Autori Tema: A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???  (Lexuar 16196 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë EDLIRA

 • 💗 AMINA 💗
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 19056
 • Popullariteti: 91
  • Radio-Alternation & Forumi i Bashkuar
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Me: Shkurt 21, 2010, 12:58:20 MD »
Dihet qe shqiptaret e kane 'fiksim' te kene djem...
Por kane dhe nje fiksim tjeter pasurine ua lene djemve pa menduar per vajzat...
Pse duhet qe djemte te jene trashegimtare te pasurise prinderore po vajzat???
Ndodh shpesh kjo ku vajzat nuk trashegojne asgje...

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #1 Me: Shkurt 21, 2010, 04:52:50 MD »
Djemte trashegojne pasurine,,, vajzat trashegojne dashurine dhe dhimsurine ...Lum kush ka vajza boten ka ,,,jane sherbet per bakllava ,,,jane per nene e per baba jane per moter e per vella... [grin1]

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #2 Me: Shkurt 21, 2010, 09:24:27 MD »
Kane fiksim te kene djem (te pakten nje,tek e fundit) sepse kane frike se po te kene vajza e gjithe pasuria shkon te dhenderi  [mrgreen] ,
ehh dhe kur Gruaja e shkrete lindte vetem vajza ,atehere Burri kishte te drejten te martohej perseri ,vetem e vetem qe te kishte nje Djale ,
mendoj se keto ekzistonin me pare tani se besoj ,
Njerzit jane "zgjuar" dhe dine te kerkojne ate qe u takon ,s'ka me turp  [mrgreen]

 

Jashtë Linjë Lorenzo85

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 634
 • Popullariteti: 35
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #3 Me: Shkurt 21, 2010, 10:49:59 MD »
nuk jam shume i sigurte por them se nuk eshte me kshu ,dicka ka ndrushuar edhe ne kte drejtim ,,baballaret  e rinj lene koken mbas vajzave ,,ndoshta gaboj sepse nuk e kam provuar akoma ,,

Jashtë Linjë Vanito$a

 • Im The BomB Like [Tic-Tic] :P
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 520
 • Popullariteti: 26
 • CoCCìи℮ĿĿά Col ƒiocco яoѕα
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #4 Me: Prill 03, 2010, 11:13:16 MD »
Ka te beje me nje "egoizem" mese te justifikuar per mendimin tim sepse sipas tradites tone eshte djali ai qe kujdeset per prinderit qe mban mbiemrin e asaj familjeje!vajza iken e i jep bashkeshortit veten ,pse duhet  me i dhene dhe pasurine?!
iM nOT anTiSoCiaL - i JuST=DONT LIKE YOU=

__________________________


Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #5 Me: Prill 04, 2010, 12:49:34 MD »
Seshte e vertete ,,, une jam femer me vella dhe trashegoj gjithcka.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #6 Me: Maj 02, 2010, 12:59:55 PD »
Po. E ka shpjeguar Vanito$a arsyen.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #7 Me: Maj 17, 2010, 10:27:47 MD »
Seshte e vertete ,,, une jam femer me vella dhe trashegoj gjithcka.

po me se ty te nisen per cun prandaj [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #8 Me: Maj 17, 2010, 10:29:35 MD »
Seshte e vertete ,,, une jam femer me vella dhe trashegoj gjithcka.

po me se ty te nisen per cun prandaj [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

 [laugh1] [laugh1] [laugh1] kush tha se jam goce  [grin1] cun jam e cun harom ,,, lum ato qe me shijojne  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #9 Me: Maj 17, 2010, 10:30:44 MD »
Seshte e vertete ,,, une jam femer me vella dhe trashegoj gjithcka.

po me se ty te nisen per cun prandaj [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

 [laugh1] [laugh1] [laugh1] kush tha se jam goce  [grin1] cun jam e cun harom ,,, lum ato qe me shijojne  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

mjere kujt i bi ti ne pjese
se tere plackat do i shese [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë ★ARIEL★

 • ★MADAME★BEST_MOM★
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 36240
 • Popullariteti: 436
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #10 Me: Maj 18, 2010, 10:48:11 PD »
......Ue  c'eshte  ky  muhabet  mo...po  djalit  more  kujt  tjeter...
opo  te  mi  gezoje  e  te  mi  trashegoje  djali... mbret  mbret ... [prankster] [prankster] [prankster]
Gocave  i  jap  shkollen...i  jap  zanatin...i  krijoj  kushtet  te  kene  pavaresi  ekonomike  qe  mos  t'ja  kene  nevojen  burrit  dhe  kaq...
kjo  eshte  trashegimia  qe  une  u  jap  gocave....u  rencin  dhe  burrat  e  zote  dhe  mire  fare... [bigok] [teethsmile]
Po  djali  do  i  mbaje  te  tera  sepse  djali do  jete  shtylle  e  shtepise  do  mbaj  familje... po  fundja  trashegon  gjakun  e  mbiemrin...
Nuk  dua  te  behem  e  njeanshme  po  kjo  eshte  me  llogjike...ti  trashegoje  djali....

Amon  se  kam  degjuar  raste  prej  injorantish  kur  motra  ka  hedhur  ne  gjyq  vellain  per  pjesen  e  shtepise  se  babes...
Per  vete  goca  ka  shpine  e  burrit ...dashka  dhe  pjese  nga  shpia  e  vellait  dhe  ta  lej  vellain  pa  gjo...
dmth  goca  dashka  me  dy  luge  kurse  vellai  me  gjysem  luge qe  do  mbaje  dhe  kalamajte..
Jo  kjo  nuk  eshte  e  dejte, prandaj  them - djali....
Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #11 Me: Maj 18, 2010, 05:12:48 MD »
Pfffffff ça eshte ky mentalitet vk?!  [cool1] Femijet jane njelloj, duhen trajtuar njelloj. Po sikur vajza te ruaj mbiemrin e babait te vet si do i vente hallit?  [cool1] Vk muhabete shqiptaresh....

Jashtë Linjë n___a

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14839
 • Popullariteti: 82
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #12 Me: Maj 18, 2010, 05:16:20 MD »
Normal eshte njesoj
Po peersonalisht nese me jepej mundesia do te anoja nga vajza. pasi e ka nje arme me shume per te mos qene vartese  e Tjetrit *
Me mire te kuptosh pak , se sa te keqkuptosh shume :(

Jashtë Linjë qapkeni

 • ne deshiren tuaj
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4231
 • Popullariteti: 13
 • sinqeriteti celesi i suksesit ne jete
  • nuk kam
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #13 Me: Maj 18, 2010, 05:18:16 MD »
them seeshte njesoj sikur ti lesh trashegimnine  botes qe nuk e njeh fare

Jashtë Linjë Mistrece

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 15583
 • Popullariteti: 14
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #14 Me: Maj 18, 2010, 05:19:40 MD »
them seeshte njesoj sikur ti lesh trashegimnine  botes qe nuk e njeh fare

Botes qe nuk e njeh fare?  [huh1] Po ketu po flitet per belin dhe gjakun tend, jo per burrin e vajzes.  [cool1] Qyqa na ben t'i veme duart ne koke keta neve....