Autori Tema: A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?  (Lexuar 6618 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #15 Me: Korrik 07, 2010, 09:51:22 MD »
lol
Ktu nuk flitet per traditat flitet per mentalitetin ,mentaliteti ka ndrsyhuar dhe gjendem ne shume gjera qe ka thene Gotika spo i perseris me  ;D
Sa per traditat nuk mund ti fshij se jan pjese e imja jam rritur me ato dhe eshte e kote te bej si taljone gjithsesi jam SHQIPTARE   :)

Jashtë Linjë Matteos

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1511
 • Popullariteti: 70
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #16 Me: Korrik 07, 2010, 11:21:21 MD »
PO,

Jashtë Linjë tulipina

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 181
 • Popullariteti: 5
 • black hair, white smile.
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #17 Me: Korrik 08, 2010, 10:09:01 MD »
kesaj pyetje si pergjigjem dot, di vetem qe po te isha rritur ne shqiperi do isha sh ndryshe nga kjo qe jam tani  [grin1]

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #18 Me: Qershor 29, 2011, 09:40:12 MD »
JO.......  fare fare fareeee :P
Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #19 Me: Qershor 30, 2011, 01:29:21 PD »
Mentalitetin jo, por medimin tim per vendin dhe njerezit ku jetoj ne emigrim, sigurisht qe na ka ndryshuar.
« Redaktimi i Fundit: Korrik 01, 2011, 03:07:19 PD nga conrad »

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #20 Me: Korrik 04, 2011, 12:00:37 MD »
Smund te te ndryshoje mentalitetin emigrimi ,,, mund te te ndihmoje t'a perfesionosh po edhe perfeksioni ka limitet e veta ,,, shqiptari sdel dot ambjentit tradicional te tij kollaj.

Jashtë Linjë Xena

 • Te besh dike te mbylli gojen pa e ofenduar esht ceshtje elegance.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3664
 • Popullariteti: 208
 • Save the drama for your mama!
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #21 Me: Korrik 07, 2011, 10:36:08 PD »
Ndryshe themi dryshe veprojme...
Esht e veshtire kur e ke te rrenjosur.
S`jap dot nje pergjigje fiks... kur shkoj ne shqiperi e shof ndryshimin por, sesht e thene qe po u ktheva te jetoj atje nuk behem prap si ata.


Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #22 Me: Korrik 24, 2011, 12:35:45 PD »
Mentalitetin tim emigracioni e ka krijuar.
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë HeRa

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 583
 • Popullariteti: 8
 • "SÓLO SÉ QUE NO SÉ NADA"
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #23 Me: Gusht 03, 2011, 11:37:21 MD »
uNE jam rritur ne tjeter mentalitet dhe pse ne shtepi kam mentalitet puro shqiptar... po zot  [praying] [praying]
jam munduar te beje qe te dy mentalitet te vene dakort dhe pse eshte shume e veshtire..
e kam provuar dhe e kam vuajtur vete.duke qene dhe femija i pare
prinderit e kane mentalitetin me te fiksuar e theksojne tek femija e pare shume e me shume...
"Po shpresove, ka rrezik të dëshpërohesh;- po tentove, ka rrezik të dështosh" Por është e nevojshme të kalosh rreziqe,.sepse
rreziku më i madh në jetë është të mos rrezikosh asgjë. Njeriu që nuk rrezikon asgjë, nuk bën asgjë, nuk ka asgjë, nuk është asgjë dhe nuk bëhet asgjë..!

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #24 Me: Gusht 04, 2011, 12:48:39 PD »
Mos e vrisni menjen, jetoni jeten si tju vije, mentaliteti esht vetem nje pjese shum e vogel e nje sfide gjigande.  :)

P.S "Jam bo shum filozof kohet e fundit"

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #25 Me: Gusht 04, 2011, 02:42:37 PD »
lol
Ktu nuk flitet per traditat flitet per mentalitetin ,mentaliteti ka ndrsyhuar dhe gjendem ne shume gjera qe ka thene Gotika spo i perseris me  ;D
Sa per traditat nuk mund ti fshij se jan pjese e imja jam rritur me ato dhe eshte e kote te bej si taljone gjithsesi jam SHQIPTARE   :)

Pershedetje Dark_EyEs!

Mentaliteti eshte nen ndikimin e pjeseshem te etnise dhe traditave, por gjithesesi mentaliteti nuk pergjithesohet as permblidhet brenda kornizave te tilla. Mentaliteti eshte menyra e te menduarit, arsyetuarit dhe te gjykuarit dhe eshte ne varesine e personalitetit te secilit.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
A mendoni se emigracioni ka ndryshuar mentalitetin tuaj?
« Pergjigju #26 Me: Gusht 06, 2011, 09:34:04 PD »
Mentalitetin jo sma ka ndryshuar ,,,por qe me ka frenuar goxha dhe me ka kalitur durimin kete po.