Autori Tema: Dialekti juaj i preferuar?  (Lexuar 32133 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #180 Me: Qershor 06, 2011, 11:44:44 PD »
Dialekti i shkoder loces
Po pervec dialektit tende ,ka ndonje tjeter qe te pelqen?  ;D

i jugut lol.. [mrgreen] tashi me e percaktu sdi naq
i imi dmth  [teasing]

Jashtë Linjë Vagabonda

 • Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ƷραиєтσиєƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 34704
 • Popullariteti: 555
 • ♥Nese per boten je asgje,je vete bota per dike ! ♥
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #181 Me: Qershor 06, 2011, 02:34:50 MD »
jeth naq  [mrgreen] <kissing lips>
Kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #182 Me: Qershor 06, 2011, 02:58:31 MD »
jeth naq  [mrgreen] <kissing lips>
Paskemi te njejtat gusto  ;D
 [givelove]

Jashtë Linjë Matteos

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1511
 • Popullariteti: 70
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #183 Me: Qershor 08, 2011, 09:41:06 MD »
Shkodran puro, jo shkodran prej puke.

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #184 Me: Qershor 09, 2011, 12:14:57 PD »
Me pelqen shume dialekti i Shqiperise se veriut sidomos ai i Shkodres. Dialekti i veriut eshte me i pasur ne shprehje, gramatike dhe ruan origjianlitetin e Shqipes se vjeter por njekohesisht tingullon  melodioz dhe eshte nje ure ndimese per mesimin e gjuheve me alphabet te pasur. Jo se dialektet e tjera nuk i dua, se pa to gjuha Shqipe eshte e cunguar, por ja qe me pelqen ca me shume dialekti i veriut. Mrekullohem kur lezoj Ndre Mjeden, Fishten, Migjenin etj.

Jashtë Linjë Off_Close

 • Fuck Love
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 760
 • Popullariteti: 22
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #185 Me: Qershor 09, 2011, 12:18:18 PD »
i Lushnjes [teasing] [teasing]

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #186 Me: Qershor 09, 2011, 12:21:54 PD »
i Lushnjes [teasing] [teasing]
<godit me karrike> <godit me karrike> <godit me karrike> <godit me karrike>
E ke kap keq me lushnjen ti  [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt]
Do rrish urte apo si e ke hallin?  <kerce mbi tavoline> <kerce mbi tavoline> <kerce mbi tavoline>

Jashtë Linjë Off_Close

 • Fuck Love
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 760
 • Popullariteti: 22
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #187 Me: Qershor 09, 2011, 12:32:13 PD »
i Lushnjes [teasing] [teasing]
<godit me karrike> <godit me karrike> <godit me karrike> <godit me karrike>
E ke kap keq me lushnjen ti  [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt]
Do rrish urte apo si e ke hallin?  <kerce mbi tavoline> <kerce mbi tavoline> <kerce mbi tavoline>
me pelqejne shume lushnjaret prandaj [teasing] [teasing]

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #188 Me: Qershor 09, 2011, 12:37:27 PD »
i Lushnjes [teasing] [teasing]
<godit me karrike> <godit me karrike> <godit me karrike> <godit me karrike>
E ke kap keq me lushnjen ti  [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt] [whackbutt]
Do rrish urte apo si e ke hallin?  <kerce mbi tavoline> <kerce mbi tavoline> <kerce mbi tavoline>
me pelqejne shume lushnjaret prandaj [teasing] [teasing]
Spaske njohur ndonjeher Lushnjare ti  [rlmao] [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #189 Me: Tetor 14, 2011, 12:06:27 MD »
dialekti durrsakeve [cheesy1] [cheesy1] [cheesy1]

Jashtë Linjë HeRa

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 583
 • Popullariteti: 8
 • "SÓLO SÉ QUE NO SÉ NADA"
Dialekti juaj i preferuar?
« Pergjigju #190 Me: Tetor 15, 2011, 12:35:18 PD »
Dialekti im  :)
"Po shpresove, ka rrezik të dëshpërohesh;- po tentove, ka rrezik të dështosh" Por është e nevojshme të kalosh rreziqe,.sepse
rreziku më i madh në jetë është të mos rrezikosh asgjë. Njeriu që nuk rrezikon asgjë, nuk bën asgjë, nuk ka asgjë, nuk është asgjë dhe nuk bëhet asgjë..!