Autori Tema: Kura e mjekime popullore kundra kolles  (Lexuar 3548 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Almaa 95

  • Fashionholic!
  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 35
  • Popullariteti: 3
  • https://www.youtube.com/watch?v=LVHU_YWV3e4
Kura e mjekime popullore kundra kolles
« Me: Dhjetor 14, 2014, 07:42:23 MD »
1- Perzieni se bashku piper djeges ,dy luge kafeje leng limoni  si dhe dy luge kafeje mjalte .Se bashku keto substanca jane nje mjekim popullor i efekteshem kundra kolles
2- Vendosni te zieje ne pak zjarr nje gjysem litri qumesht dhe brenda ne te hidhni 6 kokrra hurma arabie te cara .Pihet 3 filxhana ne dite .Kjo eshte nje kure vecanerisht per te lehtesuar kollen e thate .
3- Kundra  kolles eshte shume i  nevojeshem lengu i qepes ,i cili perftohet nga prerja e nje qepe te madhe te grire shume imet .Lengun e vendosim ne nje ene te vogel duke i shtuar nje luge kafeje sheqer ,dhe e leme per 12 ore .Lengun e perftuar mund ta pime tre ose kater here ne dite.
[/color]
[/size]
« Redaktimi i Fundit: Dhjetor 14, 2014, 07:45:03 MD nga Almaa 95 »
I don't need love, I am Love, you need me..