Autori Tema: Shqiptaret ne Toronto...  (Lexuar 3139 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë vlora-ime

 • Jeta eshte nje liber i hapur , ku cdo dite lexon nje flete.
 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 19
 • Popullariteti: 0
 • Me mungon,vlora ime....jam shum larg saj...
Shqiptaret ne Toronto...
« Me: Tetor 14, 2008, 02:32:12 PD »
Tregoni ndonje gje interesante,ju shqiptaret qe jetoni ne kete vend?ti bejm njerezit te vin ketu.... ;D ;D
Per te qene i lumtur nuk duhet vetem te dish, por edhe te duash

Jashtë Linjë federali007

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1176
 • Popullariteti: -5
Shqiptaret ne Toronto...
« Pergjigju #1 Me: Tetor 21, 2008, 10:35:03 MD »
Une se di nga bi kjo toronto jo te vij atje

si mer ti don me na largu shqipetaret nga shqiperia nga vendi i shqiponjave e ke degju ate kengen ti qe thote

ky vend plot paradoksa ku linda une dhe ti qe ska as nje shqipoje dhe quhet shqiperi kur jemi tre miljon dy komsha nga puka gjer ne tropull dhe sa krahu po e hane dhe e quante veten popull.

Dhe pastaj vazhdon

mrekullite jane ketu nai fali vete zoti i marim neper kembe dhe i prishim kot se koti. Ketu nja shkurt bohesh mret nje trangullu dhe dy kokerra rrush na hypen ne pushtet

dhe ne fund mbaron

populli jone trim trap liridashes

Jashtë Linjë federali007

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1176
 • Popullariteti: -5
Shqiptaret ne Toronto...
« Pergjigju #2 Me: Tetor 21, 2008, 10:36:43 MD »
Lere se ky federali ta keput shpirtin

Jashtë Linjë federali007

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1176
 • Popullariteti: -5
Shqiptaret ne Toronto...
« Pergjigju #3 Me: Tetor 21, 2008, 10:37:11 MD »
Ti pusho

Jashtë Linjë djallushe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2101
 • Popullariteti: -2
 • Jetoje jeten si te jet dita e fundit.
Shqiptaret ne Toronto...
« Pergjigju #4 Me: Prill 14, 2009, 04:53:06 MD »
Kam njerez ne Canada po jo ne Toronto po ne Montreal THON qe  ska  te bej fare me jeten ne europ ndryshon komplet!! ME TE DEGJUAR E KAM DHE UN MBASE i duket atyre se jan mesu si ne ketu [smiley1]
Tourner les dos  au Passé. Garder  les yeux  ver le Futur et reste  les pied  sur  les Prézent

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
Shqiptaret ne Toronto...
« Pergjigju #5 Me: Maj 29, 2012, 07:45:47 MD »
Tregoni ndonje gje interesante,ju shqiptaret qe jetoni ne kete vend?ti bejm njerezit te vin ketu.... ;D ;D

Sbesoj se i mungon kujt deshira te vije  aty ....problemi eshte si te vijne :D