Autori Tema: CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????  (Lexuar 33217 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ★GOTIKA★

 • Lumiere Divine
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 37998
 • Popullariteti: 460
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Me: Gusht 17, 2008, 01:51:48 PD »
C fare i mungon rinise shqiptare dhe cfare eshte e domosdoshme qe ajo duhet te kete???
Jepni mendimet tuaja.....
« La beauté n'est pas dans le visage, la beauté est une lumière dans le cœur. »
Khalil Gibran!

Jashtë Linjë space_boy

 • njeriu nuk jeton vetem prej buke !
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 316
 • Popullariteti: -1
 • WWW.VERIU.COM
  • veriu.com
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #1 Me: Tetor 09, 2008, 01:58:51 MD »
besoj se me shume se kultura asgje tjeter.gjerat materjale vine pastaj.....
Njeriu nuk jeton vetem prej buke !

Jashtë Linjë elba-girl4ever

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2252
 • Popullariteti: 5
 • KLAUDIA MAMIT VET !!!!!!!!!!!
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #2 Me: Tetor 09, 2008, 02:04:25 MD »
rinise i mungon e ardhmja qe  sot per sot eshte e pasigurt dhe kjo sjell degjenerim mendor dhe shpirteror , i ka varferuar ne shpirt te rinjt e sotem   >:( :'(

Jashtë Linjë anisa

 • TUJ TUJ TUJ CA TE DUSH TI THUJ ME MU MOS E LUJ....
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7433
 • Popullariteti: 30
 • PURO DURRSAKE
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #3 Me: Tetor 12, 2008, 10:32:25 MD »
leket,,,lale
Sikur te ishin te gjithe njerzit ashtu sic duken,ndryshe do ishte...

Jashtë Linjë space_boy

 • njeriu nuk jeton vetem prej buke !
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 316
 • Popullariteti: -1
 • WWW.VERIU.COM
  • veriu.com
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #4 Me: Tetor 13, 2008, 03:25:15 MD »
pse simbas tejet vetem per lek....se ne te tjerat jemi 1.
Njeriu nuk jeton vetem prej buke !

Jashtë Linjë anileda

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 89
 • Popullariteti: -1
 • Dashuria qe ushqehet me dhurata ka gjithmonë uri.
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #5 Me: Tetor 16, 2008, 03:18:44 MD »
un mendoj qe rinis i mungojn shum gjera prandaj rina me te veretet ka rene ne nje nivel aq te ulet sa eshte e veshtir te nxirret nga ajo sepse duhet shum per te bere ne menyre qe rinia te ket me qka te merret e jo qe shumicen e kohes te kaloj ne kafe , shpresoj qe me kalimin e kohes gjerat te ndryshojn ne te mir te rinis dhe te ket veprimtari te shumta ne dobi te tyre

Jashtë Linjë sanco

 • angelboy
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2020
 • Popullariteti: 0
 • sa lezet kane korcaret
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #6 Me: Tetor 19, 2008, 01:18:24 MD »
leket,,,lale
pse me leket mund te arish gjithcka!!!!!!!!
everything I do,I do it for you

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #7 Me: Tetor 19, 2008, 01:39:58 MD »
respeti... ;)
kultura... ;)
edukata.... ;)
shkolla... ;)
shoqeria e paster.... ;)
sinqeriteti... ;)
gocat te vishen me mire....jo me b.....perjashte....e cica...perjashte... ;D
i mungojne shume rinis shqiperis.... ;D

Jashtë Linjë HiddenStarDust

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 25
 • Popullariteti: 1
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #8 Me: Tetor 22, 2008, 04:05:28 PD »
Enveri.


(shaka, shaka)

Per mendimin tim, i mungon nje horizont te hapin syte e te shofin perpara.
Ate nuk e kane. Tani vetem mendojne per gjera materiale numer nje, pastaj te tjerat.
S'dua te jem monoton, por qeveria (c'faredo te jene: PD, PS, YZZH) nuk ka bere
mjaft per ta drejtuar rinine ne rrugen e duhur dhe te ndershme. Sigurisht, sepse ata vete
nuk jane ne rrugen e duhur dhe te ndershme. Keshtu qe prishet shoqeria shkalle shkalle, me ngadale.
Sigurisht, kjo nuk eshte e vertete per te gjithe te rinjte.

Jashtë Linjë KOD

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 6863
 • Popullariteti: 12
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #9 Me: Tetor 31, 2008, 12:25:08 PD »
Jan shum injorant dhe ju mungon dituria e pergjithshme.
Cdo dashuri qe ka si shkak jo lirine shpirterore por dicka tjeter,lehtesisht shnderrohet ne urrejtje.

Jashtë Linjë klausi

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 3
 • Popullariteti: 0
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #10 Me: Nëntor 01, 2008, 11:20:39 PD »
nuk kam fjale per ta pershkruaj se cfare i mungon rinise shqiptare por nje gje mund tju them qe nukuka faj ai qe vjeth sepse e tille eshte koha.faleminderit per mirkuptimin denisi

Jashtë Linjë sanco

 • angelboy
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2020
 • Popullariteti: 0
 • sa lezet kane korcaret
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #11 Me: Nëntor 05, 2008, 01:21:06 MD »
mendoj se eshte komplete
everything I do,I do it for you

Jashtë Linjë Lunatic

 • No more Au-Iu!
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4503
 • Popullariteti: 2
 • Qesh se s'qaj dot!
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #12 Me: Nëntor 13, 2008, 05:44:45 MD »
Mundesite per te vene ne jete fantazite, deshirat, objektivat e tyre!
faraway, so close!

Jashtë Linjë flammableclea

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2078
 • Popullariteti: 3
 • Time is what we want most, but what we use worst.
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #13 Me: Nëntor 14, 2008, 05:00:46 MD »
po ne fakt rinia shqiptare i ka problemet qe ne rrenje...shpesh here kam degjuar qe shume njerez e perbuzin Rinine e sotme duke e etiketuar si nje Rini ''Bastarde''...ndoshta eshte koha apo periudha e Tranzicionit  qe ende spo kalon ne Shqiperi, me gjithe ate une mendoj se sduhet pergjithsuar...Rinia Shqiptare ka me shume deshire per ndryshim se sa mund te duket!!!
“God bless thee; and put meekness in thy mind, love, charity, obedience, and true duty!”

Jashtë Linjë maximuss

 • i/e sapoardhur
 • *
 • Postime: 10
 • Popullariteti: 0
CFARE I MUNGON RINISE SHQIPTARE????
« Pergjigju #14 Me: Nëntor 15, 2008, 11:57:20 PD »
rinise shqiptare ne rradh te pare i mungon e ardhmja
faktikisht une rinine shqiptare e shof si ai qeni qe ka zinxirin ne qafe dhe shkon aty ku e con i zoti
dhe rinine shqiptare politika e degraduar dhe e personalizuar,  sepse politika eshte ajo qe i ben te gjitha te keqijat ketij vendi, e ka lejuar te shkoje vetem deri te dera e universitetit dhe se mbas saj e pret papunsia dhe cigarja ne kafene
It is nice to be important but It is more important to be nice ... :)