Autori Tema: Urime Ramazani !!  (Lexuar 16539 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë vissi_kaze

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3579
 • Popullariteti: 42
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #30 Me: Gusht 12, 2010, 06:10:30 MD »

Sot fillon muaji i ramazanit dmth nis agjerimi per besimtaret kudo qe ndodhen,  ju uroj nga zemra nje agjerim te mbare dhe sa me te lehte, Allahu ua pranofte .

Syfyrin mund ta hani deri ne oren 3 : 55 AM po kaloi koha nuk mund te ushqeheni me (eshte mir qe syfyri te zgjatet "te hani ushqim" deri sa te degjoni hoxhen qe kendon ezanin e mengjesit dmth rreth ores 3 : 55 AM )
  
 Ndersa celja e Iftarit beht ne oren 7 : 55 PM dmth sapo perendon dielli (eshte mire qe kur te celet Iftari te beht me uje ose me hurma arabie)

inshaellah agjerim te mbare  gjthv [teethsmile]
Po diten e pare pra ne date 11 gusht Syfri hahet deri ne oren 03:55 , duke u shtuar nga nje ose dy dite , deri ne diten e fundit syfyri mund  te hahet deri ne oren 04:33. Kurse Iftari ne diten e fundit celet ne oren 19:10.

Nata e Kadrit eshte percaktuar ne date 5 shtator, kurse Fiter Bajrami diten e enjte ne date 9 shtator.


Agjerimi prishet nese ha ose pi me qellim, vjell me qellim , kryen mardhenie seksuale ose pi cigare. Gruas me perioda ose me hemoargji pas lindjes i ndalohet te agjeroje, por keto dite duhet ti plotesoje me vone, pas Ramazanit.

( ata qe agjerojne keto rregulla i dine, por le te jene si kuriozitet per te tjere :) )

Agjerim te mbare!!!
Ky eshte calendari, nese keni paqartesi mund te pyesni  :)


Behind every great man there's a great woman willing and ready to kick his ass if he screws up.

Jashtë Linjë Amy

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4307
 • Popullariteti: 178
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #31 Me: Gusht 18, 2010, 03:34:56 MD »
Edhe pse pak me vonese ,kisha shume deshire t'uroja  besimtaret e forumit dhe gjithe besimtaret kudo qe ndodhen , te cilet agjerojne

Agjerim te mbare dhe sa me te lehte ,Allahu jua pranofte.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #32 Me: Gusht 27, 2011, 07:41:39 MD »
Agjerim te mbare te gjithe besimtareve!  Allahu jua pranofte agjerimin dhe shpresoj ti keni kaluar sa me lehte keto dite se kane qene vertet shume te veshtira per te rezistuar.

Uroj qe Bajrami tju gjej me paqe ne shpirt, te buzeqeshur dhe me besim me te forte!
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #33 Me: Korrik 20, 2012, 08:17:39 MD »


Gezuar te gjithe besimtareve!

Ju uroj nje agjerim te lehte , ta beni kete sakrifice me zemer dhe me kenaqesi !
Agjerimi eshte i rendesishem per trupin,mendjen dhe zemren, eshte nje rifreskim i qenies.


 
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #34 Me: Korrik 21, 2012, 09:28:50 MD »
Agjerim te leht te gjithe besmitarve musliman... Allahu jua shtoft bereqetin ne shtepit tuaja :)
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