Autori Tema: Ju lutem.......  (Lexuar 5591 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë _ela_

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1294
 • Popullariteti: 5
Ju lutem.......
« Me: Maj 24, 2009, 01:15:13 MD »
Kam nevoje per nje program per shkruajtjen e formulave matematike(te jete praktike ne perdorim)e kam sh te nevojshem..Nqs ndonjeri nga ju ketu me udhezon ku mund ta gjej do e vleresoja shume.
Faleminderit!
Talenti krijohet ne vetmi...Karakteri ne shoqeri!

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Ju lutem.......
« Pergjigju #1 Me: Maj 24, 2009, 01:20:41 MD »
Uneeeeeeee jom shummmm larg matematikes se te kisha ndihmu
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë briken0011

 • Moderator
 • anetare i/e nderuar
 • **
 • Postime: 881
 • Popullariteti: 23
Ju lutem.......
« Pergjigju #2 Me: Maj 24, 2009, 01:30:12 MD »
shiko te brograme per kon konpjuter se ke dy programe per matematik , por nuk te ben ato me thuaj pak me qart se cfar kerkon mir
Duhet te me ruash kur te me kesh,
qe kur te me duash te me gjesh.


http://adf.ly/?id=702875

Jashtë Linjë Dominus

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 382
 • Popullariteti: 16
Ju lutem.......
« Pergjigju #3 Me: Maj 24, 2009, 01:30:44 MD »
Ela,ke Infosoft në Tiranë dhe ke Inxhinieria e Ndërtimit,kanë një program te ri që ka dalë pë llogaritje matematikore.Nuk kam mundësi për këto ditë se mund të ta gjeja dhe mund të ta dërgoja me e-mail vetëm npm MSN.

Jashtë Linjë _ela_

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1294
 • Popullariteti: 5
Ju lutem.......
« Pergjigju #4 Me: Maj 24, 2009, 01:37:14 MD »
nje program qe ti permbaje te gjitha funksionet matematike
Talenti krijohet ne vetmi...Karakteri ne shoqeri!

Jashtë Linjë Dominus

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 382
 • Popullariteti: 16
Ju lutem.......
« Pergjigju #5 Me: Maj 24, 2009, 01:40:54 MD »
nje program qe ti permbaje te gjitha funksionet matematike

E përdor Inxhinieria e Ndërtimit.Përfshin të gjitha veprimet dhe me formula.

Jashtë Linjë briken0011

 • Moderator
 • anetare i/e nderuar
 • **
 • Postime: 881
 • Popullariteti: 23
Ju lutem.......
« Pergjigju #6 Me: Maj 24, 2009, 01:47:49 MD »
shikoje kete ne fund te faqes kedy programe shikoje njeher

http://www.nastradini.org/Forumi/programe_per_pc_tuaj-t6659.0.html
Duhet te me ruash kur te me kesh,
qe kur te me duash te me gjesh.


http://adf.ly/?id=702875

Jashtë Linjë k58

 • MENDO TE DJESHMEN PER TE FILLUAR NJE TE NESERME
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3928
 • Popullariteti: 13
 • ME KEN SHKODRAN TE TANA I BAN
Ju lutem.......
« Pergjigju #7 Me: Maj 24, 2009, 03:10:27 MD »
provo te shkosh tek www.math.com mendoj se aty do gjesh dicka ela
ME KEN SHKODRANE JE MA E MIRA E KSAJ ANE

Jashtë Linjë briken0011

 • Moderator
 • anetare i/e nderuar
 • **
 • Postime: 881
 • Popullariteti: 23
Ju lutem.......
« Pergjigju #8 Me: Maj 25, 2009, 12:46:11 MD »
MATLAB është një nivel të lartë teknike informatikë gjuhën interaktive dhe analizimin e të dhënave për mjedisin dhe zhvillimin e aplikacioneve dhe algoritma te. MATLAB 7 përfshin tipare të reja të mëdha në fushën e programimit dhe kodin e efikasitetit, dhe komplotuar vizuelizimin, matematikë, të dhënat e qasjes, dhe performancën. New features include:

