Autori Tema: Matematika eshte ...  (Lexuar 7813 herë)

0 Anëtare dhe 1 Vizitor po shikojne kete teme.

Jashtë Linjë zogu dukagjinas

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 84
 • Popullariteti: -1
Matematika eshte ...
« Me: Gusht 14, 2009, 08:28:26 MD »
Pershendetje antare te forumit nastradini, ju pershendes nga zemra dhe iu deshiroj argetim sa me te kendshem ne kete teme,te cilen e hapa qe te grumbulloj mendimet e juaja qe keni rreth fjales Matematike ? Deshiroj qe ta kalojme sa me mire se bashku !


Me respekte per ju, Zogu Dukagjinas !
Jeto sikur parajsa te jete ne toke !

Jashtë Linjë cuore_dei_angeli

 • cdo ndjenj, cdo shpres merr fund ketu...
 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2941
 • Popullariteti: 13
  • www.shitje-online.com
Matematika eshte ...
« Pergjigju #1 Me: Gusht 14, 2009, 08:32:14 MD »
matematika eshte lenda qe me duket me e lehte se ska nevoje me lexu
dhe njerr ne pah inteligjentet, kerkon llogjike dhe jo shume e kane kete
ben diferencen....
My life is a mistake but with you nothing goes wrong...
http://www.smsperty.com
http://www.shitje-online.com

Jashtë Linjë zogu dukagjinas

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 84
 • Popullariteti: -1
Matematika eshte ...
« Pergjigju #2 Me: Gusht 14, 2009, 08:37:02 MD »
Matematika eshte ajo shkence pa te cilen nuk do te kishim jetuar keshtu siq po jetojme sot ! Matematika nderlidhet me te gjitha shkencat dhe lendet tjera !
Jeto sikur parajsa te jete ne toke !

Jashtë Linjë zogu dukagjinas

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 84
 • Popullariteti: -1
Matematika eshte ...
« Pergjigju #3 Me: Gusht 15, 2009, 08:43:13 PD »
Matematika eshte shkence filozofike,fizike dhe psikologjike, sepse nderlidhet me te trijat !
Jeto sikur parajsa te jete ne toke !

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Matematika eshte ...
« Pergjigju #4 Me: Nëntor 29, 2009, 06:40:40 MD »
matematika eshte mbreteresha e shkences
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Matematika eshte ...
« Pergjigju #5 Me: Mars 28, 2010, 05:38:34 PD »
MATEMATIKA = MATE+MAT+IKA  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë Minatori

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 2068
 • Popullariteti: 66
 • "Shfaqja me e madhe e Zgjuarsise,eshte Dyshimi."
Matematika eshte ...
« Pergjigju #6 Me: Prill 02, 2010, 03:41:29 PD »
Ja mbeshtes dhe une kesaj Buones  [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë Beata

 • V.I.P ne Nastradini.com
 • *****
 • Postime: 4304
 • Popullariteti: 46
Matematika eshte ...
« Pergjigju #7 Me: Prill 02, 2010, 03:44:56 PD »
Ja mbeshtes dhe une kesaj Buones  [rlmao] [rlmao]

Mbeshtetja lehte ,,, se te pret gjuhen ajo  [wink1]  [rlmao] [rlmao] [rlmao]

Jashtë Linjë trix cute kitti

 • ne rritje..
 • **
 • Postime: 37
 • Popullariteti: 39
 • Dikush ne ndonje cep te botes ka nevoje per love
Matematika eshte ...
« Pergjigju #8 Me: Prill 14, 2010, 07:40:52 MD »
matematika eshte lodhje por njekohesisht dhe zgjuarsi me lezet....eshte lende sh e bukur nese kuptohet.. [grin1]

Jashtë Linjë Iness

 • Arch
 • Global Moderator
 • Senator ne Nastradini.com
 • ***
 • Postime: 6612
 • Popullariteti: 144
Matematika eshte ...
« Pergjigju #9 Me: Qershor 04, 2011, 03:38:39 MD »
e bukur, e lehte , e zgjuar...Dicka qe mjafton te kesh vullnetin ta nisesh ta duash dhe te mberthen fort pas vetes. Ajo te ben te heshtes dhe te mendosh....Kur meson teorite lodhesh shume, madje ndonjehere duhet edhe te flasesh, gjera te shemtuara.
Kurse ushtrimet e matematikes jane interesante sepse te terheqin, nese nuk gjen zgjidhje do mundohesh dhe ne nje menyre apo tjeter do arrish!
Eshte e njejta praktike si jeta...
Science is organised knowledge. Wisdom is organised life.

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Matematika eshte ...
« Pergjigju #10 Me: Qershor 04, 2011, 04:03:08 MD »
...mister terheqes i zberthimit te enigmave ,,, te ndihmon ne jete te arsyetosh te dhenat ekzistuese e dhe cfare kerkon te arrish ,,, qe cdo shkak e ka nje qellim ,,, qe cdo problem e ka nje zgjidhje mjafton te thellohesh ne vertetim .

Jashtë Linjë Alegri

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 811
 • Popullariteti: 21
Matematika eshte ...
« Pergjigju #11 Me: Qershor 04, 2011, 04:10:59 MD »
boll te numerosh parate e je ne rregull me matematiken  [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Matematika eshte ...
« Pergjigju #12 Me: Qershor 04, 2011, 06:09:27 MD »
boll te numerosh parate e je ne rregull me matematiken  [laugh1] [laugh1]

...po ti shumefishosh do ishte me mire  [laugh1]

Jashtë Linjë Alegri

 • anetare i/e nderuar
 • ****
 • Postime: 811
 • Popullariteti: 21
Matematika eshte ...
« Pergjigju #13 Me: Qershor 04, 2011, 11:01:07 MD »
boll te numerosh parate e je ne rregull me matematiken  [laugh1] [laugh1]

...po ti shumefishosh do ishte me mire  [laugh1]

po mundohem po ku di une pse me rrallohen [laugh1] [laugh1] [laugh1] [laugh1]

Jashtë Linjë ☼ Bea ☼

 • Carpe_Diem
 • Senator ne Nastradini.com
 • ******
 • Postime: 14009
 • Popullariteti: 109
 • L'Onore e Il Rispetto ...!!!
Matematika eshte ...
« Pergjigju #14 Me: Qershor 04, 2011, 11:02:12 MD »
Nderro kamarjeren  [laugh1]