Autori Tema: Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!  (Lexuar 19648 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #30 Me: Janar 19, 2009, 02:26:23 MD »

Megjithate: Kjo eshte gjeja me idjote qe mund te beje nje person jashte shtetit. Eshte tipike e pordhacve/pordhaceve. ;)
« Redaktimi i Fundit: Janar 20, 2009, 01:21:54 PD nga CrYsTaL »
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë borziloku

 • TIGRI I TOMORRIT
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7995
 • Popullariteti: -53
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #31 Me: Janar 19, 2009, 07:40:02 MD »
tani ketu ne greqi jane pake gjerate ndryshe  femrate ne  vende urbane   flasin greqishte   ...ndersa  per te cjere b.....n   me thonje   e di kur eshte ...kur degjone keta te veriute kur  jane 2-3  shoke edhe flasin gr......edhe  kur flasin gr    dallohen nga  dialekti  qe jane nga veriu shqiperis.....  tani te jemi realist  po eshte cik veshtire te flasesh  shqip  .....nuk edi po nga racizmi theksuare ndaj nesh .....a shume gjera te keqia qe kemi bere  ne ketu.......edhe mua  me vjene zore kur jam ne vende urbane....edhe nuk flase  fare......nuk edi po ketu ne greqi eshte pak veshtire  te jesh shqiptare.......
kush forumiste e ndihen veten chupa chups ...une do ta luftoi ..i urrej njerzite servila qe lepihen kote per gjera koti ........

ore ore lule bore .
ne jemi chupa chupsa
dhe bejme ...................................


po me konviktine e vajzave ca paten pse e mbylllen .

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #32 Me: Janar 20, 2009, 12:56:33 PD »

Kur mesohesh keq, nga te shkruarit shpejt e shpejt ne msn apo txt,,,, pa e kuptuar i perdor dhe ketu.
Kjo s'do te thote qe nuk perdoret mire shqipja  ;) [peace2]
« Redaktimi i Fundit: Janar 20, 2009, 02:19:42 PD nga CrYsTaL »
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #33 Me: Janar 20, 2009, 01:25:45 PD »

Megjithate: Kjo eshte gjeja me idjote qe mund te beje nje person jashte shtetit. Eshte tipike e pordhacve/pordhaceve. ;)
megjithse je provokues i tmerrshem jam shume dakort, me ty. ;D per faktin qe disave kur flasin anglisht dhe thojn qe e kan nga zorti se e kan harruar shqipen, i them jeni genjeshtar. une per vete jam rritur jashte  qe e vogel, pervecse prinderve s'me ka folur askush shqip, kjo s'do te thote qe une te flas si analfabete shqipen .perkundrazi  di t'zotroj  shume gjuhe, por  secila ka vendin e duhur, mendoj une . shqipja me shqipen dhe amerikani me amerikanshen.


Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #34 Me: Janar 20, 2009, 04:50:29 MD »
Blerinda e kam llafin per ata qe shqip din shume mire.

Madje nese do te dish nje gje: Kete e praktikojne katundare injorante qe kan maksimumi 4 a 5 vjete jashte Shqiperise ;) .

Crystal mos me modifiko postimet perndryshe e prishim muhabetin bashke. Faleminderit.
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #35 Me: Janar 21, 2009, 08:00:10 MD »

Crystal mos me modifiko postimet perndryshe e prishim muhabetin bashke. Faleminderit.

E njejta gje Pleshti.
Nuk ke pse perdor emra lal,mu duk paksa....
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #36 Me: Janar 22, 2009, 02:50:15 PD »
Blerinda e kam llafin per ata qe shqip din shume mire.

Madje nese do te dish nje gje: Kete e praktikojne katundare injorante qe kan maksimumi 4 a 5 vjete jashte Shqiperise ;) .

une i shof ne kaplloqe te syrit  kur me flasin ashtu, i shof edhe icik me inat me vetllen e ngrysur , dhe i them kshtu si me te qeshme ik e pirdhu mos e dhje fare puro shqipe dreqit hahaa .. kto katundaret sikur kan dhe theksin ndryshe, ktu mundohen te flasin si anglezet aman  sa me kap e qeshmja kur i degjoj s'permbahem fare  ;D

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #37 Me: Shkurt 09, 2009, 07:32:15 MD »
Blerinda e kam llafin per ata qe shqip din shume mire.

Madje nese do te dish nje gje: Kete e praktikojne katundare injorante qe kan maksimumi 4 a 5 vjete jashte Shqiperise ;) .

kto katundaret sikur kan dhe theksin ndryshe, ktu mundohen te flasin si anglezet aman  sa me kap e qeshmja kur i degjoj s'permbahem fare  ;D


Kjo s'eshte gje ti s'ke pare nje video ku nje malok kerkonte te hiqej si Anglez ne mes te Tiranes, I don't speak albanian i thoshte gazetares.... Ta shikoje ne fytyre duket qe gjithe jeten e kishte kaluar si bari maleve hahahahahahahaggagagaga.

I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #38 Me: Shkurt 11, 2009, 02:32:15 MD »
lal kam ven re edhe dicka tjeter une ;D
qe edhe kur shqiptaret flasin shqip -shqip me njr tj s#merren vesh e jo me ne gjuh te huaja looooool
Ps ma trego pak videon se nuk e  paskam pare, me paska shpetuar   ;D pls
Blerinda e kam llafin per ata qe shqip din shume mire.

