Autori Tema: Si te bejme per vete Dike...  (Lexuar 53782 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë valmoo

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4651
 • Popullariteti: 37
 • ..
Si te bejme per vete Dike...
« Me: Korrik 14, 2008, 01:10:55 PD »
Si të bejme për veti dike
-është tipike e psikologjise femerore të braktisen ne krahet e fantazve dashurore,të ndjekin një ender dashurie,apo të dashurohen pas një enderre.Me fjal të tjera,për faj të edukimit sentimental me të cilin femrat jan me të paisura se djemt,natyres femerore apo kushedi qfare gjeje tjeter,femrat me teper se meshkujt,mund të jetojne një enderr dashurie të gjate se një jete të tere,pa konkretizuar asnjeher.Ndoshta behet fjalë për një aratisje nga realiteti i jetes se perditeshme,ose thjeshte për një menyre të jetuarit të jetes,por shumë shpesh ka edhe nga ato vajza,qe edhe pse kan një të dashur apo një mardhenie të qendrueshme ,jetojne një ndjenje shkatruese të perjetshme për një tjeter:dashuria e pare e parealizuar dhe idealizuar kurre,kolegu i punes i lidhur me dike tjeter dhe rrjedhimisht,jo i disponuar...
Thuajse perhere keto fantazi nuk kane një fund të percaktuar,mashkulli i idealizuar dhe i enderruar do të mbetet perhere aty,ne piedestalin ku ka zen vend,pa ndryshuar ne kohë,pikerisht sepse nuk do të mbetet gje tjeter,veq një fantazi qashter dhe e thjeshte,me gjasat e një njeriu prej mishi.
Rreziku për keto lloj femrash është pikerisht realizimi i fantazise,domethene qe personi i idealizuar dhe enderruar të beje para dhe të filloj një histori me të.Thuajse gjithmon ne keto raste,zhgenjimi do të jete i pamate:do të jene dy realitet të ndryshme qe do të perplasen:ai i nderrtuar gjate kohes ne mendjen e enderrimtares,dhe realiteti i asaj qe është ne të vertet njeriu i enderruar.për kete lloj femre është shumë me mirë endrra mos të realizohet kurre të ruhet thjeshte si një enderr e bukur.

SI të JEMI të SUKSESSHEM
-Meshkujt duan të jene të suksesshem ne"gjuetin"e tyre.Por jo gjithmon do të shkon ashtu siata do të donin.Madje ka dhe shumë femra të cilat do të donin të merrnin guximin për të shprehur e para ate qe mendonin apo ndjenin,por kjo ndodhe shumë rralle.Femrat duket se kane me të veshtire për të folur dhe kete qdo gje ia lene ne dore mashkujve.Studiuesit japin disa keshilla për të pasur seukses ne qastin kur doni të krijoni një lidhje të re.

JINI I PARAQITSHEM
-Ky është një rregull tjeter si ai:"Mos jini skandal për prinderit".por e lidhur me seksin jo me vesjet.Edhe nese një vajze pelqen "idiotet"dhe meshkujt e dhunshem seksualishte,do t'i vije turp për shkak të një arsyje qe fle ne koken e saj:Qfare do të mendojne tjeret?A mund t'ua prezentoj miqve kete djal?Po priderve?Kushtu qe ky është një kunder-rregull.Femrat duan ate qe duan femrat tjera,jo ate qe femrat e tjera nuk e pelqejn.

"JO SEKS"
-Heren e pare qe dilni me një vajze qojeni diku ku mund të kerceni.Femrat zakonisht pelqejne të kercejn.të vallzoshe është argetuese dhe vallzimi ngadale perfshin prekje.Mund t'i bëni komplimente,por mos flirtoni.Tregni se sa shumë argetoni me të.Nese e puthni,putheni thjesh si shok.Ne kete menyre do të rrisni gradualisht sasin e puthjeve dhe perqafimeve ,nga takimi ne takim.

TREGONI I MATUR
-Ky është një tjeter fakt qe lidhet me bisedat pa tema seksi.Femrat e duan seksin,por ne njefar menyre jane të frikesuara se mos dikush do e zbuloj koketerin e tyre.Nese flisni për seks ose për ish-të dashurat,i bëni ato të ndihen se nuk jeni fare i matur.bëni diqka ndryshe.Kjo ndryshe është:Diqka qe femra të cilen sapo e keni takuar do të donte të degjonte.të marresh dhe të japesh kjo është vazhdimesi e të qenit homoseksual.një here me ta menaxhuar situaten duke e lene një femer të pres gjate për sekse,mund ti risni me shumë deshirat e saja dhe reputacionin tuaj.Ju do të beheni ekspert ne perqafime,prekje të lehta dhe puthje.Kerkesa për ju do të rritet, është detyra juaj të perdorni fjalë.Fatekeqesishte femrat(është keto të koheve moderne)zakonisht,jane vertet të paafta të të formulone deshirat e tyre seksuale me fjalë.
Shpesh një femer nuk mund ta strukturoj me fjalë të qarta ate qe ajo do seksualihst,dhe për kete ajo pret qe ai t'i lexon mendjen dhe të vepron i pari.për kete arsyje,femrat nuk do ju kerkojne thuajse kur të dilni me të.Ato do ju presin juve të nisni fjalimi.është detyra juaj të nisni veprimin ka shumë fusha ku një burre supozohet të veproj.Mashkulli pritet të afroj femren.T'i propozoj qfare të bejne(të shohin një filmi ne kinema,të shkojne ne muze).të marre nisme për puthjen e pare dhe të beje propozimin për martese.Ne fakte,ky rregull aplikohet me shumë tek ato femra qe kane sjellje tipike femerore.Ato femra qe jan me burrerore,me flok të shkurter,me kepuc të sheshta dhe shumë pak tualet,mund të jene shumë ndryshe.

