Autori Tema: Shprehja qe ju pelqen me shume ?  (Lexuar 111633 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #30 Me: Shtator 24, 2007, 03:25:49 PD »
Lumturia eshte e shendetshme per trupin, por eshte dhimbja ajo qe zhvillon shpirtin
 
 
 
 
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #31 Me: Shtator 24, 2007, 03:26:24 PD »
" Te bukura quhen gjerat qe i pelqejne syrit "
Tommaso D'aquino.

" Te gjithe jan te afte te hidherohen me vuajtjet e nje Shoku, por duhet nje shpirt vertet i bardh per tu gezuar me fitoret e nje Shoku "
Oscar Wilde.
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #32 Me: Shtator 24, 2007, 03:26:33 PD »
Femer: Mos e torturo veten me ndienjen e humbjes, perderisa ke buze per te puthur, sy per te pare e zemer per te dashuruar
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #33 Me: Shtator 24, 2007, 03:27:55 PD »
Shume cmenduri te shkurtra, kjo quhet dashuri. Dhe martesa u jep fund ketyre cmendurive te shkurtera me nje budallallek te gjate
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë LuXor

 • Vlonjati
 • Administrator
 • Senator ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 6899
 • Popullariteti: 152
 • Born to touch your feelings.
  • Albanian Chat
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #34 Me: Shtator 24, 2007, 03:28:05 PD »
" Durimi eshte i hidhur por fruti i tije eshte i embel "

" Dyshimi eshte shenja me e madhe e inteligjences "
- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion  je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #35 Me: Shtator 24, 2007, 03:28:36 PD »
Kur linde ti,qave,te tjeret qeshen per ty.Perpiqu te jetosh ne nje menyre te tille qe,kur te vdesesh,ti te qeshesh,te tjeret te qajne per ty

L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #36 Me: Shtator 24, 2007, 03:29:19 PD »
Po qave nga gezimi, mos i fshi lotet sepse ti ia vjedh ato dhembjes.
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #37 Me: Shtator 24, 2007, 03:29:54 PD »
Femra eshte si hija.po e ndoqe ,te iken,po i ike te ndjek. ;)
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë shqiptarja

 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 345
 • Popullariteti: 1
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #38 Me: Shtator 24, 2007, 04:15:40 PD »
duajeni atdheun si shqiptaret ameriken . ;D

Jashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #39 Me: Shtator 24, 2007, 06:59:41 MD »
Te dua kur te dua, te dua kur s'te dua  :)
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #40 Me: Shtator 27, 2007, 07:51:58 MD »
bjeri zemres sime,sa te kesh fuqi...por kujdes i dashur,se brenda saj je ti
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë Adi

 • Forca Juventus
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 10448
 • Popullariteti: 6
 • What Goes Around...Comes Around
  • PARKU RINIA
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #41 Me: Shtator 27, 2007, 07:53:20 MD »
tiqe mos e kput ;DJashtë Linjë Belle_Fleur

 • ღ La DoUcE ღ
 • anetare i/e respektuar.
 • ***
 • Postime: 466
 • Popullariteti: 2
 • ღ ~*~ ღ PuRe PoIsOn ღ ~*~ ღ
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #42 Me: Shtator 27, 2007, 08:06:52 MD »
Ta Kam Zemer  .......
ღ Te Dua Kur S'te Dua, Te Dua Kur Te Dua ღ

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #43 Me: Shtator 27, 2007, 08:15:06 MD »
je universi ne syte  e mi
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #44 Me: Shtator 27, 2007, 08:18:30 MD »
naten e mire,kalofshi mire te gjithe ;D
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.