Madje nese do te dish nje gje: Kete e praktikojne katundare injorante qe kan maksimumi 4 a 5 vjete jashte Shqiperise ;) .

kto katundaret sikur kan dhe theksin ndryshe, ktu mundohen te flasin si anglezet aman  sa me kap e qeshmja kur i degjoj s'permbahem fare  ;D


Kjo s'eshte gje ti s'ke pare nje video ku nje malok kerkonte te hiqej si Anglez ne mes te Tiranes, I don't speak albanian i thoshte gazetares.... Ta shikoje ne fytyre duket qe gjithe jeten e kishte kaluar si bari maleve hahahahahahahaggagagaga.Jashtë Linjë djallushe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2101
 • Popullariteti: -2
 • Jetoje jeten si te jet dita e fundit.
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #39 Me: Prill 19, 2009, 02:12:13 MD »
NDODH eshte sh e vertet dhe un e jetoj dhe tani  .. skam sh qe nderrova qytet  atje ku isha kishte sh shqiptare edhe e praktikonim sh mire shqipen ... e me pak se ketu ku jam tani  po  mudn te them qe ketu sflet njeri  shqip  eshte TURP ta thuash  po ka ndodh  1dit qellova me 1shiptare  /duhet  me i shajt shqip  te pergjigjen  ndryshe  ehe  skemi me i njoft kurre / loooooooool (kjo e fundit  shaka po un pr vete ne 1ambiet  kur jam me shqipt  me pelqen me fol shqip ... se kemi 1jet te tere  per te kalu me franceze  apo kudo qe ndodhemi ..ufff u lodha  [smiley1]
Tourner les dos  au Passé. Garder  les yeux  ver le Futur et reste  les pied  sur  les Prézent

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #40 Me: Qershor 29, 2009, 02:48:46 MD »
un me shiptaret me pelqen shqip..aq jam mesuar me shqipen sa ndonjehere me shoqerin italaine ja kpus shqip..ur mbaroj me thot ..ok i kuptuam te gjitha ca the [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë borziloku

 • TIGRI I TOMORRIT
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7995
 • Popullariteti: -53
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #41 Me: Korrik 02, 2009, 07:58:41 MD »
un me shiptaret me pelqen shqip..aq jam mesuar me shqipen sa ndonjehere me shoqerin italaine ja kpus shqip..ur mbaroj me thot ..ok i kuptuam te gjitha ca the [rlmao] [rlmao] [rlmao]
ja duken patriote e vellla ..o marjan ate shkrimin qe ke vene te avatari ..kot per kryozitet ca thote .......se sdim anglisht ne ........
kush forumiste e ndihen veten chupa chups ...une do ta luftoi ..i urrej njerzite servila qe lepihen kote per gjera koti ........

ore ore lule bore .
ne jemi chupa chupsa
dhe bejme ...................................


po me konviktine e vajzave ca paten pse e mbylllen .

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #42 Me: Korrik 02, 2009, 10:36:38 MD »
un me shiptaret me pelqen shqip..aq jam mesuar me shqipen sa ndonjehere me shoqerin italaine ja kpus shqip..ur mbaroj me thot ..ok i kuptuam te gjitha ca the [rlmao] [rlmao] [rlmao]
ja duken patriote e vellla ..o marjan ate shkrimin qe ke vene te avatari ..kot per kryozitet ca thote .......se sdim anglisht ne ........
[grin1]
shoket e vertet jan si diamanti "zgjasin tere jeten"pak a shume

Jashtë Linjë borziloku

 • TIGRI I TOMORRIT
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7995
 • Popullariteti: -53
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #43 Me: Korrik 04, 2009, 07:58:05 MD »
un me shiptaret me pelqen shqip..aq jam mesuar me shqipen sa ndonjehere me shoqerin italaine ja kpus shqip..ur mbaroj me thot ..ok i kuptuam te gjitha ca the [rlmao] [rlmao] [rlmao]
ja duken patriote e vellla ..o marjan ate shkrimin qe ke vene te avatari ..kot per kryozitet ca thote .......se sdim anglisht ne ........
[grin1]
shoket e vertet jan si diamanti "zgjasin tere jeten"pak a shume
ca shprehje te bukura paska italianie vella ....eshte evope vella ....ka shtet ...ka njerz te zgjuare....
kush forumiste e ndihen veten chupa chups ...une do ta luftoi ..i urrej njerzite servila qe lepihen kote per gjera koti ........

ore ore lule bore .
ne jemi chupa chupsa
dhe bejme ...................................


po me konviktine e vajzave ca paten pse e mbylllen .

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Shqiptare qe nuk flasin gjuhen shqipe me njeri-tjetrin!
« Pergjigju #44 Me: Korrik 04, 2009, 09:12:47 MD »
un me shiptaret me pelqen shqip..aq jam mesuar me shqipen sa ndonjehere me shoqerin italaine ja kpus shqip..ur mbaroj me thot ..ok i kuptuam te gjitha ca the [rlmao] [rlmao] [rlmao]
ja duken patriote e vellla ..o marjan ate shkrimin qe ke vene te avatari ..kot per kryozitet ca thote .......se sdim anglisht ne ........
[grin1]
shoket e vertet jan si diamanti "zgjasin tere jeten"pak a shume
ca shprehje te bukura paska italianie vella ....eshte evope vella ....ka shtet ...ka njerz te zgjuare....
po tallsh ti? [grosecolere]