Autori Tema: Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?  (Lexuar 2476 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
Duke menduar per jeten qe kini bere deri tani..
Jeni te kenaqur me te...?
Apo ka dicka qe do donit patjeter te ndryshonit....?

Un jetoj jashte....ne itali...
Une per vete nuk ankohem me jeten time,keshtu sic jam jam shume...rendesi ka qe kam familjen mire...se te tjerat rregullohen....ka vujte..lot....dhimbje...nuk ka jete perfekte....disa gjera te vogla do doja ti ndryshoja, po nejse....edhe keshtu sic jam mire jam...nuk me mungon gjo ja dalim mbare....na del e na tepron
....

Jashtë Linjë flammableclea

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2078
 • Popullariteti: 3
 • Time is what we want most, but what we use worst.
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #1 Me: Janar 18, 2009, 04:52:41 MD »
une jam shuuuuume e kenaqur me vendin ku jetoj, nuk do ta nderroja kurre Tiranen me asnje vend tjeter.

Ketu u rrita dhe studjova. Tani jam ne pune, kam familjen time prane, kam gjithe shoqerine time, kam te dashurin ketu dhe kam kaq shume avantazhe te tjera ketu sa nuk do mundohesha as ta coja neper mend faktin qe mund te largohesha per te jetuar jashte Shqiperie. Sigurisht q eka gjera qe nuk i kam permbushur dhe ndodhta po te jetoja jashte mund te kisha me shume kushte apo me shume mundesi...por jashte nuk do kisha kaq shume njerez e kaq shume dashuri sa kam ne vendin tim...

ketu bej pune e qejf bashke kurse andej ka vetem pune pune dhe po te doli koha ben edhe qejf...
“God bless thee; and put meekness in thy mind, love, charity, obedience, and true duty!”

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #2 Me: Korrik 08, 2011, 02:32:30 PD »
Po ,jo,  ndoshta,  varet... Duhet te jete nje percaktim me preciz ,,, me jeten  [rolleyes1] ,,,shume i gjere si koncept...

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #3 Me: Korrik 08, 2011, 03:23:25 PD »

Kenaqesite dhe te mirat nuk kane fund, por duhet te cmojne dhe ti shijojme ato qe kemi. Perpjekja per te arritur me shume eshte ne natyren e njeriut.
Per te qene i kenaqur ne jete.... Eshte ne varesi nga mundesia qe i krijohet individit ne ambjentin dhe shoqerine ku jeton, per te siguruar nje jetese te mire dinjitoze, ku mund te permbush endrrat, planet, deshirat, qellimet dhe kerkesat qe secili krijon ne jeten e tij.Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #4 Me: Korrik 08, 2011, 06:49:48 MD »
Pse mos te jem ku qendron problemi?E vertet si thote Conrad " e mira ska funde" por ndonjehere njeriu duhet te kenaqet me aq sa ka .Dhe une jam e kenaqur . 

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #5 Me: Korrik 09, 2011, 11:13:30 PD »

Jashtë Linjë Xena

 • Te besh dike te mbylli gojen pa e ofenduar esht ceshtje elegance.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3664
 • Popullariteti: 208
 • Save the drama for your mama!
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #6 Me: Korrik 09, 2011, 06:47:36 MD »
Po te mos isha e kenaqur, i kam rruget e hapura gjithandej.

Nuk diskutohet qe e mira ska fund por, gjynaf me u qajt.... kur shikoj mbrapa dhe kujtoj sakrificat me ka dale me mire sec e kam pritur :)

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
Jeni te kenaqur me jeten qe po beni...NE SHQIPERI OSE JASHTE...?
« Pergjigju #7 Me: Korrik 22, 2011, 05:16:58 MD »
une jam shuuuuume e kenaqur me vendin ku jetoj, nuk do ta nderroja kurre Tiranen me asnje vend tjeter.

Ketu u rrita dhe studjova. Tani jam ne pune, kam familjen time prane, kam gjithe shoqerine time, kam te dashurin ketu dhe kam kaq shume avantazhe te tjera ketu sa nuk do mundohesha as ta coja neper mend faktin qe mund te largohesha per te jetuar jashte Shqiperie. Sigurisht q eka gjera qe nuk i kam permbushur dhe ndodhta po te jetoja jashte mund te kisha me shume kushte apo me shume mundesi...por jashte nuk do kisha kaq shume njerez e kaq shume dashuri sa kam ne vendin tim...

ketu bej pune e qejf bashke kurse andej ka vetem pune pune dhe po te doli koha ben edhe qejf...


nga me humbe ti mua moj te cte te them une ty sa me bere zemren cop cop edhe ike [cheesy1] [cheesy1] <kissing lips2> <kissing lips2> <kissing lips2>