Autori Tema: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?  (Lexuar 10664 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Matteos

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1511
 • Popullariteti: 70
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #30 Me: Korrik 07, 2010, 10:49:32 MD »
Ndoshta eshte nje koicidence por si gocat shqip si dhe gocat qe jane nga lindja ,ktu ne itali nuk i dajne farat e lule diellit,pra edhe kur shkon ne kinema e i pyt car do marresh se zgjat po merr kaushin me fara lule dielli  ec  e kalo ,e kunderta ndodh me italionet po sti shkuni xhepat spara ka menje me u kthy ne shpi ,shaka, dallimi qendron qe akoma gocat shqip kane koceptin per nje lidhje serioze flas gjithmone ne pergjithsi kurse ktu egziston kocepti i karrieres  dhe ne dashuri ,
« Redaktimi i Fundit: Korrik 07, 2010, 11:06:58 MD nga Matteos »

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #31 Me: Korrik 08, 2010, 12:01:40 PD »
Femrat shqiptare kane komplekse nga vete mentaliteti shqiptare,kurse femrat e huaja dhe mentaliteti i tyre eshte me liberal dhe i ben ato te jene pa komplekse!

po kan komplekse edhe te huajat, cfare kujton ti ?

ato kan kompleksin se kujt do i varen ne der? ;D kurse shqiptarja martohet behet nen vazhdon dhe karieren dhe  si dhemb  koka si e huaja !!! RRofte liberalismi te huajve se skan  ate shijen e jetes si duhet ;) quhem pak egoiste por me mir kshtu  [cheesy1]

Xhoni RRofsh ne emer te gjataveles ;DPor ato me veten jane ne rregull,nuk i intereson aq shume martesa dhe keshtu jane te lumtura me jeten dhe zgjedhjen e tyre....kurse ne e kemi kete kompleks duam apo nuk duam ta pranojme....

ne jemi familjare,me te ndjeshme,kurse femrat e huaja jane me teper egoiste dhe shohin me shum rehatine e tyre....por nuk do te thote qe ato gabojne se shohin rehatine e tyre...

po mir secila femer e  shikon rehatin e jeteses ne menyren e vet , qofshin shqiptare apo te huaja. Une nuk protestoj per kte lloj kategorish femrash, sepse edhe une si femer e shikoj madje shum rehatin tim edhe s'mund te them kategorikisht qe do heq dor nga pikepamja familjare per te qen rehat ;D


Xhoni lol jo po 5000 shtete ore burr i dheut hahaha

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #32 Me: Korrik 11, 2010, 12:14:31 PD »
nanji dallim i madh nuk do thoja se kane jo po ja keto kohet e fundit keto shqiptarkat e hedhin ... me elektropomp [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë Filania X

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 437
 • Popullariteti: 15
 • Fjala eshte nje veper origjinale, eshte e juaja, m
  • www.klealove.com
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #33 Me: Korrik 13, 2010, 07:53:19 MD »
Femra  Shqipetare  ka nje gje te  mire  sepse  din te  llogjikoje  edhe  din se  ku  rrin  rrespekti i njeriut  qe  ka prane o  ne  gjdo hap te  jetes  ,,ndersa  e  huaja  mundohet  me ta  fut  ne gjdo  ane  ,,e  them kete  sepse  un jetoj ne nje  vend  ku  femrat acin shum  pas  lekut edhe  njeriut  pasanik ndersa  femra  shqipetare  edhe  sikur  te  vuaj din te  eci edhe ne kete  baze  per  te  shejuar  jeten  me  dinjitet
Fjala eshte nje veper origjinale, eshte e juaja, mesoni ta perdorni sa me me shume mjeshtri dhe zotesi..

