Autori Tema: A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???  (Lexuar 15717 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë tulipina

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 181
 • Popullariteti: 5
 • black hair, white smile.
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #30 Me: Korrik 02, 2010, 11:11:32 MD »
......Ue  c'eshte  ky  muhabet  mo...po  djalit  more  kujt  tjeter...
opo  te  mi  gezoje  e  te  mi  trashegoje  djali... mbret  mbret ... [prankster] [prankster] [prankster]
Gocave  i  jap  shkollen...i  jap  zanatin...i  krijoj  kushtet  te  kene  pavaresi  ekonomike  qe  mos  t'ja  kene  nevojen  burrit  dhe  kaq...
kjo  eshte  trashegimia  qe  une  u  jap  gocave....u  rencin  dhe  burrat  e  zote  dhe  mire  fare... [bigok] [teethsmile]
Po  djali  do  i  mbaje  te  tera  sepse  djali do  jete  shtylle  e  shtepise  do  mbaj  familje... po  fundja  trashegon  gjakun  e  mbiemrin...
Nuk  dua  te  behem  e  njeanshme  po  kjo  eshte  me  llogjike...ti  trashegoje  djali....

Amon  se  kam  degjuar  raste  prej  injorantish  kur  motra  ka  hedhur  ne  gjyq  vellain  per  pjesen  e  shtepise  se  babes...
Per  vete  goca  ka  shpine  e  burrit ...dashka  dhe  pjese  nga  shpia  e  vellait  dhe  ta  lej  vellain  pa  gjo...
dmth  goca  dashka  me  dy  luge  kurse  vellai  me  gjysem  luge qe  do  mbaje  dhe  kalamajte..
Jo  kjo  nuk  eshte  e  dejte, prandaj  them - djali....


Se mendoj si ti, un them qe pasuria eshte e prindirit, femija nqs deshiron pasuri te punoj dhe te fitoj, kur vjen çasti i fundit (ti kemi prindrit me jete) medoj qe pasuria duhet ndare ne pjese te barabarta. JAM SH KUNDER ME ATA DJEM SHQIPTAR QE MARTOHEN QE 23 VJEç SE THON SHTEPINE E KAM, JETOJ ME BABUSHIN DHE MAMUSHIN, E SE CAJNE KOKEN FARE, OSE KUR THONE JAM DJALI I VOGEL PASURINE EKAM, PERSA I PERKET FEMRES NUK PO FLAS, DIHET QE KULTURA SHQIP ESHTE VETEM DREJT DJALIT.

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #31 Me: Korrik 03, 2010, 12:25:44 PD »
Kjo " shkence" ndodh vetem ne Shqiperi se jashte prindi ka pasuri dhe deri ne momentin e fundit qe eshte ne jete e ka per vete dhe kur vdes trashegimin mund tja lej dikujt qe eshte kujdesur per ta ,edhe pastrueses ja len testamentin n.q.se femija gjate gjithe kohes nuk i ka qene prane ose nuk ka kontribuar ne pune per venien e pasurise  [wink1]

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #32 Me: Korrik 03, 2010, 12:43:56 PD »
Kjo " shkence" ndodh vetem ne Shqiperi se jashte prindi ka pasuri dhe deri ne momentin e fundit qe eshte ne jete e ka per vete dhe kur vdes trashegimin mund tja lej dikujt qe eshte kujdesur per ta ,edhe pastrueses ja len testamentin n.q.se femija gjate gjithe kohes nuk i ka qene prane ose nuk ka kontribuar ne pune per venien e pasurise  [wink1]

amy me leje te qesh pak un se jam i pa edukat hahahha teoria njish te ty
jasht u kan lon dhe qenve pasuri po dhe me duket me e drejt se tja lesh dikujt qe kujdeset ne fund sikur thua ti dhe pastruses ,pa hajt i her na gjej kush te sherbeka pa interes dhe me interes sa mund te behet radha!
e mir fmia nuk te ka ndihmu po ai apo ajo ca prindi eshte eejj jeni ne vete ju ..
dhe sa per temen ,edlires i paskan ra hallet  [cheesy1] [cheesy1]
kush past e dhont dhe tjereve, jo femijve te vet..

