Autori Tema: Barazimi sakt  (Lexuar 1927 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë NexT

  • ne rritje..
  • **
  • Postime: 63
  • Popullariteti: 0
  • RespecT
Barazimi sakt
« Me: Dhjetor 18, 2013, 02:11:25 PD »
         |    |     / |       |       / |            |
         |    |    /_|_    ---     /_|_  ==     |
         |    |       |       |         |            |Imagjino sikur kemi perdor 13 kunja shkrepse per te bere figuren e mesiperme ( 114+4=1).
1 kunje shkrepse per njishin e pare
1 kunje shkrepse per njishin e dyt
3 kunja shkrepse per katershin
2 kunja shkrepse per plusin
3 kunja shkrepse per katershin tj
2 kunja shkrepse per barazimin
1 kunje shkrepse per njishin e tret

duhet leviz nje kunje shkrepse nga nje vend ne tjeter dhe te dal barazim i sakt.
Nje bote me shume realitete ku vetem realiteti jon eshte i vertet.

Jashtë Linjë Klevis97

  • i/e sapoardhur
  • *
  • Postime: 1
  • Popullariteti: 0
  • No Nastradini? No Party!
Barazimi sakt
« Pergjigju #1 Me: Maj 09, 2018, 10:21:01 MD »
Besoj se zgjidhja esht te vendosni kujn e numrit nje te 114es mbi shenjen e barazimit qe te dale shenja e mobarazimit.
14+4?1