Autori Tema: Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????  (Lexuar 6346 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë mirushi

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
 • Te duash eshte asgje te tregosh qe e Do e gjithcka
Ku jane duke shkuar?????
TE DUASH ESHTE ASGJE POR TE TREGOSH QE E DO ESHTE GJITHCKA.

Snow_white

 • Vizitor
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #1 Me: Dhjetor 11, 2007, 12:52:51 PD »
Mendoj se rinia ka perparuar shume,sic shikoj ne brezin tim jan shume te obliguar ne shkolla e edukim gje qe me pelqen shume mendoj, se do jemi nje brez me te vertet per tu krenuar.

Jashtë Linjë mirushi

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 26
 • Popullariteti: 0
 • Te duash eshte asgje te tregosh qe e Do e gjithcka
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #2 Me: Dhjetor 12, 2007, 01:42:26 MD »
po eshte shume e vertete jemi duke perparuar ne anen teknologjike dhe arsimore, dhe kjo me pelqen dhe mua gjithashtu, sepse do te kemi me se krenohemi, po menyren si jetojne?
TE DUASH ESHTE ASGJE POR TE TREGOSH QE E DO ESHTE GJITHCKA.

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
 mirushi per menyren e te jetuarit, akoma e me shume duhet.
si fillim une do te thoja  a jetohet ne Shqiperi?

Jashtë Linjë Pleshti

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2565
 • Popullariteti: 8
 • Killing time.
  • Forumi Nastradini
Me duket teme shume abstrakte.. Cdo te thuash me " menyren si jetojne" ? Jo te gjithe jetojne ne te njejten menyre.
Te rinjte si te vjetrit i pershtaten ambientit qe i rethon , shoqerise..
I' ve made mistakes,
I'm just a man.

Ekzistojnë vetëm dy lloje femrash: ato që flasin gjithmonë dhe ato që nuk heshtin kurrë.
A te duhen sharlatane,
qe te lepihen ne ç'do ane,
qe te perçajne vatane ?
Ke sa te duash tropojane !

Jashtë Linjë TENEBRAUM

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2994
 • Popullariteti: -59
 • LET THE HUNT BEGIN
kush ka bo perparime mer lol...mase içik,se un nuk jetoj ne shqipri po boj 7 vjet mo,dhe rinin se kam  kalu anej..po me gjith ate po mundohen ta perparojn po me ato koka shteti qe ka shqiperia si zor te perparohen....po prap jam optimist kam besim tek rinia...se ktej nga italia jan hallakat si delet..punojn pleqt,pse ta vras trunin un kshu jan ktej..içik bar dhe per jet note   vk !

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
Dhe un i kom de vite jasht ktej me ka rama shum rinia... po jam ndakord me the_rock qe dhe politika shqiptare nuk na ka ndihmuar skemi pas te drejtat tona.... kjo ndikon shum... rinia shqiptare eshte rini e vujtme se e kemi ca gjithcka vet dhe me duket pak si habi (un mendoj kshu) se kam pa gati nga te gjitha racat rini vk....mashtrusa,pedera,dregaxhi,snjohin familje ... prej ketyre me msu ne...ka shqiptar qe jan fut ne ket rini europiane po eshte e veshtir te dalesh dhe humbet
rinia shqiptare e ka menyren e vet familjen e respektojn dhe punojn per te..per shqiptaret dhe kulturen qe kemi, kudo qe te jen tregojn zgjuarsi dhe vlera... sbej fjal per (byth pambukat e sales)

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
jan shume v...l...     
nga ana e jetuarit jetojne me kushte shume te mira se ne kohen time hahej buk sheqer dhe uj (ne vend te vajit) ndersa keta sot
shofin reklamat dhe han SNIKERS  ;)
ec te vdeksha..
ndersa per te then nga ana e shoqerise jam i mendimit se jane shume beota, duduma me max. ndersa femrat jane me te lirshme dhe kjo eshte gje e mire.
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë e di une

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 141
 • Popullariteti: 0
 • Ai qe shton dijet e tija shton vuajtjet e tija.
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #8 Me: Qershor 29, 2008, 11:40:30 PD »
Shume interesante si teme me behet qejfi qe ka ende te rinje qe e vrasin trurin se pjesa me e madhe sa po vjen e me injorant po behen. Sa per mendimin tim me keq ardhje po them se te rinjte e sotem po e humbasin gjithnje e me shume forcen e gjykimit dhe po i drejtohen instikteve dhe impulsivitetit. Ne funde te fundit eshte normale po te mendosh se jeton ne vendin e ipokrizirave dhe te paradokseve me te medha te botes. Respekte
Nese mendon se i ke aritur te gjitha ne jete, cohe koken larte te kujtosh nje te vertet. Per sa kohe qe koka jote nen re qendron dihe se koha iken dhe boten krejtesisht kure nuk e zotron.

Jashtë Linjë adisa

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 14
 • Popullariteti: 0
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #9 Me: Qershor 29, 2008, 11:52:05 PD »
per mendimin tim te rinjte shqiptar nuk kane arritur asgje.pervecse shthurjes. 

Jashtë Linjë camarrokja

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 4
 • Popullariteti: 0
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #10 Me: Qershor 29, 2008, 10:33:20 MD »
mirembrema te gjith shqiptaret kudo qe ndodheni.dhe mua me behet qejfi per kte tem sepse jam e re vet.por mendoj se te rinjt e sotem gabojn shum.nuk besoj se e kuptojn vertet si esht jeta.ata mendojn se kan cdo gje ne dor.por kurr te rriten ateher do e kuptojn me mir.ju prsh nga italy

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #11 Me: Qershor 30, 2008, 07:28:37 MD »
mirembrema te gjith shqiptaret kudo qe ndodheni.dhe mua me behet qejfi per kte tem sepse jam e re vet.por mendoj se te rinjt e sotem gabojn shum.nuk besoj se e kuptojn vertet si esht jeta.ata mendojn se kan cdo gje ne dor.por kurr te rriten ateher do e kuptojn me mir.ju prsh nga italy

po te kishim ne dor jeten mbase s'do ishim gjysma shqiprise ne emigrim mi shoqe camarroke.
nuk quhet gabim i te rinjve, quhet pasoj qe kan ber den baba den stregjyshet ton. pra te rinjt s'kan faj , bilse jan shum te zot, kan ikur qe te vegjel, kan ber ball 1 realiteti te dhunshem. ;)
Ti qe je e re nuk gabon ??? pyes une ty  kot me kot
hajd shnet

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #12 Me: Qershor 05, 2009, 11:50:43 PD »
Ende shume duhet punuar per te arritur ate qe deshirojne
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë KORABI AL

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 12459
 • Popullariteti: 248
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #13 Me: Korrik 11, 2009, 12:52:01 PD »
Ne vend numero
KUR  PADREJTSIA  BEHET  LIGJ....   DHUNA  ESHTE  DREJTSIA

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36237
 • Popullariteti: 436
Jepni mendimin tuaj. ku kane arritur te rinjte e sotem me menyren si jetojne????
« Pergjigju #14 Me: Shtator 11, 2009, 04:22:07 MD »
Ne  degjenerim.....ne  pavaresi  te  shthurur..... ne  rebelim  pa  busull  orientuese...