Autori Tema: Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?  (Lexuar 22878 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #30 Me: Maj 12, 2008, 12:00:06 MD »
Une ndihem krenarisht shqipetare....
Sa per mistrece berati, une jam, nuk ndihem!

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #31 Me: Maj 13, 2008, 11:10:28 MD »
epo ateher i ke te dyja
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #32 Me: Maj 15, 2008, 10:12:11 PD »
koken lart dhe bishtin perpjet  ;D
s'ka me mire se te jesh shqiptare mo la
sidomos per ne femrat yll fare.

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #33 Me: Maj 15, 2008, 10:59:37 MD »
o blerinda vetem po ece si leviz ajo figura jote je yll fare


jo per gje po mua po me ngjan sikur po leviz pak shpejt ajo
pse e ka marr  me aq nxitim

hej ma paske fiksuar fare fare! :-*
« Redaktimi i Fundit: Maj 16, 2008, 10:52:29 MD nga eri_fr »
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë luti

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 247
 • Popullariteti: -2
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #34 Me: Maj 18, 2008, 03:14:31 MD »
varet nga situata.
ku ndodhem dhe cfar kam genjyer me perpara.
qe te mos dale genjeshtra ndonjehere nuk them te verteten.

Jashtë Linjë S0KiN

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 5
 • Popullariteti: 0
 • We will all laugh at gilded butterflies...
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #35 Me: Maj 21, 2008, 01:19:33 PD »
Definitely proud to be an albanian.
But a question arises though.Can the new generation call themself albanians?I mean what are those elements that combine in order to create the national identity?Most of the albanians families that have children and live abroad try to raise them after the albanian standards,tradiotions,language and so on.There is a but though,they are being affected  by the society they live in,a totally natural thing,ending up having 2 native languages several different traditions etc etc.They end up caught between two civilisations,making it extremely difficult to have clear national identity...I hope i made myself clear:)
Ai qe dota perkthej ka nje bravo:P

Jashtë Linjë BERATSI_NL

 • Traktorist
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6196
 • Popullariteti: 45
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #36 Me: Maj 21, 2008, 01:42:27 PD »
Definitely proud to be an albanian.
But a question arises though.Can the new generation call themself albanians?I mean what are those elements that combine in order to create the national identity?Most of the albanians families that have children and live abroad try to raise them after the albanian standards,tradiotions,language and so on.There is a but though,they are being affected  by the society they live in,a totally natural thing,ending up having 2 native languages several different traditions etc etc.They end up caught between two civilisations,making it extremely difficult to have clear national identity...I hope i made myself clear:)
Ai qe dota perkthej ka nje bravo:P

smarim vesh nga gjuhet e jashtme ne SOKiN


Eshte me fat djali qe eshte dashuria e pare e nje vajze por me me fat vajza qe eshte dashuria e fundit e nje djali :D

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #37 Me: Maj 21, 2008, 09:27:29 PD »
o blerinda vetem po ece si leviz ajo figura jote je yll fare


jo per gje po mua po me ngjan sikur po leviz pak shpejt ajo
pse e ka marr  me aq nxitim

hej ma paske fiksuar fare fare! :-*

me verte paska marr shpejtsi , i vlon gjaku ri  :D
eshte e programuar qe kur eksitohet leviz shpejt hahahaha :-*
kur s'ka energji leviz avash e ngrire  :D

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #38 Me: Maj 21, 2008, 09:29:36 PD »
Definitely proud to be an albanian.
But a question arises though.Can the new generation call themself albanians?I mean what are those elements that combine in order to create the national identity?Most of the albanians families that have children and live abroad try to raise them after the albanian standards,tradiotions,language and so on.There is a but though,they are being affected  by the society they live in,a totally natural thing,ending up having 2 native languages several different traditions etc etc.They end up caught between two civilisations,making it extremely difficult to have clear national identity...I hope i made myself clear:)
Ai qe dota perkthej ka nje bravo:P
BRAVO  ti dukesh qe je proud to be albanian e vertetove, ik mbushu tani se me cave  my ass me anglishten tate dy lekshe.
Sokar se harrova te te them ,  se te gjithe e dijm nga 1 ose 7 gjuh te huaja , and I wish  te te them qe s'eshte place i duhur per te na then ti traditat, dhe diferencat e shoqerise ton.  ;) ca je ti minoritar? as peshk as mish
« Redaktimi i Fundit: Maj 21, 2008, 09:39:06 PD nga Blerinda »

