Autori Tema: Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....  (Lexuar 29639 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë sanco

 • angelboy
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2020
 • Popullariteti: 0
 • sa lezet kane korcaret
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #15 Me: Tetor 19, 2008, 01:20:57 MD »
Sepse eshte nje tradite besoj.....po tani nuk pra qajne..te gjithe...besoj se qajne se do ikn nga shtepi e tyre ne nje tjere...mos jane lot gezim dhe jo trishtim..qajne se jane te lumtur qe me ne fund u martua me burrin qe duan....nuk e di....do pyes mamin... :P
une mendoj se nuk qajne fare dhe pse duhet te qajne?!
everything I do,I do it for you

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #16 Me: Tetor 22, 2008, 05:08:32 MD »
hahahahahah edlira je fantastike
                  une per vete kam qare vetem momentin kur kane kercyer prinderit e mi ke dasma e dhendrit (krushq quheshin)       ishte shume emocjonuese te dukej siku s kishe me asnje mundesi me shlyje shqetesimet(e vogla )qe mund t i kishe sjell ,sikur vendosej nje distance ndermjet mardhenieve te te dy paleve
           po cdo gje eshte e bukur edhe emocionuse te siguroj ;) :-*
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #17 Me: Tetor 22, 2008, 05:10:35 MD »
te po them dhe un.....ka lezet kur i bien nuses ja dy pika lote ;) ;)

Jashtë Linjë sanco

 • angelboy
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2020
 • Popullariteti: 0
 • sa lezet kane korcaret
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #18 Me: Tetor 25, 2008, 12:46:48 MD »
te po them dhe un.....ka lezet kur i bien nuses ja dy pika lote ;) ;)
poir iprish tualetin dhe nuk duket me e bukur
everything I do,I do it for you

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #19 Me: Tetor 25, 2008, 02:18:29 MD »
te po them dhe un.....ka lezet kur i bien nuses ja dy pika lote ;) ;)
poir iprish tualetin dhe nuk duket me e bukur
jo me lal jo....

Jashtë Linjë helena

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 115
 • Popullariteti: 0
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #20 Me: Tetor 25, 2008, 02:20:51 MD »
eshte me se e kuptueshme kjo se te ndahesh nga shtepia nuk eshte gje e lehte
gangster's paradise

Jashtë Linjë Albasoft

 • HacK
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 305
 • Popullariteti: 1
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #21 Me: Tetor 25, 2008, 02:56:36 MD »
Nga friga e vjerres

Jashtë Linjë CrYs

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11154
 • Popullariteti: 137
 • Trance is my drug... the DJ's are my dealers!
  • http://aura0.gaia.com/photos/22/215479/large/humor00180.gif
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #22 Me: Tetor 25, 2008, 02:59:37 MD »
se bien nga shiu ne bresher
me shume pune e perkujdesje, skane vetem burrin por familje apo fis hahaha
KNOW YOUR RIGHTS!

Jashtë Linjë Lunatic

 • No more Au-Iu!
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4503
 • Popullariteti: 2
 • Qesh se s'qaj dot!
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #23 Me: Tetor 25, 2008, 05:39:01 MD »
Duke marre parasysh si martoheshin gocat me perpara (te vogla, ende te parritura mire, me shkesi, pa njohur burrin...) mendoj se ka qene logjike qe nje nuse e re te qante, gje qe ne menyre te pavetedijshme i shtonte bukurine asaj.
Ndoshta pa dashje kjo u shnderrua ne tradite, por sot une nuk besoj se qan me njeri pasi gocat pergjithesisht martohen me ate qe duan dhe nuk para zgjedhin te banojne shume larg nga prinderit. Edhe kur qajne (babai ose nena me te bijen psh.) nuk besoj se e lene per show gjate nuserimit, por gjate kohes qe jane bashke dhe vetem me njeri - tjetrin...

Gjithsesi momenti i braktisjes se shtepise se babait eshte shume prekes dhe do s'do qajne edhe te ftuarit jo me nusja qe ka lene gjithe femijerine aty....... :(
faraway, so close!

Jashtë Linjë KOD

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6863
 • Popullariteti: 12
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #24 Me: Tetor 31, 2008, 12:24:19 PD »
Shumica e vajzave shqiptare si pasoj e tradites son kombetare dhe si pasoj e shoqersis se degjeneruar martohen per njeres qe nuk i duan,dhe kur e ben me mend ajo se shkon tek nje mashkull qe nuk edon eshte shum normale qe te qan.
Fatkeqesisht rinia jon shqiptare sot e kan te ngatruar plotesisht dashurin dhe sexin dhe si rezulltat i kesaj eshte shum problem te takosh nje femer apo nje mashkull me ndjenja te pasterta te dahuris pa piken e interesit.
Cdo dashuri qe ka si shkak jo lirine shpirterore por dicka tjeter,lehtesisht shnderrohet ne urrejtje.

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #25 Me: Tetor 31, 2008, 09:11:01 PD »
Nga friga e vjerres
:D :D :D :D :D friek nga vjerraha e nxjerr me shkelma perjashte... ;) ;)

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #26 Me: Tetor 31, 2008, 09:12:05 PD »
Duke marre parasysh si martoheshin gocat me perpara (te vogla, ende te parritura mire, me shkesi, pa njohur burrin...) mendoj se ka qene logjike qe nje nuse e re te qante, gje qe ne menyre te pavetedijshme i shtonte bukurine asaj.
Ndoshta pa dashje kjo u shnderrua ne tradite, por sot une nuk besoj se qan me njeri pasi gocat pergjithesisht martohen me ate qe duan dhe nuk para zgjedhin te banojne shume larg nga prinderit. Edhe kur qajne (babai ose nena me te bijen psh.) nuk besoj se e lene per show gjate nuserimit, por gjate kohes qe jane bashke dhe vetem me njeri - tjetrin...

Gjithsesi momenti i braktisjes se shtepise se babait eshte shume prekes dhe do s'do qajne edhe te ftuarit jo me nusja qe ka lene gjithe femijerine aty....... :(
;) ;) ;) :( :( :(

Jashtë Linjë ERALDI-UK

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 940
 • Popullariteti: 4
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #27 Me: Tetor 31, 2008, 09:26:56 PD »
vetem nga zakonet prapanike qe kan len te paret tane pra nuk qajne se po largohen nga shtepia e prinderve po nga qe mos te thone njerezit qe iku te burri e nuk qau per prinderit dhe familjen :'( :'( :'( :'( :'(
DISA MBETURINA FLASIN KEQ DHE PLEHRAT JU BESOJNE........

Jashtë Linjë sanco

 • angelboy
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2020
 • Popullariteti: 0
 • sa lezet kane korcaret
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #28 Me: Nëntor 07, 2008, 04:53:19 MD »
se jane te gezuara
everything I do,I do it for you

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Pse vajzat shqiptare qajnë kur martohen.....
« Pergjigju #29 Me: Janar 05, 2009, 01:06:59 MD »
Qajne se  i ka porosit gjyshja [tongue3]

Eshte moment emocjonues une e kam perjetuar
Nis nje jete te re ku ti je pergjegjese per shume gjera qe me pare kujdeseshin te tjeret per ty
Te duket sikur le pasdore njerezit e tu te aferm , per tu kujdesur per nje pale te tjere te panjohur qe  ne thelb kane po aq nevoje per Ty sa edhe Ti per Ata
ec me ..........per momentin thjeshte Emocjonale
« Redaktimi i Fundit: Maj 07, 2009, 07:02:06 MD nga nIkla »
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(