Autori Tema: Deshirat jane pozitive apo te demtojne?  (Lexuar 3847 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Me: Dhjetor 13, 2010, 02:27:07 MD »
Deshirat e thurura njeriu mund ti vendosi ne realitet, pra sherbejne si pikenisje e suksesit. Nga ana tjeter, ato te cojne ne udhetime te gjata dhe nuk te kthejne ne shtepi. Mundet qe te forcojne shume edhe egon.

Ju si mendoni?
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Alegri

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 811
 • Popullariteti: 21
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #1 Me: Janar 11, 2011, 09:08:48 MD »
deshirat gjithmon synojne drejt se mires po jeta ka edhe te papriturat e veta

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #2 Me: Qershor 30, 2011, 08:29:59 PD »
Deshirat duhet te kene baze te forte dhe terren te pershtatshem per realizim ,,, nese nuk kane kete konfort eshte e kote.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #3 Me: Korrik 23, 2011, 08:43:27 MD »
E kam parashtruar kete pyetje sepse nuk kam gjetur asnjehere nje pergjigje te prere.

Deshirat jane te mira sepse te bejne te ecesh perpara, te besosh ne dicka, te duash dicka , kultivohen ndjenjat dhe lind ambicjen per te ecur perpara.
Nga ana tjeter deshirat forcojne egon tek njeriu, rrisin ne mase te madhe ambicjen, ziline per te arritur aty ku do dhe te mos zhgenjesh veten apo te tjere. Shpesh njeriu ben sakrifica te medha ne emer te krenarise per te mbajtur ate qe ka, ose kerkeses se natyres njerezore per te kerkuar ende me shume.
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë tildaaa

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1335
 • Popullariteti: 40
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #4 Me: Korrik 24, 2011, 12:28:41 PD »
Deshira i jep jete endrrave dhe i ben ato te realizueshme sepse deshira permes vullnetit kthehet ne force per te ecur perpara.
If you belive in me, I`ll belive in you!

Jashtë Linjë conrad

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 465
 • Popullariteti: 45
 • Jeto dhe leri edhe te tjeret te jetojne.
  • Bigoo.ws
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #5 Me: Gusht 19, 2011, 04:41:16 PD »
Deshirat jane pikeshtytje e te gjithe sukseseve dhe disfatave ne jeten tone. Deshirat jane lende e pare qe gatuan fantazia njerezore per ti misheruar ne jeten reale, por qe fatkeqesisht dhe fatmiresisht shumica e tyre plasin si fluska sapuni ne relitetin e ashper. Deshira ne vetvete eshte naive dhe i nevojitet vellai binjak,vullneti i hekurt qe te mund te shkele triumfuese mbi pidestalin e suksesit.
« Redaktimi i Fundit: Gusht 19, 2011, 04:48:24 PD nga conrad »

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #6 Me: Shtator 02, 2011, 09:35:28 MD »
Deshirat jane pikeshtytje e te gjithe sukseseve dhe disfatave ne jeten tone. Deshirat jane lende e pare qe gatuan fantazia njerezore per ti misheruar ne jeten reale, por qe fatkeqesisht dhe fatmiresisht shumica e tyre plasin si fluska sapuni ne relitetin e ashper. Deshira ne vetvete eshte naive dhe i nevojitet vellai binjak,vullneti i hekurt qe te mund te shkele triumfuese mbi pidestalin e suksesit.

 [bravo] [bravo]  ,,, mjere kush se ka vellain binjak ,,, dmth vullnetin e hekurt  ;)

Jashtë Linjë Ankel

 • Cdo rregull e ka nje perjashtim!
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 524
 • Popullariteti: 3
 • Durim,Qetesi,Reflektim
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #7 Me: Nëntor 16, 2011, 07:47:58 MD »
Deshirat jane pozitive per aq kohe sa ato jane te perndjekura nga detyrat,jane negative ato deshira qe shuhen ne nje kohe te shkurter...
Ne faljen e dashurise ji si dielli, ne miqesi behu si uji qe rrjedh, per te mbuluar te metat e te tjereve behu si nata, ne modesti ji si toka, ne prani te injorantit qendro i heshtur si libri, ne zemerim behu si i vdekuri. Sido qe te jesh, o duku sic je o behu sic dukesh.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #8 Me: Qershor 21, 2012, 11:24:50 PD »
Deshira ne thelb eshte pozitive. Imagjino te kunderten...nje jete pa motiv, pa deshire eshte kulmi i negativitetit te jetes ;Te duash asgje :(
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë summer

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 355
 • Popullariteti: 8
Deshirat jane pozitive apo te demtojne?
« Pergjigju #9 Me: Qershor 23, 2012, 06:12:50 MD »
po po jan te mira, te motivojne ato [trullosur]