Autori Tema: Shprehja qe ju pelqen me shume ?  (Lexuar 107116 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #15 Me: Gusht 30, 2007, 09:09:53 MD »
"Me vjen te qaj e te therras me te madhe
 kur degjoj te perdorni vend e pa vend fjale te huaja"

                                               -Gjergj Fishta.
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë WiLD-CHeRRy

 • *~* $MiRNoFF-GaL *~* VLoNJaTe
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2689
 • Popullariteti: 4
 • MJaLTë & LiMoN
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #16 Me: Gusht 31, 2007, 07:30:20 MD »
Hahahaha Adi, ore e lexon shprehjen time ti larte?? Mos me provoko nerrvat tani uooo babuc se me rob gjitoni ta berra barrkun kullojse makarronash :D :D :D, e more vesh apo jo tani? Jemi na Vlora ne keteja ;) :D

 "Gjumi e rit femijen. Nje popull qe fle vdes'!
                                   -Ismail Qemali
Shetita Evropen, shetita Azine, gjer tek Molle e Kuqe vajta gjer ne Kine. Sa tutje me tutje, sa large e me shume dhe atje ku piqej buka mu ne kume, dhe me re te bardha mora e dhashe po si Vloren ne qytet nuk pashe.Vloren edhe Vloren thelb e kam ne zemer.Diten e kam drite, naten e kam enderr!

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #17 Me: Shtator 16, 2007, 04:54:14 PD »
NESE DIKUSH TE LENDON,KTHEJA NE TE NJEJTEN MENYRE,ESHTE E VETMJA MENYRE PER TE TE KUPTUAR,E NESE S'JA KTHEN TI,JETA DO T'IA KTHEJ ATIJ ASHTU SIC DI.

 
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #18 Me: Shtator 18, 2007, 06:48:47 PD »
Ti dhe buzeqeshja keni te njejtin efekt tek une... te dy me beni te mos bie, ndaj une buzeqesh shume fort vetem per ty, qe te mos bie ne endrra te frikshme, por vetem te fluturoj... gjithmone vetem per ty!
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë TePeLeNsja_Omel

 • LiLo Labja Mo
 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 664
 • Popullariteti: -2
 • What goes up FUCKS you down!
  • Ineffable
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #19 Me: Shtator 19, 2007, 07:09:43 MD »
te mart e mira koken
Jam fisnike kam zemeren gure
Si Shqiponja ne flamure
Mburrem dhe jam krenare
Qe kam lindur  Shqiptare
nga do  qe te  jem  me ndjek fati
se jam vajze labe hesapi!!

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #20 Me: Shtator 20, 2007, 05:58:51 PD »
hahahah era kjo nuk eshte nje shpehje eshte nje fajli

ti kafshoj buzet ;D

po shprehjet nuk jane fjali??? ??? ??? ???
kiss you too...muahhhhhhhhhhhhhhh
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #21 Me: Shtator 20, 2007, 05:59:55 PD »
- Dashuria ?sht? ??shtje e ndjenjave e jo e d?shirave. Nuk mund t? dashuroj pse dua, e m? s? paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ?sht? e marr?.
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #22 Me: Shtator 20, 2007, 06:02:35 PD »
?KAM FRIKE?
U thur?n ndjenjat u b?n? rrjet. T? dy n? rrjet mbet?m. Kam frik I dashur? kam frik mos mbetem vet?m!!!!!
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #23 Me: Shtator 20, 2007, 06:04:24 PD »
1. Shoku i vertete te preke ne plage, ne menyre qe ajo te sherohet me kohe.Ka shoke qe plaget t'mbulojn perderisa ato te behen ne trup,pastaj ai luan me ty,sepse kudo qe te prek,ti do te ndjesh dhimbje.
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #24 Me: Shtator 20, 2007, 06:06:36 PD »
DASHURIA NUK DO TE THOTEQE TE DASHURUARITTE SHOHIN VAZHDIMISHT SYTE E NJERI-TJETRIT,POR TE SHOHIN VAZHDIMISHT NE NJE PIKE TE PERBASHKET.

L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #25 Me: Shtator 20, 2007, 06:07:34 PD »
DASHURIA DHE URREJTJA NUK JANE TE VERBRA,POR JANE VERBUAR NGA ZJARRI QE MBAJNE NE VETVETE.

L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #26 Me: Shtator 20, 2007, 06:08:59 PD »
Teori eshte kur njeriu din gjithcka dhe asgje nuk funksionon. Praktike eshte kur gjithcka funksionon, por askush nuk e din perse. Tek ne teoria dhe praktika jane te bashkuara: asgje nuk funksionon dhe askush nuk e din perse.
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #27 Me: Shtator 22, 2007, 05:44:27 PD »
une jam thesar,duhet te jete pirat ai qe do me marr ;D ;D
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #28 Me: Shtator 24, 2007, 03:22:41 PD »
E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.

Jashtë Linjë era

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 599
 • Popullariteti: -2
 • me ruaj kur t me gjesh,qe t me kesh kur t me duash
  • TINGUJ ZEMRE
Shprehja qe ju pelqen me shume ?
« Pergjigju #29 Me: Shtator 24, 2007, 03:25:21 PD »
Largesia eshte per dashurine sikunderse eshte era per zjarrin,shuan qiririn por ndez me teper zjarrin.
L'amore non deve implorare e nemmeno pretendere,
l'amore deve avere la forza di diventare certezza dentro di sé.
Allora non è più trascinato, ma trascina.