Autori Tema: Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!  (Lexuar 18399 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #75 Me: Gusht 29, 2010, 09:01:49 MD »
dark kur flet per veten,ateher nuk mund te gjykosh te tjeret.
Psh ku e di ti qe veshja jote eshte e pelqyshme per te tjeret?

E di qe nuk eshte e pelqyeshme se nuk zhvishem  ;)

Une jap mendimin tim me lla ju kundershtoni nuk them gje une  ;D

Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #76 Me: Gusht 29, 2010, 09:05:09 MD »
Shqiptaret ne pergjithsi ska si te vishen te gjithe njolloj secili per vete tani ajde ti fusim te gjithe ne nje kllape dhe dalin froco dhe baxhella.Natyralisht do kete fenomene te tilla si cdo vend tjeter por sdo te thote te determinoj shqiptaret ne pergithsi.
Te gjithe njelloj?Nuk jemi te shtepia e fmijes ...thjeshte te dallojne ku te veshin veshje te caktuara  :)
Jam dakort megjithate pa e nderlikuar me shume, une sjam ekspert vet kshque mendojn ndryshe ne ca aspekte dhe me duket pak absurde te i gjeneralizoj me ckam pare smund te them te njejten gje per shumicen dhe smund te mohoj ca gjona qe eksistojne mbase minimalisht po eksistojne megjithate mbase jam gabim ne ket pikpamje.
« Redaktimi i Fundit: Gusht 29, 2010, 09:08:08 MD nga A.E.O.N »Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #77 Me: Qershor 30, 2011, 08:43:31 PD »
Une kam qene ne tirane ne kohen e komunizmit. Atehere nuk banonin katundare te tille por ishin njerez te zgjedhur, nuk te linte xhaxhi kollaj...

Me vjen cudi qe qenka katandisur kaq keq, por faji eshte juaj, i ju katundareve qe keni shkuar pas 92-shit :P.

Dikur tirana ka qene plot me Vlonjat, Gjirokastrit , Shkodran, Sarandjot, Korcar, Pogradecar, ah ka patur edhe disa tiranas puro qe punonin si karrociera ose lustronin kepucet :P

Meqe ke qene ne kohen e babait te madh nuk mund te japesh mendim per kohen e sotme. Keshille : - Dil te shohesh sot c'behet ... pastaj krijo mendim...!!!
Edhe une po te them qe jeni ju qe keni zbritur ne Tr pas 92-shit qe e keni katandisur keshtu, kuptohet qe s'jeni te gjithe njesoj por ju te ardhurit e paskeni degjeneruar fare tiranen ( Nese jan te verteta keto qe thoni ).

Kur kam qene une ne Tr ka qene plot me intelektual, ajka e gjithe shqiperise.

Edhe ata qe kane zbritur ne 92 njerez jane ,,, apo ke filluar te kundershtosh veten ti sikur je dhe kunder RRacizmit :P


Kjo teme nuk eshte hapur per ndryshimet me cunave dhe gocave te Tiranes por flitet per gjithe Shqiperine . Diferencat normale dihen mashkulli mashkull ,,, femra femer. Ah po tashi thone qe po kalojne dhe ylberin  [laugh1]

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #78 Me: Korrik 12, 2011, 03:30:00 PD »


 a)- Une njoh djem qe jetojne jashte qe bejne pune te rendomta si psh:ne ndertim dhe ata i kane duart apo lekuren shume here me te bute se sa meshkujt shqiptar qe punojne me laps e me kompjuter.b)- Kjo vjen si pasoje e mos kujdesjes per trupin e tyre te djemve shqiptare, ose te mos pasjes se vemendjes per gjera qe duket shume elemetare por qe kane nje rol shume te madh ne perkujdesjen e trupit te tyre....c)- Te kesh stilin tend te te veshurit dhe te lyerit nuk do me thene qe ti ske kufij, dmth ti nxish syte per te qene metalare(per mua ska asnje lloj kuptimi)...ata qe jane nga Tr e dine shume mire se nje xhiro ne bllok te besh sheh vajza pa fund te veshura sterre me syte sikur i ka rene njeri me grusht thjesht per te ndjekur rrymen....pastaj sheh vajza me taka 12 pond qe ne pike te sabahut dhe ne mes te dimrit na sheh neper lokale vajza me barkun jashte edhe pse kesaj punes se barkut i ka skadu data (moda ka ik me kohe e me vakt)...


a)- Cuditem,se une vazhdoj te punoj si pune te dyte ne ndertim, por s'kam pare ende ndonje me duar te buta, pervec sipermarresve, brigadiereve, inxhiniereve, etj te kesaj natyre. Madje edhe elektricistet i kane duart me kallo.


b)- Une mendoj se me shume eshte thjeshtesia dhe koncepti i te qenit dhe te mbeturit mashkull.


c)- Nuk ka stil timin dhe tendin se moda na impunohet. Duam s'duam veshim ato qe na ofrohen nga puplicitetet e firmave qe me pas shiten neper dyqane. Te rralle jane njerezit qe vishen me rroba te bere me porosi te rrobaqepsi.