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #1 Me: Korrik 14, 2008, 10:17:49 PD »
o plak po ti sdije te jepje keshilla te tjera
a e di ti plak qe femrak kane nje variueshmeri me te gjer te psikologjise se meshkujt?

keshtu qe femra sdo shume pskologji per ta zen jo!

e do nje mendim se si te zesh te dashur andej nga gjakova?
por jo te dashur do si do, ajo qe ty te pelqen me shume, ajo qe e shikojne te gjith kur kalon ne rruge!

e rendesishme eshte qe te kesh mundesi te ulesh per kafe po arrite kete te tjerat ti thot shoku!
gjithmon nese te duhet nje mendim? ;)
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #2 Me: Korrik 14, 2008, 09:24:04 MD »
hahahaa aty thonte kur del  jo me te paren her  sex, epo dhe sexi vallzim i bukur eshte per mendim tim  ;D :P

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #3 Me: Korrik 15, 2008, 10:00:45 PD »
po e bere per her te par blerinda eshte ceshtja jo se nuk e ben dot por po e bere do te ndali nga qejfi ;D
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #4 Me: Korrik 15, 2008, 04:41:39 MD »
aman edhe ti kush te ka genjyer kaq keq ??? ;D

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #5 Me: Korrik 15, 2008, 05:30:46 MD »
po ti sje mashkull qe ta dish!
ti je femer dhe cfar i perket asaj e di ti edhe une :D ;D
ndersa per mashkullin ti si di si i di une! ;)
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #6 Me: Korrik 15, 2008, 09:06:26 MD »
ehhh c'po me bo me fol kot , lene lene kte muhabet fare ..

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #7 Me: Korrik 15, 2008, 11:26:48 MD »
ti mos u merzit se une sflas gjithmon per ty! ;D
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #8 Me: Korrik 16, 2008, 04:30:19 MD »
jjo mo lali cne  hehehe :P

mua psh kush me ben per vete hmmm, njerzit qe me respektojn i  respektoj dhe i dua shume ;) sidomos njerzit qe dijn te flasin sikur ma blejn mendjen para se tu flas  me bejn me te paren per vete.

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #9 Me: Korrik 16, 2008, 04:36:41 MD »
kjo duhet te ndhi ne takiin e pare
ne kafen e pare

ndersa ne te dyten kur ti e ke krijuar respektin dhe mirebesimin te ai sepse foli shume bukur ka dicka me ndryshe
ja bravo blerinda ma zbuloj nje pjes te imazhit qe pak veta e dine :P
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #10 Me: Korrik 16, 2008, 04:43:23 MD »
:P ehh
po kot s'thuhet qe gjithmone terhiqen njerzit qe jan ndryshe ne personalitet.

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #11 Me: Korrik 16, 2008, 04:49:02 MD »
jo jo
kjo ska lidhje
cdo njeri mund te pershtatet te pakten per pak koh, aq sa te mjaftoj te besh qejfin tend!
nese e gjen dike qe te ploteson tekat qe ne fillim ateher mbaje fort por zakonisht tenkat nuk dalin ne fillim sepse eshte procesi i nohjes akoma!
ti blerinda pershtatesh kollaj? sec kam pershtypjen qe je shume tekanjoze ti, pordhe kjo rregullohet, sepse edhe ty te ta gjej tipin qe me shikim te par! ;D
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë *Bleri*

 • Je ne sais quoi
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 9839
 • Popullariteti: 41
 • ~Life goes on~
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #12 Me: Korrik 16, 2008, 04:56:33 MD »
te themi se ne fillim nuk bie ne sy nga tekat qe kam ..pastaj  me kohen  behem tekanjoze qe mund te cmend dhe derrin e jo me njeriun ;D por shttttt ti  mos i thuj njeriut hahaha
ne pergjith. jam si shpirt dhe me ke dua dhe ato qe dua i bej per vete ne sekond :P

Jashtë Linjë eri_fr

 • merr peng nje
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 8308
 • Popullariteti: 4
 • ...i padukshem...
  • kjo eshte pron private :0
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #13 Me: Korrik 16, 2008, 04:59:42 MD »
vertet kaq te thejsht e ke? :D

une jam pak me teper i ashper dhe me duhet nje minut
minuti i par percakton shume gjera mendoj une! ;)
megjithate jam i bindur qe po te jesh njeri i mire si jam une
mjafton te jesh vetvetja, se te gjitha te tjerat jan i verteton koha!
...TE GJITH BIEN...

Jashtë Linjë morpheus

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2493
 • Popullariteti: 3
Si te bejme per vete Dike...
« Pergjigju #14 Me: Korrik 16, 2008, 05:16:25 MD »
kot me ju pyet juve te dy lart
keni ndonje lidhje me ate belulin e famshem ju ;)