Autori Tema: Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....  (Lexuar 29959 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë a129a

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2160
 • Popullariteti: 39
 • Ngadal vdes ai qe behet skllav i zakonit...
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #30 Me: Janar 05, 2009, 03:05:39 MD »
Mendoj se lotet ne prgjithesi clirohen nga emocione te forta keshtu qe dhe martesa ne vetvete eshte nje emocion qe perjetohet me lot.....
kush nuk eshte zot i mendimeve te tij, nuk mund te jete zot i veprimeve te tij...

Jashtë Linjë flammableclea

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2078
 • Popullariteti: 3
 • Time is what we want most, but what we use worst.
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #31 Me: Janar 05, 2009, 05:06:34 MD »
sepse mendoj qe per vajzat eshte momenti me i lumtur dhe me i hidhur njekohesisht dita qe ato largohen prej prinderve te tyre duke nisur nje rruge tjeter ate te jetes me bashkeshortin...te ndahesh nga prinderit eshte e dhembshme per vajzat, aq me teper emocionet e momentit e bejne qe ta perjetojne momentin e ndarjes me te forte..
“God bless thee; and put meekness in thy mind, love, charity, obedience, and true duty!”

Jashtë Linjë SYCKA

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1708
 • Popullariteti: 3
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #32 Me: Shkurt 15, 2009, 03:52:53 MD »
BAH KAN QARE DIKUR,,,POR TANI AS QE BEHET FJALE TE DERDHIN LOTE PERVEC FEMRAVE QE JETOJNE NE ZONAT RURALE SE E KANE PER TURP TE DALI FEMRA NGA SHTEPIA PA DERDHUR LOTE..
SAKRIFICA,SINQERITETI,FANTAZIA,ARSYEA,XHELOZIA DHE BESIMI,,,,JANE VELAT E DASHURISE,,,PA TO AJO HUMBET NE DETIN E TRAZUAR TE JETES

Jashtë Linjë GLOORIA

 • Ndonjehere Endrat behen Realitet...Me Ty Realiteti u Be Nje Ender!
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4783
 • Popullariteti: 17
 • Aspettando il mio angelo! <3
  • Fillimi i nje largimi te perkohshem mund te jete fillimi i nje humbje te pafundme!!!!
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #33 Me: Shkurt 16, 2009, 10:45:06 MD »
[huh1] si more njerez qahet kot dhe per zakon? [rolleyes1]

Nuk ka emocion me te madh kur martohesh dhe shkeputesh nga gjiri i familjes per te filluar nje jete te re dhe te panjohur per ty, ku gjithcka te pret vetem ty dhe si dihet rrjedha e jetes.
Kujton momentet me te bukura qe ke kaluar ne ate shtepi, mendon qe nuk do e shohesh me familjen tende cdo dite dhe qe po shkeputesh disi nga to. Lotet dalin vete pa qene nevoja te mendosh se duhet me qare se te shohin te tjeret.

Ti nuk ke emer edhe pse dikur pate! Nuk ke jete edhe pse dikur ke jetuar!
Nuk ke sy se te paten verbuar! Nuk do te kesh buzeqeshje se vetem ne kete forme kam dit me te pikturuar!
Je vec nje pikture e varur ne mur dhe asgje tjeter vec nje i pangjyre dhe i vdekur!


Jashtë Linjë edge

 • Kill them with kindness :)
 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 65
 • Popullariteti: 1
 • Don't let anyone EVER dull your sparkle!
  • albaniasite.net
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #34 Me: Shkurt 17, 2009, 04:25:33 PD »
po per ke te ze be...une kur shikoja nuset qe qanin ne shqiperi..edhe mua me mbusheshin syte me lot...as vete nuk e di pse..sikur me dhimbsej....mbase sepse duket sikur po mbaron nje kapitull i jetes tende e nje i ri po fillon...e nuk je shume e sigurte se ku po shkon...

pastaj pjesa tjeter per mendimin tim eshte nje cik si zakon i prapambetur..po them qe ka ngelur qe qemoti..atehere kur martoheshin me mbleseri e qanin nuset e shkreta se donin nje tjeter....e jo ate qe po merrnin...


kshu them une....se psh ne vendet e jashtme nuset qeshin se po martohen jan te lumtura jo te qajne....

