Autori Tema: kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij  (Lexuar 15589 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #60 Me: Tetor 15, 2009, 11:32:38 MD »
kam humbur vetem te shprehurit bukur te lidh fjalet sic do te deshiroja ne te vertete vetem kete por gjuhen kurre
me pak mundim dhe me ndihmen e forumit sigurisht qe do ja dal dhe kesaj  [bigok]
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #61 Me: Tetor 16, 2009, 12:52:43 MD »
jo fare flas shqipen paster e bukur [grin1]

kam dhe nipin 4 vjec ka lindur ketu flet shqipen qe nene nene dhe te shan shqip

kush nuk do te flas nuk flet [grin1]

Jashtë Linjë edi77

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 407
 • Popullariteti: 1
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #62 Me: Tetor 16, 2009, 01:30:40 MD »
edhe te vegjelve po u fole shqip,,,,,,,,se hum gjuhen shqipe.per ne te rriturit as behet llaf fare,,,jo si ca ketu,,,,,,,,,,qe ma lozin grek vendi,,skane tru ne koke

Jashtë Linjë Dangerous-

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 956
 • Popullariteti: 19
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #63 Me: Prill 09, 2010, 02:28:17 MD »
Disave u pelqen te flasin gjuhen e huaj ,dhe pse jan duke folur me Shiptar .Ka plot qe femijeve nuk u mesojne Shqip ,vertet per te ardhur keq :S
love life, engage in it, give it all you've got. love it with a passion, because life truly does give back, many times over, what you put into it!!
[img]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #64 Me: Prill 09, 2010, 02:29:46 MD »
Absolutisht jo nuk harrohet kurre gjuha e nenes ,,, ata qe e harrojne jane COGLIONI !!!

Jashtë Linjë Dangerous-

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 956
 • Popullariteti: 19
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #65 Me: Prill 09, 2010, 02:30:30 MD »
Varet nga vullneti ose deshira... nga sa rendesi i kushton ;).

Shume e verte :)
love life, engage in it, give it all you've got. love it with a passion, because life truly does give back, many times over, what you put into it!!
[img]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #66 Me: Prill 09, 2010, 02:31:58 MD »
Varet nga vullneti ose deshira... nga sa rendesi i kushton ;).

Shume e verte :)
Vertetesi relative ,,, Me dilni  mua balle per balle e me flisni italisht po sju thyva brinjet.
« Redaktimi i Fundit: Prill 09, 2010, 02:33:55 MD nga ☼ Buona ☼ »

Jashtë Linjë Dangerous-

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 956
 • Popullariteti: 19
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #67 Me: Prill 09, 2010, 02:34:17 MD »
Varet nga vullneti ose deshira... nga sa rendesi i kushton ;).

Shume e verte :)
Vertetesi relative ,,, Me dilni perballe mua balle per balle e me flisni italisht po sju thyva brinjet.


hahahha  [coolthumb]
love life, engage in it, give it all you've got. love it with a passion, because life truly does give back, many times over, what you put into it!!
[img]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #68 Me: Nëntor 03, 2010, 12:57:04 MD »
Nuk humbet jo kurre.

Jashtë Linjë Beqari

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2069
 • Popullariteti: 34
 • O te marr ty ...O marr ate tjetren
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #69 Me: Nëntor 05, 2010, 08:08:37 MD »
Me e thon shkurt e shqip , me para mund te humbin trunin se gjuhen 
 Love is the name, sex is the game. Forget the name and play the game....

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #70 Me: Nëntor 05, 2010, 08:39:14 MD »
Absolutisht jo nuk harrohet kurre gjuha e nenes ,,, ata qe e harrojne jane COGLIONI !!!

une e paskam harruar shqipen...vras mendjen dhe s'e kujtoj dot se cfare dmth kjo fjala me lart...  [worried]
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #71 Me: Nëntor 07, 2010, 05:41:10 MD »
Absolutisht jo nuk harrohet kurre gjuha e nenes ,,, ata qe e harrojne jane COGLIONI !!!

une e paskam harruar shqipen...vras mendjen dhe s'e kujtoj dot se cfare dmth kjo fjala me lart...  [worried]
[rlmao] [rlmao] [rlmao] Sa kam qeshur  [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #72 Me: Nëntor 10, 2010, 12:20:25 PD »
Gjuhen sbahet fjale, as theksin se nderroj dot  [rolleyes1]

do te thuash dialektin? s'ke perse ta ndryshosh  ;)
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #73 Me: Shtator 17, 2011, 10:43:52 PD »
Absolutisht jo nuk harrohet kurre gjuha e nenes ,,, ata qe e harrojne jane COGLIONI !!!

une e paskam harruar shqipen...vras mendjen dhe s'e kujtoj dot se cfare dmth kjo fjala me lart...  [worried]


Nuk e ke harruar jo ,,, ajo fjale eshte italisht jane ca topa qe i japin jete nje gjeje te vdekur me raste ,,, qe ne pergjithesi rrine ne gjume :P

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
kur nje person shkon jasht shtetit per disa vite mund te humbi pak gjuhen e tij
« Pergjigju #74 Me: Shtator 17, 2011, 03:33:12 MD »
Ik se nuk i duroj dot ata qe vijn nga jasht per 3-4 vjet qe kan jetu andej bojn si te jashtem dhe
flasin: MAMA MIA, O MY GOD, Ku do parkexhojm, Kalojm Rotondon, Me haet nje Xhelato. pfffffffffffffff
sa te lodhur qe jan  [grosecolere]  [grosecolere]  [grosecolere]