Autori Tema: Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?  (Lexuar 20130 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?
« Pergjigju #105 Me: Qershor 14, 2011, 02:35:51 PD »
Po e drejte se askujt nuk i vjen mire qe te tjeret , te mendojne keq per ty ,por nuk besoj se mund te egzistoj person qe ben dicka duke u nisur nga ky motiv per te krijuar opinion .
Pra o ben gabim, dhe e kupton, duke u ndjere keq me vehtveten ,e lene masanaj opinionin e te tjerve .
O eshte tyc,pra i smune nga trute   ne origjine, dhe se ka per gje , si i thone shqip, vetem i lesho pe ballones ,,,,,
Sa per ate qe dikush, me te padrejte, mund te te paragjykoje ,sja vlen as ta mendosh, as atje ku Mreti shko ne kome .Jam i nje mendje me ty, persa i takon opinionit qe te gjykon padrejtesisht. Por edhe ne raste te rralla  kur turmat, ose te tjeret mund te jene te gabuar dhe eshte vetem ceshtje kohe qe te dal ne drite e verteta. Kjo e fundit permbledh njerezit me aftesi largpamese, sikurse profete, dijetare, shkencetere etj.
Pra edhe mundesia qe te tjeret mund te jene te gabuar ne ate cka ata mendojne na vendos ne pozite sa te veshtire aq dhe qesharake, por si gjithmone qesh mire kush qesh i fundit. Kohat dhe brezat e te ardhmes jane gjykatesi me i mire.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?
« Pergjigju #106 Me: Qershor 14, 2011, 02:17:20 MD »
ZERO.

Jashtë Linjë Alegri

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 811
 • Popullariteti: 21
Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?
« Pergjigju #107 Me: Qershor 14, 2011, 02:40:57 MD »
ufaaaaaaa lere mos me pyet me behet mishi puckurriza [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?
« Pergjigju #108 Me: Korrik 28, 2011, 10:28:09 PD »
fare as me rruhet fare cmendojne te tjeret per mua [cheesy1] [cheesy1]

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?
« Pergjigju #109 Me: Korrik 09, 2012, 11:50:12 MD »
Nuk duhet te nisemi nga mendimi i te tjereve, por kur gojet flasin, s'je pa  faj.
Po te sillesh mire me te tjere,te respektosh, nqs s'ke bere ndonje gje te keqe, nuk te shan njeri.

Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Katilja

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 244
 • Popullariteti: 1
 • Burrelsja
Sa vlen per ju se cka mendojn tjeret?
« Pergjigju #110 Me: Korrik 16, 2013, 07:57:09 PD »
sme intereson aspak ket pun kan kta po tmerresh me tjert i bie qe mos ta jetosh jeten hic