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #35 Me: Shkurt 17, 2009, 12:25:29 MD »
Po si ti len mamin e babin kur jan kujdes shum per to.Kan shum arsye qe qajn,sidomos t enesermen kur ta shohin se sjan ne vend te njejt ku ishin dje,pastaj deri me faktin qe do mesohen ne nje shtepi krejtsisht te huaj.Poo kur ta kan burrin prap msohen
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë k58

 • MENDO TE DJESHMEN PER TE FILLUAR NJE TE NESERME
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3928
 • Popullariteti: 13
 • ME KEN SHKODRAN TE TANA I BAN
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #36 Me: Maj 07, 2009, 06:53:23 MD »
nga qiefi
ME KEN SHKODRANE JE MA E MIRA E KSAJ ANE

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #37 Me: Maj 07, 2009, 06:59:45 MD »
kot per pordhe

                                          [yes]
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #38 Me: Maj 07, 2009, 08:54:50 MD »
Pse akoma qajne ???
Dasmen e fundit qe kam pare ne kasete  (dasem Shqiptare)se pashe nusen te qante,
e kam bere dhe une njehere kete pyetje  ,nese qajne nuset ne Shqiperi apo jo (si me pare )
me kane thene se nuk qajne .
Normale eshte se merzitesh ,sepse jeta nuk do jete  me si me pare ,nuk je me beqare ....etj etj
Por dhe siç qanin me perpara me denese ,sikur po i martonin me zor(shaka)
Jemi te ndryshem dhe i shprehim ndjenjat ndryshe ,dikush qan ,dikush e mban emocionin  perbrenda

Jashtë Linjë Beata

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4304
 • Popullariteti: 46
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #39 Me: Maj 12, 2009, 06:57:01 MD »
...se ashtu te vjen per momentin se si te duket sikur po tradhton familjen tende per nji familje qe se ke idene cfare intrigash fsheh.

Jashtë Linjë _ela_

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1294
 • Popullariteti: 5
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #40 Me: Maj 12, 2009, 07:32:39 MD »
...se ashtu te vjen per momentin se si te duket sikur po tradhton familjen tende per nji familje qe se ke idene cfare intrigash fsheh.Ku ka si shtepia e mamit................
Talenti krijohet ne vetmi...Karakteri ne shoqeri!

Jashtë Linjë beni 2

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 41
 • Popullariteti: 0
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #41 Me: Maj 25, 2009, 10:43:26 MD »
bojn sikure qajne   [cry1]
kush jemi ne per te gjykuar te tjeret

Jashtë Linjë edi77

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 407
 • Popullariteti: 1
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #42 Me: Maj 27, 2009, 04:05:07 MD »
bejne sikur qajne,,se mos te donit,,smartoheshit,,juuuuuuuuu [grin1] [grin1] [grin1] [grin1] [grin1]

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #43 Me: Maj 27, 2009, 04:05:28 MD »
bejne sikur qajne,,se mos te donit,,smartoheshit,,juuuuuuuuu [grin1] [grin1] [grin1] [grin1] [grin1]

e forte [teethsmile]
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë edi77

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 407
 • Popullariteti: 1
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #44 Me: Maj 27, 2009, 04:07:31 MD »
bejne sikur qajne,,se mos te donit,,smartoheshit,,juuuuuuuuu [grin1] [grin1] [grin1] [grin1] [grin1]

e forte [teethsmile]
kjo eshte e verteta [grin1] [grin1] [grin1] [grin1] [clap3]