Autori Tema: Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....  (Lexuar 29975 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #75 Me: Gusht 22, 2009, 10:33:50 MD »
Kan  pas  qajt  dikur  [prankster] [prankster]

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #76 Me: Gusht 23, 2009, 01:16:24 MD »
Kan  pas  qajt  dikur  [prankster] [prankster]

Eh Ariel sa do te pyesja une ty.Ti ke qare personalisht?

Une  mi...jo  mi...e  pse  t'qaja...,mezi  prisja  qe  t'shkoja  ke  burri... [mrgreen] [mrgreen] [mrgreen]
pastaj  mamin 10 min  larg  e  kisha. [teethsmile] [teethsmile]

Tani  mas  22  vjetesh  e  mendoj  pse  s'kam  qajt...t'pakten  t'qajsha  beqarnine  qe  s'po  e  gjej  mo.
 Rehatllikun  qe  kisha...moskokcarjen  ndaj  halleve....lirine  qe  kam  pas...kto  duhet  me  qajt. Epo  tani  s'bon  fajde  [prankster] [mrgreen]Jashtë Linjë Touch-Key-locked

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 246
 • Popullariteti: 1
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #77 Me: Gusht 23, 2009, 02:17:38 MD »
hahah  nga gezimi  qe shkojn te burri


ndersa sot shkojn tuj qesh ,ne vrap  [lovestruck]

Jashtë Linjë shaban cakolli

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2549
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #78 Me: Gusht 23, 2009, 04:09:15 MD »
nuk e di,nese qajne me dhimbsen

Jashtë Linjë shaban cakolli

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2549
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #79 Me: Gusht 23, 2009, 04:32:57 MD »
do te mundohem te te pajtoj me postime

Jashtë Linjë shaban cakolli

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2549
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #80 Me: Gusht 23, 2009, 04:48:12 MD »
mir auch

Jashtë Linjë Bomboni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2318
 • Popullariteti: 59
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #81 Me: Gusht 23, 2009, 05:02:44 MD »
Epoooo !! Eshte veshtire t'i japesh nje shpjegim nga konteskti i tanishem  kohore . Sot  kur po diskutojmee, perdallim nga e kaluara,  rituali ne fjale  ka tejkaluar kultin, apo pjesen ceremonijale te martesave nga e kaluara ... SOT NDODHE QE NUSJA SHKON E VJEN ME KRUSHQI ... Nuk ndodhe te ngurtesohet si mumje pergjate tere kremtes se dasmes.. por perkundrazi i prine tupanave me valle me t'buqqeshun vesh  e   m'vesh[clap3] [winningdance]

Be yourself, everyone else  is taken !

Jashtë Linjë anita

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 93
 • Popullariteti: 1
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #82 Me: Gusht 29, 2009, 01:20:32 MD »
qdo ndarje  nga ata qe do sjell lot.

Jashtë Linjë shaban cakolli

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2549
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #83 Me: Gusht 29, 2009, 03:39:47 MD »
nuk di asgje per kete

Jashtë Linjë tosi 58

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 164
 • Popullariteti: 7
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #84 Me: Gusht 29, 2009, 04:10:27 MD »
si pyetje nuk eshte e keqe pergjigja eshte shume e thjeshte e ka 2 arsye ,,,qe besoj qe tani qe i kujtoj ata te moshes sime do me japin te drejte,, e para ,,shumica e martesave behej me shkes,, pa dashni ,,e dyta po ne shumicen e rasteve ishte se shkonin te virgjera ,,,pra ne shumicen e rasteve qanin perpara e jo sot qe ka ndryshuar cdo gje ,,para pak muajsh rastisa qe ne lagjen tone nje nuse e re sipas tradites po i kendonin,,afer meje qelloi nje plake qe e mbajne per ,,humor po kendonte dhe ajo ,,,nuse e re oj nuse e re ,,por me vr,,,te vjeter 
« Redaktimi i Fundit: Gusht 29, 2009, 04:28:05 MD nga tosi 58 »

Jashtë Linjë shaban cakolli

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2549
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #85 Me: Gusht 29, 2009, 04:32:17 MD »
gjithsesi postimi juaj eshte per te u pershendetur nga se eshte dhene argumentim i mire.Isha i ri kur keto gjera i kam pa,por jo edhe kuptuar.Nga e enjetja deri te dielen,vajza qe pregaditej per nuseri i hidhnin nje shami ne koke
qe i mbulonte ballin diku deri ne gjoksa,ajo permallej me te afermit duke bere uh uhuh uh..... dhe nuk ekuptoja nese qanin apo jo nga se fytyra e tyre ishte e mbuluar.Postimi juaj me bene te kuptoj me mire kete gje,rrespekt.

Jashtë Linjë cuore_dei_angeli

 • cdo ndjenj, cdo shpres merr fund ketu...
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2941
 • Popullariteti: 13
  • www.shitje-online.com
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #86 Me: Gusht 29, 2009, 06:05:06 MD »
gjoja nuk duan te largohen nga shtepia   [cry1]
My life is a mistake but with you nothing goes wrong...
http://www.smsperty.com
http://www.shitje-online.com

Jashtë Linjë shaban cakolli

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2549
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #87 Me: Gusht 29, 2009, 09:02:52 MD »
PO PER JU SIGUROHEM SE DO I DHIMBESH GURIT DHE DRURIT

Jashtë Linjë Morphine

 • Ho tanti difetti,ma tutti perfetti.
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 9167
 • Popullariteti: 366
 • Doctor in law ;)
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #88 Me: Nëntor 26, 2009, 01:14:03 PD »
Vajza qan kur martohet, kurse burri qan më vonë  [laugh1]

Jashtë Linjë Sirenetta

 • >> Ik anej , se ktu jom vet <<
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5986
 • Popullariteti: 316
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #89 Me: Nëntor 26, 2009, 01:42:33 PD »
qan sepse largohet e len pas nje pjese te mire te jetes se vet..vajzerine, me te mirat e te keqijat e saj, me menyren e kjeteses e njerezit qe e rrethojn , me ate cka eshte mesuar deri ate dite ....fundi dickaje per fillimn e nje tjetre, te prek kjo gje  [wink1]