Autori Tema: Urime Ramazani !!  (Lexuar 17010 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #15 Me: Gusht 10, 2010, 10:09:54 MD »
nuk e dija kete, por me mire te jete nje date e percaktuar. Ti dmth agjeron ne nje nga 10 ditet e fundit, pak rendesi ka data e sakte
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Fshatari_Tr

 • Per te miren shpreso,per te keqen pergatitu
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11183
 • Popullariteti: 96
 • KERKO,MESO,PUNO
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #16 Me: Gusht 10, 2010, 10:12:29 MD »
Po me mire do ishte por prandaj eshte e vendosur ne nje nga 10 ditet e fundit(Ne jemi ne sprove totale)
Pyet njehere kur te shkosh ne xhami se ndoshta ato e dine me mire :)

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #17 Me: Gusht 10, 2010, 10:23:58 MD »
Urime te gjithve besimtareve islam Ramazanin......Agjerim te leht dhe te devotshem...Zoti ju shperbleft ju qe arrini ta agjeroni.....shpresoj dhe une te mund ta bej kete gje
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë A.E.O.N

 • Bacchus
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1515
 • Popullariteti: 19
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #18 Me: Gusht 10, 2010, 10:33:55 MD »
Agjerim te letshem dhe qendroni larg "arabizimieve" traditave/haditheve fabrikimive :
http://www.submission.org/ramadan/about-R.htmlJashtë Linjë tildaaa

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1335
 • Popullariteti: 40
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #19 Me: Gusht 10, 2010, 10:53:08 MD »
Argjerim te lehte te gjithe besimtareve!
If you belive in me, I`ll belive in you!

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #20 Me: Gusht 11, 2010, 12:10:12 PD »
Gezuar muajin e Ramazanit te gjithe besimtareve!Dhe agjerime te lehte!

Jashtë Linjë ABORDAZH

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 7214
 • Popullariteti: 120
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #21 Me: Gusht 11, 2010, 12:58:58 PD »
Agjerim te mbare te gjitheve besimtareve.
Allahu na i leftesofte dhe pranofte agjeriminRinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerò alla mia volontà di seguirti.

Jashtë Linjë vissi_kaze

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 3579
 • Popullariteti: 42
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #22 Me: Gusht 11, 2010, 01:54:10 PD »
Sot fillon muaji i ramazanit dmth nis agjerimi per besimtaret kudo qe ndodhen,  ju uroj nga zemra nje agjerim te mbare dhe sa me te lehte, Allahu ua pranofte .

Syfyrin mund ta hani deri ne oren 3 : 55 AM po kaloi koha nuk mund te ushqeheni me (eshte mir qe syfyri te zgjatet "te hani ushqim" deri sa te degjoni hoxhen qe kendon ezanin e mengjesit dmth rreth ores 3 : 55 AM )
  
 Ndersa celja e Iftarit beht ne oren 7 : 55 PM dmth sapo perendon dielli (eshte mire qe kur te celet Iftari te beht me uje ose me hurma arabie)

inshaellah agjerim te mbare  gjthv [teethsmile]
Behind every great man there's a great woman willing and ready to kick his ass if he screws up.

Jashtë Linjë Angel_Girl

 • Rob zoti
 • Supreme Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ****
 • Postime: 22762
 • Popullariteti: 334
 • Wear a smile ~~ one size fits all.
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #23 Me: Gusht 11, 2010, 02:07:17 PD »
Ju falenderoj te gjitheve per urimet qe na beni ne besimtareve mysliman dhe une bashkangjitem me urimet tuaja per te gjith ato qe agjerojne kete muaj te shenjte "allahu ua befte sa me te lehte kete muaj dhe shpresoj te ju shtohet besimi ne te madherueshmin ALLAH."
I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best.

Jashtë Linjë ஜKamikazjaஜ

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 17175
 • Popullariteti: 360
 • Per gli amanti.
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #24 Me: Gusht 11, 2010, 09:51:19 PD »
URIME BESIMTAREVE MYSLYMANE

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #25 Me: Gusht 11, 2010, 10:40:51 PD »
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë shoferi

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 11353
 • Popullariteti: 84
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #26 Me: Gusht 11, 2010, 10:46:26 PD »
gezuar muajin e ramazanit te gjith

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #27 Me: Gusht 11, 2010, 05:26:52 MD »
Sot fillon muaji i ramazanit dmth nis agjerimi per besimtaret kudo qe ndodhen,  ju uroj nga zemra nje agjerim te mbare dhe sa me te lehte, Allahu ua pranofte .

Syfyrin mund ta hani deri ne oren 3 : 55 AM po kaloi koha nuk mund te ushqeheni me (eshte mir qe syfyri te zgjatet "te hani ushqim" deri sa te degjoni hoxhen qe kendon ezanin e mengjesit dmth rreth ores 3 : 55 AM )
  
 Ndersa celja e Iftarit beht ne oren 7 : 55 PM dmth sapo perendon dielli (eshte mire qe kur te celet Iftari te beht me uje ose me hurma arabie)

inshaellah agjerim te mbare  gjthv [teethsmile]Po diten e pare pra ne date 11 gusht Syfri hahet deri ne oren 03:55 , duke u shtuar nga nje ose dy dite , deri ne diten e fundit syfyri mund  te hahet deri ne oren 04:33. Kurse Iftari ne diten e fundit celet ne oren 19:10.

Nata e Kadrit eshte percaktuar ne date 5 shtator, kurse Fiter Bajrami diten e enjte ne date 9 shtator.


Agjerimi prishet nese ha ose pi me qellim, vjell me qellim , kryen mardhenie seksuale ose pi cigare. Gruas me perioda ose me hemoargji pas lindjes i ndalohet te agjeroje, por keto dite duhet ti plotesoje me vone, pas Ramazanit.

( ata qe agjerojne keto rregulla i dine, por le te jene si kuriozitet per te tjere :) )

Agjerim te mbare!!!
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë Juventine

 • Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1236
 • Popullariteti: 53
 • Dashuria njeh vetem nje ligj.Ligjin e besnikerise.
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #28 Me: Gusht 11, 2010, 06:32:31 MD »
ju uroj gjithe besimtareve myslyman,,gezua muajin e madherishem te ramazanit,,,agjerim sa me te lehte dhe allahu jua pranofte,,,

Jashtë Linjë EmoNa

 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 5246
 • Popullariteti: 113
 • Lose yourself in Love.♥
Urime Ramazani !!
« Pergjigju #29 Me: Gusht 11, 2010, 08:01:04 MD »
Urime  Te gjithve Muslimanve  Muaj E shejnt te Ramazanti 
                         Agjerim Te Lehte 
You only live once, but if you do it right, once is enough.