Autori Tema: Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?  (Lexuar 6650 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Sole

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 0
 • Popullariteti: 0
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Me: Gusht 10, 2009, 11:59:22 MD »
...............
« Redaktimi i Fundit: Tetor 11, 2009, 03:41:59 MD nga Ajkina »

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #1 Me: Gusht 11, 2009, 12:02:28 PD »
Dhune psikologjike me duket me e demshme
TE shkaterron si krimb ideja e imponuar, te rri cekan ne cdo sekuence te mendimit
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë Bomboni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2318
 • Popullariteti: 59
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #2 Me: Gusht 11, 2009, 12:09:56 PD »
Natyrisht qe te dyja kan, bartin  pasojat e veta... Dhe pse kjo e dyta (ana emocionale, psikologjike) ne siperfaqe nuk eshte dhe aq e prekshme (e perceptueshme)... Megjithate perjetimet emotive dhe pasojat e shkaktuara nga to lejen vrrage pothuaj te pashleyra pergjate tere jetes psikologjike tek nje person ...

Be yourself, everyone else  is taken !

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #3 Me: Gusht 11, 2009, 12:32:39 PD »
Dhuna vazhdon edhe do te vazhdoje derisa ne te jemi te pasigurt ne hapat tone
Te mos dime te behemi zot te jetes tone
Dhuna eshte akti final i nje mosperputhje mendimesh edhe temperamentesh , i nje injorance dominuse ne bashkjetese
Dhuna Psiqike eshte tmerr per mua se fiziken he eeeeeeeehhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeeeeeehehhhe s'ka shance kush kam pershtypjen  [raisedeyebrow]
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1016
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #4 Me: Gusht 11, 2009, 12:39:33 PD »
Nese ushtrohet dhune fizike kjo do kishte dhe pasoja psikologjike.
Ka plot njerez qe keqtrajtohen, nuk ka rendesi ne ushtrohet dhune fizike apo psikologjike.
Te 2 rastet sjellin pasoja te demshme per individin dhe her her dhe permanente.

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1016
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #5 Me: Gusht 11, 2009, 12:46:22 PD »

Jashtë Linjë Beata

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4304
 • Popullariteti: 46
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #6 Me: Gusht 11, 2009, 12:48:47 PD »
Dhuna psikologjike ka potencial shume here me te forte se ajo fizike.

Jashtë Linjë Bomboni

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2318
 • Popullariteti: 59
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #7 Me: Gusht 11, 2009, 12:52:03 PD »
Dhunes fizike i paraprine dhuna psikologjike, fillon me MENDIMET, VERBALIZMIN dhe ne fund SJELLJET  e DHUNSHME .

KESHTU QE CDO GJE FILLON DHE MBARON NE KOKE (ne SNQ)
Be yourself, everyone else  is taken !

Jashtë Linjë LindA...

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1354
 • Popullariteti: 60
 • E omel
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #8 Me: Gusht 11, 2009, 10:48:10 PD »
Te dyja secili ma e keqe se tjetra..por psikologjikja me e rende. [sad3]
Një femër e bukur i pëlqen syve ndërsa një femër me virtyte i pëlqen zemres. E para është diamant, e dyta është një THESAR!

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #9 Me: Gusht 11, 2009, 10:52:39 PD »
Te dyja te shkaktojne dhimbje kshtu qe asnjera nuk eshte pak me e mire se tjetra
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #10 Me: Mars 04, 2010, 12:16:29 PD »
Dhuna thjesht si fjale apo veprim eshte e demshme . Me vjen vertet keq per njerez qe bien viktime e dhunes si psikologjike edhe fizike . Mos lejoni kurre te dhunoheni ne asnje lloj forme .

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36237
 • Popullariteti: 436
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #11 Me: Mars 04, 2010, 12:19:44 MD »
Kot nuk thone --Plaget e trupit sherohen ...po  te  shpirtit  kurre...
Presioni psikologjik eshte i tmerrshem ...te ben te vuash...te  tjeterson  si  njeri... te ben depresiv...te dhunshem....pesimist....
...te  mbush  me  urrejtje  per  te  tjeret ...dhe  bie  ne deshperim me vehten...
ose dhe mbyllesh ne vetvete dhe nuk ke deshire te jesh me pjese e botes qe te rrethon....

Po edhe dhuna fizike  e  vazhdueshme jo  me  pak....

Jashtë Linjë Ella-London

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 29
 • Popullariteti: 2
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #12 Me: Mars 29, 2010, 05:08:14 MD »
Boooooooooo sa teme delikate  per mua kjo!!!
Them se te dyja jane te keqija!!!!! Ai qe eshte i afte te ushtroj dhunen psikologjike eshte i afte dhe per ate fizike. Te dyja jane njorance e dikujt i cili nuk ka besim ne vetvete!!!

Dhuna psikologjike eshte e demshme nga ana mendore, te streson, te ben te humbesh besimin ne vete! Ajo fizike te shkaterron si person, te ben mos dalesh jashte, te mos kesh shoqeri, te ruhesh tere kohen, jeton me frike dhe me dhimbje!!!

Pse nuk ndahen njerezit qe vuajne?? Pasi shpresa eshte ajo qe vdes e fundit dhe se ti je ne boten tende ne kohen e vuajtjeve, nuk sheh ose llogjikon qarte!

STOP DHUNES!!!!

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #13 Me: Mars 29, 2010, 07:52:33 MD »
Presioni psikologjik a eshte dhune psikologjike?

Jashtë Linjë Vanito$a

 • Im The BomB Like [Tic-Tic] :P
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 520
 • Popullariteti: 26
 • CoCCìи℮ĿĿά Col ƒiocco яoѕα
Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?
« Pergjigju #14 Me: Mars 29, 2010, 07:56:17 MD »
per mua po...

dhe kjo pyetja me duket pyetja me kot, "Dhuna *fizike* apo ajo *psikologjike* eshte me e demshme?"nese ndodh e para e dyta ka ndodh me kohe!
iM nOT anTiSoCiaL - i JuST=DONT LIKE YOU=

__________________________