Autori Tema: Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?  (Lexuar 7037 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Beata

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4304
 • Popullariteti: 46
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #15 Me: Maj 24, 2009, 09:50:13 PD »
MENTALITETIN E NDRYSHON NJERIU.

Jashtë Linjë doma

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 395
 • Popullariteti: 4
 • jetoj se s;dua te vdes
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #16 Me: Maj 24, 2009, 10:00:15 PD »
MBASE PAS DISA SHEKUJSH
GJITHQKA DIKUR MBARON

Jashtë Linjë borziloku

 • TIGRI I TOMORRIT
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7995
 • Popullariteti: -53
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #17 Me: Maj 24, 2009, 09:49:41 MD »
MBASE PAS DISA SHEKUJSH
ore ti thoe si me te tallure ate po eshte nje realitet i hidhure....
kush forumiste e ndihen veten chupa chups ...une do ta luftoi ..i urrej njerzite servila qe lepihen kote per gjera koti ........

ore ore lule bore .
ne jemi chupa chupsa
dhe bejme ...................................


po me konviktine e vajzave ca paten pse e mbylllen .

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #18 Me: Maj 25, 2009, 09:06:36 MD »
Ndoshta femijet tane do t'i konceptojne gjerat ndryshe me syne e realitetit edhe indiferences njekohesisht, se ne jemi popull i pangopur shpirterisht :(  Ngushtojme zemren edhe shpirtin nga zilia ndoshta edhe pa dashje e bejme se kemi shume Dificite
Ndersa Femijet tane do jene te Ngopur  :)

(ngopur miq* nuk e kam per barkun  [teasing]  Mendjen edhe shpirtin  :) do kene te tille )
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë e di une

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 141
 • Popullariteti: 0
 • Ai qe shton dijet e tija shton vuajtjet e tija.
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #19 Me: Qershor 05, 2009, 06:27:27 MD »
Problemi nuk qendron nese do te ndryshoj mentaliteti apo jo. Kjo pasi me kalimin e kohes cdo gje ndryshon,por pyetja e sakte qe duhet bere eshte : Sa ishpejt do te jete ritmi i ndryshimit te ketij mentaliteti?
Nese mendon se i ke aritur te gjitha ne jete, cohe koken larte te kujtosh nje te vertet. Per sa kohe qe koka jote nen re qendron dihe se koha iken dhe boten krejtesisht kure nuk e zotron.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #20 Me: Mars 07, 2010, 08:06:34 PD »
Se besoj se do ndryshoje ,,, shqiptaret hiqen si modern te medhenj por jane konservatoret me te medhenj ne bote.
Ju jap nje fakt te fundit shikoni si reagojne ne bba3.

Jashtë Linjë djali_dk

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 607
 • Popullariteti: 12
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #21 Me: Prill 16, 2010, 10:53:25 MD »
Se besoj se do ndryshoje ,,, shqiptaret hiqen si modern te medhenj por jane konservatoret me te medhenj ne bote.
Ju jap nje fakt te fundit shikoni si reagojne ne bba3.
do te ndryshoj edhe ate shum ......vetem se ka ndryshuar shum kta 20 vjet po kush ma argumenton te kunderten.?

Jashtë Linjë SeCuRiTy

 • Time Restarted
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10487
 • Popullariteti: 40
 • PeQiNsi Omel
  • Radioshqip
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #22 Me: Prill 17, 2010, 10:03:02 PD »
Ku ska ndryshuare deri tani qe jemi ne 2010 as nuk mendoj se do ndryshoje!
..................Kush ma vodhi diturine !...................
Cdo gabim ka pendim por e kaluara nuk ka kthim!

Jashtë Linjë trix cute kitti

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 37
 • Popullariteti: 39
 • Dikush ne ndonje cep te botes ka nevoje per love
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #23 Me: Prill 18, 2010, 04:30:03 MD »
Ndryshimi i nje mentaliteti eshte nje gje tper e rendesishme dhe e madhe,,,,por mendoj se do te duhen dhe nja 50 vjet qe mentaliteti shqiptar te ndryshoje sps do te duhet qqe te ikin brezat e vjeter qe mendojne se puthja ne publik eshte gje turpshme eejtt :) ;) [tongue3]Por nga ana tjeter rinia shqiptare mbyllet ne vetvete dhe keshtu merren dhe rrugete drejt droges etj.sps prinderit e tyre jane akoma me te vjetren.... [sad3] [laugh6]

Jashtë Linjë djali_dk

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 607
 • Popullariteti: 12
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #24 Me: Prill 19, 2010, 08:50:49 MD »
Ndryshimi i nje mentaliteti eshte nje gje tper e rendesishme dhe e madhe,,,,por mendoj se do te duhen dhe nja 50 vjet qe mentaliteti shqiptar te ndryshoje sps do te duhet qqe te ikin brezat e vjeter qe mendojne se puthja ne publik eshte gje turpshme eejtt :) ;) [tongue3]Por nga ana tjeter rinia shqiptare mbyllet ne vetvete dhe keshtu merren dhe rrugete drejt droges etj.sps prinderit e tyre jane akoma me te vjetren.... [sad3] [laugh6]
   trix puthu moj sa te duash  e knaqu se nuk ja ndin kujt ....mentaliteti eshte nje gje e madhe ndryshon me kohen trix ...javash javash

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #25 Me: Prill 21, 2010, 09:34:33 PD »
mua me duket se kemi ndryshuar pak..por pak fare. vetem sala dhe veriu nuk ndryshojn. akoma jan ne kohen e qepes ato  LOL

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • **
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #26 Me: Maj 17, 2010, 12:28:02 PD »
lol vetem kur te kete rini dmth atehere ndoshta ndryshon pak por sa te jene akoma te vjetrit do jete njesoj  [mrgreen] [mrgreen]
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë Matteos

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1511
 • Popullariteti: 70
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #27 Me: Maj 17, 2010, 01:22:36 PD »
po ,

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #28 Me: Maj 18, 2010, 05:31:39 MD »
them se ka ndryshuar shume cdo gje eshte si rrjedhoje e moshes

Jashtë Linjë EmoNa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5246
 • Popullariteti: 113
 • Lose yourself in Love.♥
Mentaliteti do te ndryshoje apo do te vazhdoje te jete keshtu si? eshte?
« Pergjigju #29 Me: Qershor 29, 2010, 08:14:44 MD »
Per mendimin tim mentalitetit Shqiptar i duhen shekuj per tu ndryshuar.
Se shume shqiptareve u intereson me shume cka te tjeret mendojne dhe thone
sesa ajo qe ndjejne ne te vertet.Ne nje fare menyre ata nuk jane vetevetje ne asje
sekond .
You only live once, but if you do it right, once is enough.