Autori Tema: Gezuar Kurban Bajramin  (Lexuar 15169 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë ♥♥Dark_EyEs♥♥

 • Le donne sono fatte per essere amate non per essere comprese
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 32896
 • Popullariteti: 386
 • Credere é bene ,non credere meglio. ;)
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #30 Me: Nëntor 15, 2010, 11:40:55 MD »
Gezuar festene Bajramit te gjithe besimtarve Myslimane :)

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #31 Me: Nëntor 15, 2010, 11:45:24 MD »
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #32 Me: Nëntor 05, 2011, 05:25:22 MD »
Gezuar Kurban Bajramin te gjithe besimtareve! Mbarese, begati dhe harmoni pacit ne shtepite dhe zemrat tuaja !!!


Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë HeRa

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 583
 • Popullariteti: 8
 • "SÓLO SÉ QUE NO SÉ NADA"
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #33 Me: Nëntor 05, 2011, 05:33:06 MD »
Per te gjithe shqiptaret Myslyman kudoqofshin GEZUAR FESTEN E KURBAN BAJRAMIT  [kisss2]
"Po shpresove, ka rrezik të dëshpërohesh;- po tentove, ka rrezik të dështosh" Por është e nevojshme të kalosh rreziqe,.sepse
rreziku më i madh në jetë është të mos rrezikosh asgjë. Njeriu që nuk rrezikon asgjë, nuk bën asgjë, nuk ka asgjë, nuk është asgjë dhe nuk bëhet asgjë..!

Jashtë Linjë ♥♥DONCHE♥♥

 • ::..ι'тѕ мє ∂σηcнє::..
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 42973
 • Popullariteti: 786
 • I'ts me Donche....!!!!
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #34 Me: Nëntor 05, 2011, 07:02:51 MD »
Urime festa e Kurban Bajrami gjith myslimaneve kudo qe jan.. :) :)
♥ Asnjëherë mos debato me një budalla. Një tjetër që mund të jetë duke shikuar, nuk do të dijë të bëjë diferencën...!! ♥

Jashtë Linjë Feeling-Good

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1957
 • Popullariteti: 40
 • «Përjetësisht të Panjohur"
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #35 Me: Nëntor 06, 2011, 12:36:56 MD »
Mos gjyko, qe te mos gjykohesh. Kaq eshte e mjafte per te vendosur ekuilibrin e brendshem dhe te jashtem. Dil dorezane per te miren, hakmarrjen dhe gjykimin lerja Zotit te Agut, Zotit te dy Lindjeve dhe Zotit te Boteve, Te gjithmeshirshmit qe di gjith' cka ne Qiej e ne Toke. Thuaj dhe bej ''Te dua'. Pendohu qe Fryma te te kujtoje para meje kur te hapen qitapet e te te numerohet edhe fija e flokut e cdo fjale e nxjerre nga goja jote. Po -thote Fryme- Ja, une vij si vjedhes, jam aty, te pragu, une jam Pragu, dhe trokitja.; Une jam Rruga, e Verteta e Une e perseris Krijimin. Toke e Qiell kalojme por Fjala ime jo. Mbaji vath ne vesh biri im se do shkund llullen ne krye e do ta gjesh veten te pafundesisht te humbur aty jashte ku degjohen vec te qara e kercellime dhembesh. Ja, Jeruzalemi i Ri po Zbret. Ti lartesohu ne emer te Atij qe rron ne jete te jeteve.

Gezuar !!!
Eshte karakteristike e shpirtrave te kufizuar qe te parapelqejne nje shpjegim kundrejt asnje shpjegimi: kjo i ben te kenaqen me pak.Perkundrazi, nje kulture superiore kerkon qe disa gjera te lihen pa shpjeguar, pa ndjere kurrfare brejtje ndergjegjie.

Jashtë Linjë BOHAN

 • SEO Specialist
 • Global Moderator
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 1017
 • Popullariteti: 208
  • Digital Marketing
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #36 Me: Nëntor 06, 2011, 02:25:25 MD »
Gezuar te Gjitheve  [cheers]

Jashtë Linjë missi

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 1384
 • Popullariteti: 57
 • Gjithcka tek Ty me pelqen $★★★★★? yll je
Gezuar Kurban Bajramin
« Pergjigju #37 Me: Nëntor 08, 2011, 12:42:06 MD »
NUK KAM QEN MOTI KOH KENDEJPARI ,ERDHA PER BAJRAM ,JU PERSHENDES DHE JU UROJ FESTEN..KALONI BUKUR  [kisss2] [cool1] [clap3] [angel3]
misSi★&mis$ter★....??