Zhvillimi Mjedisit
Redesigned desktop, duke dhënë më të lehtë menaxhimin e dokumenteve të shumta, ankorua figurave, aftësia për të ruajtur custom Layouts, shkurtesat dhe përdoren për të komandave
Enhanced Array Editor Workspace Browser dhe më e lehtë për shikimin, editing, dhe graphing juaj e variablave
Directory Reports, lejuar të scan your M-files për efikasitetin, dependencies, dhe kodin e mbulimit
M-garzë Kodi Checker që rekomandon modifikime të kodit maksimalizuar performances dhe maintainability
Aftësia për të ekzekutuar individuale seksionet e M-kodi në Editor
Automatik botuese e juaj M-kodit të një HTML, Word, ose dokument LaTeX
Programim
Aftësia për të krijuar mbivendosur funksione, duke siguruar një mënyrë më e lehtë për të përcaktuar dhe thirrje customized funksionet
Anonim për përcaktimin e funksioneve të vetme-line në funksionet e komandës ose në përputhje Scripts
Aftësia për të thirrur funksioni trajton përdorimin e standardit e quajtur sintaksë se sa feval
Break pikë e kushtëzuar, lejuar të ndalur kur ndonjë shprehje është e vërtetë
Block koment shënuesve të komentojë-nga një seksion i tërë kodit
Matematikë
Numër i plotë arithmetic, lejuar të ruajtur të dhënat e llojeve në llogaritjet e procesit dhe të dhënat më të mëdha numër i plotë përcakton
Single-precision arithmetic, algjebër lineare, FFT, dhe filtrimin, ju për të bërë të mundur që procesi më të madh me një saktësi të dhënat e përcakton
Më shumë të fuqishme kompjuterike gjeometri duke përdorur Qhull 2002,1 rutinat, duke i dhënë më shumë kontroll mbi zgjedhjen algorithm
linsolve funksion, për të ju bërë të mundur zgjidhjen e sistemeve lineare equations duke dhënë më të shpejtë në strukturën e matricës të coefficients
Ode solver funksionalitetit të trajtuar implicit differential equations dhe vlera kufi multipoint probleme
Grafika
New interface komplot për interactively krijimin dhe redaktimi komplote pa hyrë M-code
M-code gjenerimit nga një shifër, lejuar të programmatically reuse custom komplote
Enhanced komplot annotation, duke përfshirë vizatim forma, objekt shtrirjes, dhe pinning Annotations e të dhënave pikë
Data e eksplorimit mjeteve, duke përfshirë dhe të dhënat e panning komplot cursors lehtë për matjen e vlerave ndërsa shfletimin komplote
Aftësia për të kryer transformime të tilla si rotacionit, translation, shkallë dhe në grupet e objekteve graphics
User interface panels ActiveX kontrolla dhe i kapshëm nga GUIDE
Permiresuar doreza Grafikë ® mbështetje për dhënien e avancuar equations përdorimin e plotë dhe Tex LaTeX interface
Hyrja e të dhënave dhe të jashtme Interfacing
New file I / O funksione shumë të mëdha për të lexuar tekstin në mënyrë arbitrare të formatohet fotografi dhe shkrim në Excel dhe HDF5 fotografi
Compressed MAT-files opsion, lejuar të ruaj të dhëna të madhe përcakton disk duke përdorur më pak hapësirë
funksion për javaaddpath duke shtuar, hequr, reloading Java klasat dhe dinamike pa rifillimi MATLAB
COM custom interface, server ngjarjeve, dhe Visual Basic script mbështetje
Qasja në shërbime të bazuara në Web Simple Object Access Protocol (telenovelë)
FTP objekt për të lidh një FTP server file të largëta për të kryer operacionet e
Mbështetja për Unicode e karaktereve te standardeve ndërkombëtare, duke bërë të mundur që të dhënat e karakterit në MAT-files që do të ndahet ndërmjet gjuhëve
Performanca dhe Platforma Support
JIT akselerator mbulimin e të gjitha llojeve numerike dhe funksionin e quan
JIT akselerator prodhimin e MMX funksionet për arithmetic numër i plotë
FFT rutinat duke përdorur versioni i ri i FFTW3
Faster fotografi text shkrim dhe lexim
3GB switch mbështetje nën Windows XP, duke i dhënë një shtesë të të dhënave 1GB memorie të MATLAB


