Autori Tema: Nena e Petritit  (Lexuar 1997 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ak-47

  • Senator ne Nastradini.com
  • ******
  • Postime: 6960
  • Popullariteti: 128
  • I have free spirit
    • Forumi KUQ E ZI
Nena e Petritit
« Me: Janar 18, 2011, 03:11:10 MD »
Na ishte njeher nje polic, me emrin Petrit. Nje dite e sjellim Petritin ne zyre per ti bere nje test, dhe e pyesin:
- Petrit cfare eshte partia?
Nena ime, i pergjigjet Petriti.
Mbasi del nga zyra aty takon nje polic tjeter, dhe ky e pyet:
-Ho me Petrit si e kalove testin?
Thjesht fare, thote Petriti, me pyeten se kush ishte partia dhe ju pergjigja ‘nena ime’.
E therrasin shokun e Petritit ne zyra dhe i bejn te njejten pyetje:
- Kush eshte partia?
dhe ky i pergjigjet:
-Po nona e Petritit mo, nona Petritit.
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e kaluara te vret.