Autori Tema: pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons  (Lexuar 10120 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë bellavita

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 13
 • Popullariteti: -1
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Me: Mars 19, 2009, 02:08:32 PD »
Jam nje shqiptar nga rethina e TETOVES per ata qe se dijne qe besoj qe jane shume ne numer me qellim apo jane injorant TETOVA gjendet ne pjesen veri perendimore te MAQEDONISE,TETOVA ka reth 200 000 banor ku 85% e perbejne shqiptaret dhe se bashku me gjithe shqiptaret e MAQEDONISE  sipas statistikave oficiale perbejne mbi 25% te popullsise se pergjithshme te R.MAQEDONISE edhepse ka me shume se sa tregojne statistikat po ska lidhje.Ka 5 vjet qe jetoj ne itali dhe kam rastin te takoj shqiptar nga te gjitha trojet.Kam nje problem qe mendoj se e kane shume shqiptar nga MAQEDONIA qe ndoshta eshte i vetmi faj i tyre qe nuk jane shqiptare SHQIPERIE.Nfjehem shume i hidheruar kur me thrasin "MAQEDONS".Nuk e di nga e kane mare ket term me sa di une ne fjalorin shqip-shqip ky term nuk egziston,ne asnje televizor shqiptar deri tani se kam degjuar kete term.Me ka ra rasti te pnoj per nje punedhenes "SHQIPTARE" qe me qellim apo e konfermonte ate qe ishte vetem nje injorant ai me thriste  MAQEDONS kjo ka qene shkaku qe une kam lene ate pune,me ka rasti te takoj nje "SHQIPTARE"Qe punonte si bari dhe kur u prezentaum me nje shok nga kosova,gjate prezentimit ne i treguam se nga cili vend vijm ai na u kthye me fjalen "A JO UNE JAM TAMAM SHQIPTAR"

Jashtë Linjë k58

 • MENDO TE DJESHMEN PER TE FILLUAR NJE TE NESERME
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3928
 • Popullariteti: 13
 • ME KEN SHKODRAN TE TANA I BAN
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #1 Me: Mars 19, 2009, 02:24:31 PD »
ske pse te ndjehesh i ofenduar cka maqedonia ne e cilesojm veten shqiptar sepse kemi lindur atje ti je po ashtu si ne pavarsisht nga vendodhja territoriale ceshtja eshte se ne therrasim nga vendlindja ti nqs ke lind ne tetov do quhesh tetovar pse kosovaret sofendohen kur i therrasim kosovar ? Ndarja e territoreve i ka len keto pasoja ne themi jemi shqiptar sepse shqiperin e njohim folen tone ti e ke gabim ne kete aspekt je shqiptar dhe nqs te thon maqendons thuaj jam origjin shqiptare ne kemi pak vjet jasht dhe kur shkojm ne shqip na therrasin sipas vendit ku jetojm
ME KEN SHKODRANE JE MA E MIRA E KSAJ ANE

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #2 Me: Mars 19, 2009, 02:30:34 PD »
Shume veta nuk e dine mire gjeografine, keshtu mos e merr per keq, e ngaterohen ndonjehere.

 
oj nje "SHQIPTARE"Qe punonte si bari dhe kur u prezentaum me nje shok nga kosova,gjate prezentimit ne i treguam se nga cili vend vijm ai na u kthye me fjalen "A JO UNE JAM TAMAM SHQIPTAR"


Ka dashur te thoje, qe vjen nga shqiperia, pa ndonje qellim te bej dallim lal  [bestfriends]
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë Nastradini

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2998
 • Popullariteti: 88
  • Komuniteti Nastradini.com
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #3 Me: Mars 23, 2009, 12:47:14 MD »
Po sepse shtetas maqdonas je edhe pse i perket etnis shqiptare. Shtetet ballkanike keshtu jan perzjerje etnish, nuk eshte ofenduese.

Jashtë Linjë borziloku

 • TIGRI I TOMORRIT
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7995
 • Popullariteti: -53
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #4 Me: Mars 23, 2009, 01:10:16 MD »
ketu ne greqi shqiptaret bejne si greke ti thote pse me thrasin maqedonas .....patriotizmin e kane te theksuare shqiparet e kosoves dhe maqedonis,malit te zi...se me te shqipris jemi te ngopur 50 vjet nga xhaxhi me petriotizem......une habitem se ka shume kosovare qe e shikojn diktatorin e shqipris si hero ....per mua shqiperia ishte  si nje nene  qe sdinte te mbante femijet e saj kjo jo nga faji i shqiptareve por nga faji i politikes qe ndoqi shqiperia......me kete qe shkruaajta nuk dua te them qe shqiptaret e shqipris nuk jane patriota...
kush forumiste e ndihen veten chupa chups ...une do ta luftoi ..i urrej njerzite servila qe lepihen kote per gjera koti ........

ore ore lule bore .
ne jemi chupa chupsa
dhe bejme ...................................


po me konviktine e vajzave ca paten pse e mbylllen .