http://rapidshare.de/files/14078712/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part1.zip.html
http://rapidshare.de/files/14078860/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part2.rar.html
http://rapidshare.de/files/14078878/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part3.rar.html
http://rapidshare.de/files/14078916/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part4.rar.html
http://rapidshare.de/files/14079285/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part5.rar.html
http://rapidshare.de/files/14079427/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part6.rar.html
http://rapidshare.de/files/14079187/MATLAB7_CD1_uploaded_by_a1.part7.rar.html


http://rapidshare.de/files/14079379/MATLAB7_CD2_uploaded_by_a1.part1.rar.html
http://rapidshare.de/files/14079736/MATLAB7_CD2_uploaded_by_a1.part2.rar.html
http://rapidshare.de/files/14079843/MATLAB7_CD2_uploaded_by_a1.part3.rar.html
http://rapidshare.de/files/14079585/MATLAB7_CD2_uploaded_by_a1.part4.rar.html

kodi ViVa United States of Albania
Duhet te me ruash kur te me kesh,
qe kur te me duash te me gjesh.


http://adf.ly/?id=702875

Jashtë Linjë briken0011

 • Moderator
 • anetare i/e nderuar
 • **
 • Postime: 881
 • Popullariteti: 23
Ju lutem.......
« Pergjigju #9 Me: Maj 26, 2009, 03:04:17 MD »
edhe un pak me siper i thash qe te shpjegohet pak me mir por ai nuk po me thot sakt se cfar kerkon ,,
Duhet te me ruash kur te me kesh,
qe kur te me duash te me gjesh.


http://adf.ly/?id=702875

Jashtë Linjë _ela_

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1294
 • Popullariteti: 5
Ju lutem.......
« Pergjigju #10 Me: Maj 26, 2009, 05:06:57 MD »
edhe un pak me siper i thash qe te shpjegohet pak me mir por ai nuk po me thot sakt se cfar kerkon ,,
Pikerisht sepse psh nese i nevojet gjera te thjeshta vetem formula matematike (mbledhje,zbritje,pjestime,formula te gjata ato mund ti besh dhe me exel)kurse matlab kerkon shume pune..po sta shpjegoi njeri zor se mesohet vete.

Ela cfare do tamam tamam ti ?


Me nevoitet nje program qe te shkruaj thjesht funksionet matematike dmth integralet...te gjitha keto veprimet cka permban matematika pra thjesht per shkruajtjen e formulave vetem kaq....une punoj dhe ne word tek ajo(Microsoft equation 3.0 po ka ca simbole qe nuk i ka ajo ..prandaj po kerkoja dicka tjeter.....nuk e di nqs jam e qarte tani?
Talenti krijohet ne vetmi...Karakteri ne shoqeri!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
Ju lutem.......
« Pergjigju #11 Me: Maj 26, 2009, 05:34:20 MD »
Reklame!share.com/wp-content/uploads/2008/12/0140548ke.jpg[/img]


Mathematica for Students packs the same punch as the professional version, meaning that students can utilize the same technology used by Nobel Prize winners, scientists, mathematicians, and educators worldwide, but at a fraction of the price. Mathematica for Students can help you with projects of all sizes–from simple calculator operations to high-level software development

Complete your homework
Mathematica can perform symbolic as well as numeric computations. This means that in addition to being a calculator, it can help you with algebra, calculus, and the sciences
Excel in science, economics, and mathematics
In addition to its 2,500 built-in functions, Mathematica for Students also contains a vast library of integrated data sources to help you with classes across many disciplines