Me respekt Conrad.
« Redaktimi i Fundit: Korrik 12, 2011, 03:36:09 PD nga conrad »

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #79 Me: Korrik 13, 2011, 08:43:21 PD »


 a)- Une njoh djem qe jetojne jashte qe bejne pune te rendomta si psh:ne ndertim dhe ata i kane duart apo lekuren shume here me te bute se sa meshkujt shqiptar qe punojne me laps e me kompjuter.b)- Kjo vjen si pasoje e mos kujdesjes per trupin e tyre te djemve shqiptare, ose te mos pasjes se vemendjes per gjera qe duket shume elemetare por qe kane nje rol shume te madh ne perkujdesjen e trupit te tyre....c)- Te kesh stilin tend te te veshurit dhe te lyerit nuk do me thene qe ti ske kufij, dmth ti nxish syte per te qene metalare(per mua ska asnje lloj kuptimi)...ata qe jane nga Tr e dine shume mire se nje xhiro ne bllok te besh sheh vajza pa fund te veshura sterre me syte sikur i ka rene njeri me grusht thjesht per te ndjekur rrymen....pastaj sheh vajza me taka 12 pond qe ne pike te sabahut dhe ne mes te dimrit na sheh neper lokale vajza me barkun jashte edhe pse kesaj punes se barkut i ka skadu data (moda ka ik me kohe e me vakt)...


a)- Cuditem,se une vazhdoj te punoj si pune te dyte ne ndertim, por s'kam pare ende ndonje me duar te buta, pervec sipermarresve, brigadiereve, inxhiniereve, etj te kesaj natyre. Madje edhe elektricistet i kane duart me kallo.


b)- Une mendoj se me shume eshte thjeshtesia dhe koncepti i te qenit dhe te mbeturit mashkull.


c)- Nuk ka stil timin dhe tendin se moda na impunohet. Duam s'duam veshim ato qe na ofrohen nga puplicitetet e firmave qe me pas shiten neper dyqane. Te rralle jane njerezit qe vishen me rroba te bere me porosi te rrobaqepsi.

Me respekt Conrad.

[bravo] [bravo] [bravo] Conrad.

a- Kete do e kete genjuer ndonje ,qe i kane thene ne ndertim ,,,ose do kete njohur ndonje vincier ,,, se ata i kane duart si femra per me teper 6 butona levizin me gishtat e pare  [grin1]

b-Burri qe eshte burre bukurine e ka natyrore ,,, ska nevoje per zbukurime se do dilte "nga ana tjeter " ,,,pra do kalonte ylberin  [grin1]

c-Cudi ku i paska pare keta metalaret kjo ne TIRANE ,,, une ke blloku rri tere diten kur vete per pushime edhe s'kam pare surrat nxirre ,,, mgjt edhe te kete pse shqetesohesh moj vajze njerzit jane me gusto te ndryshme nuk preferojne ngjyrat por nje ne vecanti c'te keqe ka ketu ? Apo te dhimbsen mbarimi i lapsave te zinj per tualetin tend  [rlmao] [rlmao] [rlmao] ,,, Vajzat jo 12 pond po 42 pond nuk i kane veshur ,,,kjo tregon qe per te mbajtur trupin ne forme s'kane nevoje te bejne palester po s'tervisin pulpat e kembeve ne menyre natyrale  [smiley1]
« Redaktimi i Fundit: Korrik 13, 2011, 09:00:42 PD nga ☼ Bea ☼ »

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #80 Me: Korrik 14, 2011, 05:54:34 MD »
Mos vdeksh kurre o Bea! Na kenaqe! Origjinale si gjithmone.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #81 Me: Korrik 14, 2011, 06:18:15 MD »
Mos vdeksh kurre o Bea! Na kenaqe! Origjinale si gjithmone.

Faleminderit Conrad ,,, po deri ne fund keshtu do jem  [rlmao]


Jashtë Linjë Xena

 • Te besh dike te mbylli gojen pa e ofenduar esht ceshtje elegance.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3664
 • Popullariteti: 208
 • Save the drama for your mama!
Diferenca mes cunave dhe vajzave shqiptare ne pamje te jashme!
« Pergjigju #82 Me: Korrik 22, 2011, 05:22:20 MD »
Nuk u pelqen thjeshtesia.... "abuzojne" duke u sforcuar per tu dukur bukur si gocat edhe cunat.