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #33 Me: Korrik 03, 2010, 05:18:09 MD »
Kjo " shkence" ndodh vetem ne Shqiperi se jashte prindi ka pasuri dhe deri ne momentin e fundit qe eshte ne jete e ka per vete dhe kur vdes trashegimin mund tja lej dikujt qe eshte kujdesur per ta ,edhe pastrueses ja len testamentin n.q.se femija gjate gjithe kohes nuk i ka qene prane ose nuk ka kontribuar ne pune per venien e pasurise  [wink1]

amy me leje te qesh pak un se jam i pa edukat hahahha teoria njish te ty
jasht u kan lon dhe qenve pasuri po dhe me duket me e drejt se tja lesh dikujt qe kujdeset ne fund sikur thua ti dhe pastruses ,pa hajt i her na gjej kush te sherbeka pa interes dhe me interes sa mund te behet radha!
e mir fmia nuk te ka ndihmu po ai apo ajo ca prindi eshte eejj jeni ne vete ju ..
dhe sa per temen ,edlires i paskan ra hallet  [cheesy1] [cheesy1]
kush past e dhont dhe tjereve, jo femijve te vet..
Shoferi paske informacione sa per te kuptuar kete "shkense" nuk eshte teoria ime kjo por eshte realiteti ne kete bote qe jetojme  [wink1]


Jashtë Linjë T

 • *Enfant Terrible.
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3630
 • Popullariteti: 261
 • - I just take pictures.
  • I may look calm but in my head I've killed you three times!
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #34 Me: Korrik 03, 2010, 05:50:10 MD »
Kjo shkenc qe thoni ju egziston vetem tek ata ugla buglat  qe akoma jetojn ne mes jet.
Prindrit e mi shqiptar jan dhe ate mentalitet nuk e kan. Pasuria do ndahet pergjys.
*Señorita.  
"Just because you're laughing, it doesn't mean you're happy.
Just because you're caring, it doesn't mean you're weak.
Just because you're funny, it doesn't mean you lack darkness.
Just because you're reading this, it doesn't mean you understand."

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #35 Me: Korrik 03, 2010, 06:04:12 MD »
Touch_Of_Pink  nuk po i marrim familjet  me radhe ,se e dime qe Shqiptaret dhe luget i ndajne ,ose i ndanin dikur se ne kohet e sotme vellai me vellane vriten per nje pellembe toke , flitet ne pergjithesi ne boten kapitaliste .

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #36 Me: Korrik 03, 2010, 06:05:36 MD »
une mendoj te qe djemet te trashgojne edhe pasurin e fisit te nuses plus te tyren [teethsmile] [teethsmile]

Jashtë Linjë tulipina

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 181
 • Popullariteti: 5
 • black hair, white smile.
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #37 Me: Korrik 03, 2010, 07:26:14 MD »
une mendoj te qe djemet te trashgojne edhe pasurin e fisit te nuses plus te tyren [teethsmile] [teethsmile]

aahahahahahah e forteeee

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #38 Me: Korrik 04, 2010, 11:20:01 PD »
une mendoj te qe djemet te trashgojne edhe pasurin e fisit te nuses plus te tyren [teethsmile] [teethsmile]

aahahahahahah e forteeee

eshte pak e forte po ste pyetem ke pasuri ti [teethsmile] [teethsmile]

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #39 Me: Korrik 04, 2010, 01:03:24 MD »
Nuk esht e drejt mirpo tek shqiptaret e kan zakon keshtu qte bejm ne ketu djali trashegon gjithqka qe ka babai ndersa vajza martohet dmth beher pjestare e nje familje tjeter
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #40 Me: Korrik 04, 2010, 01:04:32 MD »
ti nastradinse ke pasuri apo jo te bihem ne konsesus [teethsmile] [teethsmile]

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #41 Me: Korrik 04, 2010, 01:05:39 MD »
Un bej pjes ne nje familje shqiptare-kosovare dhe edhe tek ne pasurin e trashegon djali jo vajza  [cry1] [cry1] [cry1] [cry1]
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #42 Me: Korrik 04, 2010, 01:07:00 MD »
mir mir po sa vllezer ke

Jashtë Linjë NaStRaDiNsJa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5722
 • Popullariteti: 185
 • In love...
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #43 Me: Korrik 04, 2010, 01:08:17 MD »
dy edhe un tre femij gjithsej  [futboll]
I hate goodbye...♥

Jashtë Linjë xhon_rektori

 • MBRETI I MBRETERVE
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 18333
 • Popullariteti: 105
A eshte e drejte qe djemte trashegojne gjithcka???
« Pergjigju #44 Me: Korrik 04, 2010, 01:12:15 MD »
ti je embelsira e vogla