Autori Tema: Perse prinderit shqiptare  (Lexuar 5135 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Perse prinderit shqiptare
« Pergjigju #15 Me: Korrik 08, 2011, 06:55:29 MD »
Perse prinderit tane mundohen gjithmone te kontrollojn jeten tone?
Kjo ndodh shume vetem tek prinderit shqiptare!
Perse ato e kane shume te veshtire te na lejne ne te drejtojme jeten tone ashtu sic duam ne??

Cfare mendoni ju rreth ketyre pyetjeve??


Perkushtimi dhe perkujdesja ne kohet e sotme eshte domosdoshmeri . Jetojme ne kohe te veshtira ,,,qe gjithcka po ndodh . Vjen vetvetiu momenti qe prindi koncepton qe femija i tij eshte i afte te perballoje furtunat e jetes.
Shqiptaret e kane me te theksuar ndjenjen e mbrojtjes se eshte i kalitur me idene:-Kontrollo pastaj beso...!!! Nese shikon rrezik kthetrat jashte dhe sulmo...!!!
               Familja dhe femijet jane te shenjte ,,,mjere kush guxon t'i demtoje.

Ja pergjigjia e nje prindi te pergjegjshem.  [bravo] [bravo] [bravo] [hello55]

Jashtë Linjë Ankel

 • Cdo rregull e ka nje perjashtim!
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 524
 • Popullariteti: 3
 • Durim,Qetesi,Reflektim
Perse prinderit shqiptare
« Pergjigju #16 Me: Nëntor 16, 2011, 07:51:06 MD »
Thuhet qe femija per prindin mbetet gjithmone i tille pavarsisht moshes se tij...
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.