Autori Tema: Cfare ju mungon nga shqiperia?  (Lexuar 35865 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë gunBARDH 2

 • smarti
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 226
 • Popullariteti: 0
 • ZOTRI LIND NUK ARRIN TE BEHESH
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #30 Me: Dhjetor 30, 2008, 02:01:39 MD »
Uje dhe profumi i tokes se sapo pluguar.
QESHJA JUAJ .. PASIONI IM

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #31 Me: Janar 30, 2009, 07:29:23 MD »
      http://www.youtube.com/watch?v=59K3xQm61Co#noexternalembed
 
          Harmonia e mirkuptimi mes llojit ton [undecided1]
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #32 Me: Janar 30, 2009, 07:32:30 MD »
Vendlindja, Vlora ose me mire nga lagja Ujet e Ftohte deri ne Sarande. ( Vlora si qytet, qendra s'me pelqen ).

Deti i kulluar, malet mbi dete ( shushica), aroma e portokalleve dhe limonave ( ne uje te ftohte), uji i akullt te tyneli etj.

Me pak fjale vetem natyra, dhe toka ku jam rritur ;)
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #33 Me: Janar 30, 2009, 07:34:25 MD »
Vendlindja, Vlora ose me mire nga lagja Ujet e Ftohte deri ne Sarande. ( Vlora si qytet, qendra s'me pelqen ).

Deti i kulluar, malet mbi dete ( shushica), aroma e portokalleve dhe limonave ( ne uje te ftohte), uji i akullt te tyneli etj.

Me pak fjale vetem natyra, dhe toka ku jam rritur ;)

Ja te tera kto qe thote ky me lart me te vetmin ndryshim se keshtu me mungon dhe tirana njekohesisht dhe familja....ama sa per ujin e ftohte eeeeeeeeeeeeeeeeeh per te marr rrugen nje here ne vit ...per ujin e kulluar dhe ate vilen e vogel maje malit  :)
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë PostSpleen

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 158
 • Popullariteti: 1
  • LeT mE bE mYsElF
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #34 Me: Shkurt 05, 2009, 09:43:53 MD »
Familja,Zhurma njerezve bulevardit,ato borite e makinave qe sherbejne edhe si komunikim rruges  [silly] ,djath i bardhe shqiptarce,tranana,thjesht fare nje dreke alla plaka ime! Nje e futur nmes krevatit prinderve,nji e ngrejtme hopa e nones  ;D,nje kapje ntuc tip rey mysterio e vllait,hmmm tjeter tflas nji ore ntel me shoqerine huqi im  [silly] , tja degjoj cik zonin asaj 141 ...e shum budalliqe tjera...
I like beautiful melodies telling me terrible things

Jashtë Linjë SevenFloors

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1778
 • Popullariteti: 5
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #35 Me: Shkurt 05, 2009, 09:53:08 MD »
Familja,Zhurma njerezve bulevardit,ato borite e makinave qe sherbejne edhe si komunikim rruges  [silly] ,djath i bardhe shqiptarce,tranana,thjesht fare nje dreke alla plaka ime! Nje e futur nmes krevatit prinderve,nji e ngrejtme hopa e nones  ;D,nje kapje ntuc tip rey mysterio e vllait,hmmm tjeter tflas nji ore ntel me shoqerine huqi im  [silly] , tja degjoj cik zonin asaj 141 ...e shum budalliqe tjera...sa i bukur avatari
Be great in acts as you have been in thoughts

Jashtë Linjë PostSpleen

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 158
 • Popullariteti: 1
  • LeT mE bE mYsElF
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #36 Me: Shkurt 05, 2009, 09:54:37 MD »
Flm per vleresimin e comentit ndaj temes!  :-\
I like beautiful melodies telling me terrible things

Jashtë Linjë SevenFloors

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1778
 • Popullariteti: 5
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #37 Me: Shkurt 05, 2009, 09:57:29 MD »
Flm per vleresimin e comentit ndaj temes!  :-\


gjerat qe ke shkruar jane vertete shume te bukura,,, jane detaje qe te perkasin ty dhe detajet i japin kuptim jetes por une shqiperine e kam ketu cdo dite ndaj smund ta di cdo te thote te te marre malli  [wink1]
Be great in acts as you have been in thoughts

Jashtë Linjë PostSpleen

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 158
 • Popullariteti: 1
  • LeT mE bE mYsElF
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #38 Me: Shkurt 05, 2009, 10:00:26 MD »
Jo shume mire e ke lal,Mundesisht here tjeter bej me shum zili me faktin qe je nshqiperi  :-\  :)
I like beautiful melodies telling me terrible things

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #39 Me: Shkurt 05, 2009, 10:01:26 MD »
thashethemet thashethuqet thashethashet  [party] [party] [party] [party] [party] [party]
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë SevenFloors

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1778
 • Popullariteti: 5
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #40 Me: Shkurt 05, 2009, 10:02:09 MD »
Jo shume mire e ke lal,Mundesisht here tjeter bej me shum zili me faktin qe je nshqiperi  :-\  :)
Ndjese skisha ate qellim
Be great in acts as you have been in thoughts

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #41 Me: Shkurt 09, 2009, 07:29:34 MD »
Natyra sidomos plazhi. Ushqimet tipike sepse jan te fresketa. Televizionet qe sheh filmat qe pa dale akoma ne kinema :P
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë SYCKA

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1708
 • Popullariteti: 3
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #42 Me: Shkurt 12, 2009, 04:54:44 MD »
Kam ardhure shume e vogel ketu e nuk di se cfare te them,,,por di vetem kete qe me mungon gjyshja
SAKRIFICA,SINQERITETI,FANTAZIA,ARSYEA,XHELOZIA DHE BESIMI,,,,JANE VELAT E DASHURISE,,,PA TO AJO HUMBET NE DETIN E TRAZUAR TE JETES

Jashtë Linjë bigG

 • .....-^TONI^-.....
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 444
 • Popullariteti: 4
 • KAIZER
  • çeGEVARA
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #43 Me: Shkurt 17, 2009, 05:14:59 MD »
llokumet [peace2]

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Cfare ju mungon nga shqiperia?
« Pergjigju #44 Me: Shkurt 17, 2009, 05:18:25 MD »
tirana dhe fisi im......