra gjithcka ne lidhje me shkencen...Temat e shperndara te grupohen ne 1 te vetme...Me duket me praktike sesa ashtu te hallakatme... :)