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #34 Me: Korrik 13, 2010, 08:01:53 MD »
Femra  Shqipetare  ka nje gje te  mire  sepse  din te  llogjikoje  edhe  din se  ku  rrin  rrespekti i njeriut  qe  ka prane o  ne  gjdo hap te  jetes  ,,ndersa  e  huaja  mundohet  me ta  fut  ne gjdo  ane  ,,e  them kete  sepse  un jetoj ne nje  vend  ku  femrat acin shum  pas  lekut edhe  njeriut  pasanik ndersa  femra  shqipetare  edhe  sikur  te  vuaj din te  eci edhe ne kete  baze  per  te  shejuar  jeten  me  dinjitet
[blinkyeye] [blinkyeye] [blinkyeye]
Filane gjysmat e fjaleve si kuptova un  [locked]

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #35 Me: Korrik 15, 2010, 12:19:03 MD »
te vecanta............ ndryshojne shume nga njera tjetra e perbashketa eshte qe jan ngroh me nje diell  [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë Morphine

 • Ho tanti difetti,ma tutti perfetti.
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 9166
 • Popullariteti: 366
 • Doctor in law ;)
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #36 Me: Korrik 16, 2010, 10:21:25 MD »
Te tonat jane sexy. >:D

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #37 Me: Korrik 22, 2010, 11:03:52 MD »
me te hajat slodhesh fare e nis biseden ne kat te pare dhe ne te tretin.....ja fut gjumit [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #38 Me: Korrik 22, 2010, 11:59:01 MD »
nga emri te gjitha te mira jan ,pasaj varet [tongue3]

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #39 Me: Korrik 30, 2010, 12:43:06 MD »
ato te huajat jan me te relaxuara ;D

Jashtë Linjë BAILANDO

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 127
 • Popullariteti: -6
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #40 Me: Gusht 05, 2010, 12:57:19 MD »
sbesoj se ka mbi dy kembe ecin te gjitha [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë T

 • *Enfant Terrible.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3630
 • Popullariteti: 261
 • - I just take pictures.
  • I may look calm but in my head I've killed you three times!
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #41 Me: Gusht 28, 2010, 04:22:37 MD »
Shqiptaret jetojn me teper per opinionin e te tjerve, vuajn per tu dukur tek tjetri dhe e kan mendjen tek tjetri. Por perjashtime ka gjithandej keshtu qe tgjitha nuk i fut dot me nje thes.  [smiley1]
*Señorita.  
"Just because you're laughing, it doesn't mean you're happy.
Just because you're caring, it doesn't mean you're weak.
Just because you're funny, it doesn't mean you lack darkness.
Just because you're reading this, it doesn't mean you understand."

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #42 Me: Gusht 28, 2010, 11:33:17 MD »
Shqiptaret jetojn me teper per opinionin e te tjerve, vuajn per tu dukur tek tjetri dhe e kan mendjen tek tjetri. Por perjashtime ka gjithandej keshtu qe tgjitha nuk i fut dot me nje thes.  [smiley1]
;)

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #43 Me: Gusht 29, 2010, 12:33:15 MD »
se femrat shqiptare me epa burrin me kolegen e punes ta fusin ne domate kokes  [rlmao]  ndersa te huajat  [whisteling]

Jashtë Linjë T

 • *Enfant Terrible.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3630
 • Popullariteti: 261
 • - I just take pictures.
  • I may look calm but in my head I've killed you three times!
Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?
« Pergjigju #44 Me: Gusht 29, 2010, 06:53:46 MD »
Shqiptaret jetojn me teper per opinionin e te tjerve, vuajn per tu dukur tek tjetri dhe e kan mendjen tek tjetri. Por perjashtime ka gjithandej keshtu qe tgjitha nuk i fut dot me nje thes.  [smiley1]
;)

ghost mos me thuaj qe je dakort me mendimin tim  [huh1] [huh1]
*Señorita.  
"Just because you're laughing, it doesn't mean you're happy.
Just because you're caring, it doesn't mean you're weak.
Just because you're funny, it doesn't mean you lack darkness.
Just because you're reading this, it doesn't mean you understand."