Jashtë Linjë sam81

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 123
 • Popullariteti: 0
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #5 Me: Prill 04, 2009, 02:19:09 PD »
ketu ne greqi shqiptaret bejne si greke ti thote pse me thrasin maqedonas .....patriotizmin e kane te theksuare shqiparet e kosoves dhe maqedonis,malit te zi...se me te shqipris jemi te ngopur 50 vjet nga xhaxhi me petriotizem......une habitem se ka shume kosovare qe e shikojn diktatorin e shqipris si hero ....per mua shqiperia ishte  si nje nene  qe sdinte te mbante femijet e saj kjo jo nga faji i shqiptareve por nga faji i politikes qe ndoqi shqiperia......me kete qe shkruaajta nuk dua te them qe shqiptaret e shqipris nuk jane patriota...
Ke shume te drejte. [coolthumb]

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #6 Me: Prill 06, 2009, 12:48:08 PD »
Pse te hidherohesh more ndjjehu krenar ashtu si je dhe mos merr shum afer zemmres se qka flasin te tjeret
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë KOD

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6863
 • Popullariteti: 12
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #7 Me: Prill 06, 2009, 01:09:45 PD »
Sepse je i identifikuar si maqedons dhe ke leter njoftim dhe pasaport te maqedonis.
Jeton ne Maqedoni dhe je popuul maqedonas ,kurse perkatesia kombtare eshte shqiptar.
Tani nuk mund te jesh ti poppul i shqiperis sepse nuk jeton ne shpiqeri as kosovar sepse nuk jeton ne kosov po je maqedons sepse jeton ne maqedoni,shum e thjesht.
Cdo dashuri qe ka si shkak jo lirine shpirterore por dicka tjeter,lehtesisht shnderrohet ne urrejtje.

Jashtë Linjë bellavita

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 13
 • Popullariteti: -1
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #8 Me: Prill 09, 2009, 12:55:02 PD »
[Sepse je i identifikuar si maqedons dhe ke leter njoftim dhe pasaport te maqedonis.
Jeton ne Maqedoni dhe je popuul maqedonas ,kurse perkatesia kombtare eshte shqiptar.
Tani nuk mund te jesh ti poppul i shqiperis sepse nuk jeton ne shpiqeri as kosovar sepse nuk jeton ne kosov po je maqedons sepse jeton ne maqedoni,shum e thjesht.Po ti mor cun qenke injorant fare ne qoft se je ti i thu vetit shqiptar e ne qoft se gjith shqiptaret e shqiperise mendojn kshu si ty ateher une do behem cinez

Jashtë Linjë KOD

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6863
 • Popullariteti: 12
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #9 Me: Prill 09, 2009, 01:03:38 PD »
[Sepse je i identifikuar si maqedons dhe ke leter njoftim dhe pasaport te maqedonis.
Jeton ne Maqedoni dhe je popuul maqedonas ,kurse perkatesia kombtare eshte shqiptar.
Tani nuk mund te jesh ti poppul i shqiperis sepse nuk jeton ne shpiqeri as kosovar sepse nuk jeton ne kosov po je maqedons sepse jeton ne maqedoni,shum e thjesht.Po ti mor cun qenke injorant fare ne qoft se je ti i thu vetit shqiptar e ne qoft se gjith shqiptaret e shqiperise mendojn kshu si ty ateher une do behem cinez


Shoki mos se tpkutet teli i zonit.
Mendo njeher reht asaj qe kam shkruar dhe pstaj gjiko.
Cdo dashuri qe ka si shkak jo lirine shpirterore por dicka tjeter,lehtesisht shnderrohet ne urrejtje.

Jashtë Linjë bellavita

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 13
 • Popullariteti: -1
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #10 Me: Prill 09, 2009, 04:13:18 PD »
[Sepse je i identifikuar si maqedons dhe ke leter njoftim dhe pasaport te maqedonis.
Jeton ne Maqedoni dhe je popuul maqedonas ,kurse perkatesia kombtare eshte shqiptar.
Tani nuk mund te jesh ti poppul i shqiperis sepse nuk jeton ne shpiqeri as kosovar sepse nuk jeton ne kosov po je maqedons sepse jeton ne maqedoni,shum e thjesht.Po ti mor cun qenke injorant fare ne qoft se je ti i thu vetit shqiptar e ne qoft se gjith shqiptaret e shqiperise mendojn kshu si ty ateher une do behem cinez


Shoki mos se tpkutet teli i zonit.
Mendo njeher reht asaj qe kam shkruar dhe pstaj gjyko

ti vazhdon te me quash maqedonas perseri
ajo qe une jam nga maqedonia nuk do te thot se jam maqedonas

Jashtë Linjë AZZURRA

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2511
 • Popullariteti: 14
 • Life Goes On.....
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #11 Me: Prill 09, 2009, 09:28:25 PD »
nuk e dij pse te merzit ky fakt sepse dhe un jam andej po as qe me ben pershtypje se si me thon ...pavarsisht se jam shqipetare shtetesia ime eshte maqedonse

Jashtë Linjë Beata

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4304
 • Popullariteti: 46
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #12 Me: Maj 19, 2009, 11:12:56 PD »
Pse nuk je maqedons???

Jashtë Linjë edony

 • Patri0ti
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 71
 • Popullariteti: 1
 • Jeta është një profesion, andaj duhet të mësohet
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #13 Me: Maj 19, 2009, 11:16:46 PD »
Te dy jemi shqipetar.

amo kshu duhet te ne thrrasin

ty Maqedonsa

e  mua  Kosovar

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
pse shqiptaret e shqiperise me therasin maqedons
« Pergjigju #14 Me: Maj 19, 2009, 04:15:41 MD »
he mo dhe ju si beni viktimat kot me kot ..