Autori Tema: Per studentet tane te dashur .........  (Lexuar 4751 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
Per studentet tane te dashur .........
« Pergjigju #15 Me: Dhjetor 11, 2011, 10:06:03 MD »
Sorkadhe po kete e lexove ti.... 

''Mezi e prisja këtë ditë, nuk më zë gjumi derisa ta hap Universitetin dhe në ceremoninë e përurimit të jem në krah të Doktorit dhe të dy së bashku të presim me gërshërë shiritin blu. Për emërtimin e institucionit tim arsimor pyeta shumë analistë, të cilët kundrejt një pagese modeste 500 euro për propozim më sugjeruan emrat si: Universiteti Dollapi, Universiteti Diamanti, Universiteti Doris Pack, Universiteti Vefa, Universiteti Alieni, Universiteti shqiptaro-boshnjako-serb “Fazlliç”, Universiteti shqiptaro-holandez “Dylber Basha”, Universiteti Afrikan i Tiranës, Universiteti “No more Schengen Visa”, Universiteti “Artan Ruli&Genc Hoxha”, Universiteti “Motrat Vokshi” (jo Qiriazi), Universiteti “George W. Fushë-Kruja”, Universiteti Juridik “Ristan Kutiçkaja”… Pasi i dëgjova me ëndje të gjitha propozimet, u mbylla në vetvete, mora frymë thellë, tërhoqa një vizë dhe vendosa përfundimisht ta quaj UNIVERSITETI AFRIKAN I TIRANES''


Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Per studentet tane te dashur .........
« Pergjigju #16 Me: Dhjetor 12, 2011, 03:06:52 PD »
E lexova por e anashkalova... S'mu duk zgjedhje e mire e emrit.
Pastaj me cfare te drejte i ofendon majmunet ky?
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
Per studentet tane te dashur .........
« Pergjigju #17 Me: Dhjetor 12, 2011, 01:28:37 MD »
Epo tani duket pak vulnerabel ky Mane-ja :P :P do ja fuste ndonje prrocke .... mgjth shkrimi ka nje humor te holle qe esht tej mase realist.
Ky eshte cikli i investimit te kapitalit ne Shqiperi....
Parate e droges e prostitucionit dhe armeve jepen tek qeveritaret e korruptuar per te hapur universitete private ku njerezit paguajne me force qe te shkollohen :)
Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë sorkadhe

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1212
 • Popullariteti: 0
Per studentet tane te dashur .........
« Pergjigju #18 Me: Dhjetor 12, 2011, 06:28:40 MD »
Aaah, e ka shkruajtur Mane. E di qe eshte realist dhe ka humor, por hajde tua mbushi mendjen "studenteve tane te sofistikuar" qe nuk u ka ikur akoma balta nga fytyra dhe u brumosen me presh (mengjes, drek, darke, sepse s'kishin gje tjeter). Keto studente zgjedhin nje dege (ta zeme psikologji apo filozofi) qe ne arsimin e shqiperise eshte shume elementar nga c'do pedagog (s'ka ekseperiencen, kredibilitetin e duhur) vetem qe te ikin nga shtepia dhe te bejne llogje ne TR. Me ate lloj mentaliteti jo 1Master, por 7 Master te kene te firmosura nga dora e Sokratit, Aristotelit nuk e meritojne titullin NJERI.
 Prandaj them e dashur Feel Good qe pse i ka ofenduar majmunet? Duhej ti kishte krahasuar me lango (pit-bullsa psh).  [teethsmile]

p.s. pit-bullsave: Lereni popullaritetin e FG. Nuk e ka fajin ajo qe i kerkova une kafe. Nxirreni dufin tek mua dhe clirohuni nga "zinxhiret"

p.p.s. FG  [coolthumb]
"Metaphysics is the art of making no sense in a language especially designed for that purpose"