Kodi: [Zgjidh]
http://rapidshare.com/files/169351759/Wolfram_Mathematica_7.0.part1.rar
http://rapidshare.com/files/169351762/Wolfram_Mathematica_7.0.part2.rar
http://rapidshare.com/files/169351765/Wolfram_Mathematica_7.0.part3.rar
http://rapidshare.com/files/169351764/Wolfram_Mathematica_7.0.part4.rar
http://rapidshare.com/files/169351724/Wolfram_Mathematica_7.0.part5.rar


-------------------------------------------

Wolfram Mathematica , eshte nje program i perkryer _ela_ te pakten nga komentet e shumta qe jepen rreth e rrotull ne internet... shpreoj qe ky te te sherbeje per ate qe ti ke nevoje

Jashtë Linjë briken0011

 • Moderator
 • anetare i/e nderuar
 • **
 • Postime: 881
 • Popullariteti: 23
Ju lutem.......
« Pergjigju #12 Me: Maj 27, 2009, 10:39:44 PD »
Design Science MathType 6.5bMathType është një editor ekuacion interaktive të fuqishëm për Windows dhe Macintosh që ju lejon të krijojë matematikore shënim për përpunim teksti, web pages, desktop publishing, presentations, dhe për Tex, LaTeX, dhe MathML dokumente. MathType punon me 100s të aplikacioneve dhe faqet e internetit, ju lejuar ta vënë Equations Everywhere dhe kudo.
Equations Everywhere dhe kudo!
Ndërsa ne e dimë se shumica MathType përdoruesit equations krijuar për Microsoft Word dokumentet dhe PowerPoint presentations, ne gjithashtu e dimë se klientët tanë janë duke punuar me shumë aplikacioneve dhe faqet e internetit të tjera këto ditë. Ata të llogarisë me Excel, Mathematica, ose panje, të krijojnë në DeltaGraph grafikė, dhe llogaritje statistikore në sas ose Minitab, equations gjeni në Wikipedia dhe PlanetMath, në emër vetëm disa. Ata gjithashtu janë duke punuar me software sociale të tilla si blogs, wikis, forumeve, si dhe komunikimi i menjëhershëm duke përdorur mesazhimit, email, buletini bordet, etj MathType Ndërsa ka punuar me shumë prej këtyre aplikacioneve dhe faqet e internetit për vite, ne në Design Shkencës janë duke bërë një përpjekje për të bërë të mundur për të krijuar MathType përdoruesit equations kudo dhe askund. Skano tonë MathType ndërveprimit List më poshtë dhe të shohin se MathType tashmë punon me shumë e aplikacioneve tuaja të preferuara dhe faqet e internetit.

MathType ndërveprimit Regjistrit
Kjo është lista e aplikacioneve dhe faqet e internetit që punon me MathType. Shumë prej tyre ju lejon të krijoni një equations duke përdorur komandën Fut Objekt. Të tjerët punojnë me të thjeshta dhe të shkurtojë-paste ose drag-and-drop-. Megjithatë, më shumë mund ta pranojë ose EPS ekuacion GIF image fotografi krijuar nga MathType. Për shumë prej këtyre aplikacioneve dhe websites, online MathType përfshin ndihmë faqet e përshkruar më së miri se si të punojnë me të.

- Add equations të Quark InDesign dhe dokumente.
- Kopje equations nga faqet e internetit si Wikipedia, PlanetMath, etj për përdorim në punën tuaj. Ju mund të autorit të reja për ata equations si edhe faqet e internetit.
- Kopje equations nga Mathematica ose panje tuaj në hulumtim.
- Përdoreni në etiketën equations grafikė DeltaGraph shkencore dhe Excel spreadsheets.
- Puna me Tex LaTeX dhe redaktorët dhe dokumente.


http://rapidshare.com/files/109160452/Math_Type_6.rar


http://www.uploading.com/files/N0HW9IVT/Design.Science.MathType.v6.5b.Incl.Keyma...rar.html


http://depositfiles.com/en/files/tdr426lac

Duhet te me ruash kur te me kesh,
qe kur te me duash te me gjesh.


http://adf.ly/?id=702875