Jashtë Linjë S0KiN

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 5
 • Popullariteti: 0
 • We will all laugh at gilded butterflies...
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #39 Me: Maj 21, 2008, 01:22:25 MD »
Definitely proud to be an albanian.
But a question arises though.Can the new generation call themself albanians?I mean what are those elements that combine in order to create the national identity?Most of the albanians families that have children and live abroad try to raise them after the albanian standards,tradiotions,language and so on.There is a but though,they are being affected  by the society they live in,a totally natural thing,ending up having 2 native languages several different traditions etc etc.They end up caught between two civilisations,making it extremely difficult to have clear national identity...I hope i made myself clear:)
Ai qe dota perkthej ka nje bravo:P
BRAVO  ti dukesh qe je proud to be albanian e vertetove, ik mbushu tani se me cave  my ass me anglishten tate dy lekshe.
Sokar se harrova te te them ,  se te gjithe e dijm nga 1 ose 7 gjuh te huaja , and I wish  te te them qe s'eshte place i duhur per te na then ti traditat, dhe diferencat e shoqerise ton.  ;) ca je ti minoritar? as peshk as mish
Jumping into conclusions aren't we?Frankly i dont give a damn honey about what you think.I have the same right of expressing myself as much as you do.On the other hand try keeping an open mind because what i stated before it's a comon problem not for albanian emigration but for many other nationalities as well.Try reading some sociologist articles before expressing ur naive thoughts.Do not mix reality with suppressed patriotic feeling,it's called nationalism and extends even to racism;)
You are as much patriotic as I am and i dare you to prove otherwise.Facts though based on hard argumentating not bullshits!

Jashtë Linjë n00b

 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6267
 • Popullariteti: 150
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #40 Me: Maj 21, 2008, 02:36:16 MD »
Definitely proud to be an albanian.
But a question arises though.Can the new generation call themself albanians?I mean what are those elements that combine in order to create the national identity?Most of the albanians families that have children and live abroad try to raise them after the albanian standards,tradiotions,language and so on.There is a but though,they are being affected  by the society they live in,a totally natural thing,ending up having 2 native languages several different traditions etc etc.They end up caught between two civilisations,making it extremely difficult to have clear national identity...I hope i made myself clear:)
Ai qe dota perkthej ka nje bravo:P
BRAVO  ti dukesh qe je proud to be albanian e vertetove, ik mbushu tani se me cave  my ass me anglishten tate dy lekshe.
Sokar se harrova te te them ,  se te gjithe e dijm nga 1 ose 7 gjuh te huaja , and I wish  te te them qe s'eshte place i duhur per te na then ti traditat, dhe diferencat e shoqerise ton.  ;) ca je ti minoritar? as peshk as mish
Jumping into conclusions aren't we?Frankly i dont give a damn honey about what you think.I have the same right of expressing myself as much as you do.On the other hand try keeping an open mind because what i stated before it's a comon problem not for albanian emigration but for many other nationalities as well.Try reading some sociologist articles before expressing ur naive thoughts.Do not mix reality with suppressed patriotic feeling,it's called nationalism and extends even to racism;)
You are as much patriotic as I am and i dare you to prove otherwise.Facts though based on hard argumentating not bullshits!

But a question arises though.Can the new generation call themself albanians?I mean what are those elements that combine in order to create the national identity?

S0KiN elementet qe ti kerkon per te identifikuar identitetin nacional jane po te njejtet e meparshem eshte shoqeria njerezore qe po evolon dhe po ecen perpara! Keto pra jane hapat e pare te Globalizimit , krijimet e Organizatave Internacionale si UN(United Nations) , WTO (World Trade Organization).Mund te shikosh dhe te kuptosh rastin e fundit te uraganit qe goditi Birmanine(Myanmar).UN po diskutojne eshte apo jo e nevojshme nje nderhyrje ushtarake per te rrezuar regjimin drejtues te Birmanise pasi nuk lejonte te futeshin ndihmat humanitare per popullsine ! Gje qe para 20-30 vjeteve ishte e pakonceptueshme edhe thjesht te mendohej nje gje e tille , qe te nderhyhej ne punet e brendshme te nje shteti tjeter ;).Ndaj pergjigjia ime per pyetjen tende , po gjeneracionet e reja mund me plot gojen te thone -Im Proud To Be Albanian !

Gjithashtu meqe ti keshillon te lexohen studime Sociologjike , une te keshilloj qe pervec atyre te lexosh edhe ndonje gje nga E Drejta Internacionale , qe te shikosh se cfare drejtimi po merr e gjithe Bota dhe per cfare po punohet :) dmth unifikim i vendeve ;).Rast konkret ke edhe krijim e EU (Europian Union) qe do te thote te gjithe te barabarte brenda kufinjve te Europes me gjuhen e tyre dhe identitetin e tyre cdo shtet !

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #41 Me: Maj 21, 2008, 11:08:40 MD »
hmm meqe ra fjala ketu,kur hyn shqiperia ne EU??
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #42 Me: Maj 21, 2008, 11:09:52 MD »
shume kerkon ti o njeri
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #43 Me: Maj 21, 2008, 11:10:36 MD »
 :P eri, sbehet fjale fare gje????
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si ndiheni kur ju pyesin nga jeni ?
« Pergjigju #44 Me: Maj 21, 2008, 11:12:09 MD »
jo mi jo thon per nga 2009 por politika ka ato te sajat e ke parasysh ti si eshte xhaxhi sala ti...!
...TE GJITH BIEN...